Sportkiadás, 1933/1

1933-06-29

' § - Prága, június 89. Sparta-Hungária 2:1 /l:0/. Középeurópái Kupa-mérkőzés. 28,000 néző. Biro: M-t tea. Olaszország. A Sparta ugyanazzal a csapattal állt ki mi*t Budapesten csak Koubek helyén látszott Szedlacsek. A cseh együttes szünet előtt nagy fölényben volt és tamadósora számos veszélyes támadást vezetett. A belső csatárok azonban idegességükben a biztos gólhelyzetekben is hibáztak.­Szünet után nagy meglepetésre a Hungária vette át a játék irányítását-. A cseh csapat a mutatott játék a apján megérdemelte a kisarányu győzel­met, együttese azonban nem játszott olyan jól mint Budapesten. Az"uj puha gyeppálya mindkét fél játékát befolyásolta, különösen a Hungária játékosai szokták azt meg nehezen. A Hungária szebben játszott mint el­ső mérkőzésén. Szabó kapus kiválóan védett, a védelemben Kaimat a neki szokatlan helyen is nagy munkát végzett, a fedezetsorban Sebess volt a legjobb, igaz ugyan, hogy játéka néha tulkemény volt. Barátky ugy a fe­dezetsorban mint a csatársorban jól dolgozott. A Hungária a mérkőzést azért vesztette el, mert szünet előtt a "Belső csatárjatékot erőltette és csak a II. félidőben kérdett szélsőivel dolgozni, akik közül Titkos volt a jobbik. A játék a Sparta támadásaival kezdődött, a Hungária vé­delme azonban biztosan állott lábán. Több sikertelen támadás után a 31 p-ben Sgri kezeléséért a biro 11-est itélt, mei/ből Szedlacsek a Sparta vezető gólját lőtte. A Hungária lassan leküzdötte elfogultságát ás a félidő vé­f e felé már szép támadásokat vezetett, amelyek azonban a belső csatárok pu­a és lassú játéka miatt kiaknázatlanok maradtak. A II. félidőben a Hungária teljesen íeiíorgaúta csa­patát. Egri a tamaddsorban a balszarnyról a jobbszárnyra került, mig Gergely a II. félidőben balfedezetet játszott. A tamadósor irányítását Csen II. vette át, mig Barátky a fedezetsorból előre ment a balösszekötő helyére. Dudás, aki eredetileg balösszekötő volt most jobbösszekötőt ját­szott és jól megfelelt posztján. A II. félidő 2ö.p-ében a Hungária fölényben volt.Cséh II. nagyszerű irányitassal dobta előre a szárnyakat és ugyancsak ő volt az, aki a 26.p_ben pompás lövéssel egyenlített /1:1/. A közönség már-már a Hungária győzelmét várta, de ekkor közvetlen újrakezdés után Sebes a kö­zépfedezet helyéről a csehek hosszan előreadott labdáiét hátraját szotta a védelemhez, Kalmár a labdát elhibázta. Kavarodás keletkezett a magyar kapu előtt és a labda Kloc lövéséből a hálóba került. A gól a Spartat erősen felvillanyozta, de a Hungária-védelem minden további eredményt meg­hiúsított, A Hungária csapatából a II. félidőben Ticska és Cseh II. valamint Dudás, a fedezetsorban pedig Barátky látszottak jól, a csehek közül Boucejc középfedezet és a vedelem, a támacbsorban pedig Silny volt a legjobb, i&attea olasz bíró a mérkőzést mindkét fél megelégedésére vezet­te. V/Sz §- MlLL-BL-ASz 3:2 /l:C/. Láiéi-ut* pálya. E/S*