Sportkiadás, 1933/1

1933-01-22

§§ Vasárnap reggel a városligeti műjégpályán futották a főiskolai gyorskorcsolyázó bajnokság harmadik futamát,az 5000 m-es ver­senyt, amelyet nagy meglepetésre ..' Engl Ferenc nyert Blazsejovszky előtt, Kimmerling negyedik lett ebben a futamban^ A három futam - az 500, 1500 és 5000 m, - összevetése u£án egészen minimális, pontelőny­nyel Blazse jovszky Rudolf lett a főiskolai gyorskorcsolyáz:' bajnok., A szombati versenyek során Blazsejovszky 1500 méteren győzött és 500 méte­ren második volt, A gyorskorcsolyázó bajnokság egyben próbaverseny volt a főisko­lai világbajnokságra való kiküldetésre. A főiskolai sportegyesületek egye­sülése kedoen dönti el, hogy a Davosban^kitűnően szerepelt"Lindner mel­le' h Blazsejovszkyt kiküldi-e a főiskolai világba jnokságokrat­A férfi műkorcsolyázó főiskolai bajnokságot Vadas Márton nyer­te nagy pontfölénny el. Szekrényessy ^ttila előtt. Vadas biztos résztvevő­je a főiskolai világbajnokságoknak.A női főiskolai műkorcsolyázó versenyt pedig Irsay Klára nyerte Gremer Zsuzsi előtt. Részletes eredmények: 1 5000 m*: l.Engl Ferenc 9 p 54,7 m p 2.Blazsejovszky 9 p 54.8 E p, 3.Brodszky 9 p 55,2 mp,, 4.Kimmerling-10 p 01 mp. ScBogschütz és eszi 10 p 10,8 mp,, 7.Belházy 10 p 18 mp-, A főiskolai g^rskorcs olyázó bajnok: Blazse jovszky Rudolf Tudományegyetem 160,41 ponttal, 2.Kimmerling ffE 160^46 ponttal, 3. Brodszky TE 164,02 oonttal, 4.Leszi TE 164,50 ponttal. S.Bogschutz TE 166.44 ponttal, 6.Engl Műegyetem 170.87 ponttal, 7,Beiházy TE 171.76 pont­tal. Főiskolai női műkorcsolyázó . bajnok: Irsay Klára 154.4 ponttal, 2,Greiner Zsuzsi 135 s 8 ponttal, Főiskolai férfi gyorskorcsolyázó bajnok: Vadas Márton 234.6 ponttal, 2.-Szekrényessy Attila 212,4 ponttal, 3»dr.Osepela Gyük 181*9 ponttalJ 4.dr.Csepela István 138,3 ponttal. Bu/Sz Í'.'Í , $?, J III.OGztal%/_ k-rdcsapatba jnokságot Vasárnap délelőtt bonyolították le a BBTE Attila-utcai tornácisarnofcábaii. Hét csaoat jelent meg a kuzaelem szinlielvén de közülöK kettőt a szövetségi képviselő a' versenyből kizárt mert nem feleltek meg a szabályok ama előírásának, hogy legalább ket olyan vivőjük legyen, akik nyilvános verseny döntőié­ben eaalg szerepelt Egyébként e két egyesületnek a Viktória Vivó Klub­nak es a DeueKtív atlétika-i Klubnak a bajnokságban való részvételre szer­zett joguk sem volt mert eddig a bajnokságért nem indultak. > Az öt egyesület csapata körmérkőzés során döntötte el a bajnok­ságot, ihletve a sorrendet, A bajnoki cimet a nemrég még elsőosztályu Műegyetemi Atlétikai es Futball Klub csapata nyerte, amely újjáalakulva ismét komoly tényezője leket a nugy-r vivóscortnak* A I.UFO vereség nél­kül egy eldöntetlen mérkőzéssel /az Unióval/ nverte a bajnokságot. Eredmény: o TT • A ni.oszt!: T rdcsap-tbaj;;ok: MFG.7 ponttal, 2.B e szkárt 6 ponttal 3.Umo 4 ponttal, 4,VAÜ 3 ponttal, S.üi'E U ponttai„ Bu/Sz :: § M ü n c h e n, január 22, Németország jégho':ki bajnokságát szombaton és vasárnap bonyolították le a müncheni ^égpalotábán, Már az élőmérkőzések során majdnem bekövetkezett a bajnokveres, amikor az EV Füssen-t csak a harmadik harmadban tudta a múlt évi bajnok a Berliner • Schlittschuhvérein csapata 3:2 arányban '/O:!/,0:1,3:0/ legyőzni,, A II. csoportban az SC Rissersee 12:0 /3:0.5;0,4*0/ arányban győzött a Schwimm­Club Eissportverein Schweningen ellen* A vasárnap lejátszott döntőben az SC Rissersee erős küzdelem után meghösss jbáitott időben legyőzte a Berli­iver Schlittschuh Clubot 2:1 /1:0,0:1,0:0/1:0/ arányban, így'a bajor csa­pat lett a német bajnok, Bu/Sz - -