Sportkiadás, 1933/1

1933-01-08

§ B é c s, ja már 8* f Austria- munkás váogat ott labdarúgó csapata vasárnap a bécsi Atlétikai Sport Klub pályáján 12,000 főnyi kö­zönség előtt 3: l-re győzött. Magyar ország munkás válog. tott : . labdarugó csapata ellen/ Félidő :• „líÖ volt*" A vezető gÓlt|uz osztrák Voreith lőtte a II.' félidőben.Bak egyenlített ugyan.de az osztrákok Ohrenberger és Szobotka révén győztek*-' V/Sz §:': Boroszló, január 8.- : *.• Délkelet" eme t­ország-Eszaknéme' 1 "ország válogatott labdarugó mérkőzésének eredménye 3:1 /I:0/ volt*'" A mérkőzést 15 ? 000 főnyi néző előtt játszották^ a mezőny legjobb embere' a sokszorosan válogatott .akiiek volt,- aki a győztes csapat mindhárom gólját lőtte * 5 V/Sz §:':' StV M o r i t z, január 8.-n főiskolai téli sport­hét vasárnap i nagy eseménye a síugrás volt. Az első három helyet norvé­gek foglalták el, míg a nagy eséllyel i culo Cesare Ohiogna /Svágc/ oly súlyosan bukott, hogy agyrázkódást és kartörést szenvedett. ' . ' Kaufmann, a svájciak második esélyes versenyzője ugrás közben fához ütő­dött, bukott és több bordáját törté, A verseny eredménye' a következő volt:. l.Kielland'/rorvégia/- ugrásai: 56,64 és 67 m., 2,-G-uttbrmsén /Norvégia/ • ugrásai: 55,63,59 m., 3.Sakshaug /Norvégia/ ugrásai: 1 f k. }- 49,57 r 5",60 m»­... j. Sakshaug győzött a lesiklóversenyben is, amelyet délelőtt futottak a Oorviglia lejtőjén.­V/Sz „ j H e 1 y r e igazítás.' 1.kiac ásunk In.rmadik híre első bekezdésének harmadik sorában 21 versenyző helyett 75 versenyző; Ugyanazon bekezdés r..telik sorának elején 115 km-es távolság 1 eiyett 15 km-es távolság; .. és a negyedik'bekezdés és ötödik bekezdé sben ugvanugy a 115 km. helyett 15 km; írandó. " °" 6J Bu/Sz -.T § :: 3t; 11 o r i t z, ianuár 8* A főiskolai soorthét 30 km-es váltótt-siversenye a kanadai MACt&ill egyeltem /^o^treál/ sryőzel­mé vei* végződött / Iloughton, öirapbe11 ­t Ball. Paugman és Jóst. Idő: 2 8 22 p 49 mp./ Milano 2:23:34 mp., 3; Torino 2:23.45-'mp. • 4. In sbruck 2:26*14 mp,,, 5'.Norvégia 2:28:06 mp., 6.Bern 2:28:5$ mp., 7.Zürich 2-36-01 mp! S.Cambridge 2:38:00 mpSi ' r ' Laibach csapatát eltérés miatt a versenyből kizárták. V/Sz . ... /T , p ,á r i,S, január 8-. A massachussettsiíLngers jég­ho.ikicsapata /egyesült Aliamok/ Vasaman a Stade Francai*, Franciaország bajnokcsapata ellen 2:0 arányban győzött.. V/Sz " , ,, , §:: Va r s ó, január 8-. A bácsi adV jéghokkicsapata «-;rso válogatottjai ellen 3:l-re győzött-* Részidők: 1U,1:0,1:0-. V/Sz