Sportkiadás, 1933/1

1933-06-15

§§ S z e g e d,június 15. x* Szeged FC Űrnapján 5:2 /l:2/ arányú győzelmet aratott a Racing Olub ellen. mérkőzés előtt ér. Tóth Béla főjegyző üdvözölte a vendégeint ás átnyújtotta nekik a várcs cimer-s zászlóját, x* fra cia válasz után Martonossy biro kétezer főnyi közönség előtt adta meg a jelt a mérkőzés megkezdéseié. Tapoga­tózó játék utan az első veszel es támadást a SzcgE'd csapata intézte,. Harmat lövése azonban kapufarol pattant vissza. 7. percben Kennedy kitört, de lövése kapu mellé került. L francia csatársor kitűnő össz­játékkal dolgozott és kennedy lövései a magyar kapusnak sok dolgot adtak. u 18. percben Korányi Labdája Lukacson keresztül Bognárhoz karült, aki a magyarok oleő gólját lőtte /1:0/. « 25. percben Kennedy . lövését fogta Pálinkás, majd a29. percben Vienantc átdolgozta magát a védelmen és a belsarokba véahetetlen gólt lőtt /1 : 1/. Bcrkcssy és Bognár a következő akciónál összecsapott és Bognár megsérült. ~ 37. percben Vicnante fordulásból a j?bb sarokba gyönyörű golt lett /1:2/. A 38. nerc­ben Lukacs tiszta, helyzetből kapu fölé leit. *z utolsó percben Pálinkás merész kirohanással Vienanto lába-Tói szedte le a labdát. Szünet utan a Szeged átcaoportositot ta csatársorát és fölénybe került. 8. percben a franciák sarolorugást értek el. ** 11. percben Lukácsot a .büntetőterületen belül clganr olták, a megitélt ll-cst azonban Kávás mellé lőtte. L 23. percben Gross lövését a f ancia kapus nagy szerencsével védte. L 26, percben Be kcssy lövése kapufáról pattant vissza. L 27. percben Gross beadásából Korányi kiegyenlitett /2:2/. k 30. percben Gross beadásából Bognár a kapura fejelt. L 35. percben Korányi lövését a kapus a halóba ejtette /3:2/. 4 következő nercben ujabb szegcdi támadásból Korányi közelről ujabb .golt lőtt /4:2/. L. fran­ciák ezután eredménytelen sarokrúgást értek cl. ^ 40. percben Gross lövését francia kapus lábbal védt-. *- 41. pe: eben Gross bcedá ;sá­böl Lukacs az alól só golt fejelte /5:2/. L. Szeged csapata lelkes és ügyes játékával megérdemelte < a győ­zelmet, véd Íme es fedezet sora jol dolgozott, a csatársor pedig kihasznál­ta a g.ülheÍvzeteket. - francia együttesnek csak a csatársora volt jo, fodezetsórából Berkcssy tünt ki*, védelme azonban igen gyenge volt ./S./ §§ Mai budapesti lóversenyek eredménye: ' , ,1. i^ladoverseny /1600 m./ 1.. Palotai-istálló: Habarj . /Félix, 4/, 2. Eitáblázás. /Szabó, 2 1/2/, 3. Rabló /GűteiT7/lü raá/. •B.m.: Mirjam, Csaló,, 2 1/2 hossz, 3/4 hossz, kot - 10:66, helyre: 32, 20. 15.6: 1.43 1/5, . . . II. kétévesek eladó handicap je /900 m.,/ 1.: Kammcrer ^.: Bella / Schejbal, 5/' 2. Csillagom/Kollár, 12/, 3..Popr.d-Fclka /Rozsa, 10/, F.m.: Ostoba,P.".rto, Napi gond, Rccllc, ^omscllo. 1 1/2 hossz, 3/4 hossz. Tot: 10:50, helyre 22, 29, 27. Idő: 0.56. III. Handicap /1100 m.7 1.: Szondy-tüzérek: Pici /Telt­schik, 3/ 2. Holtversenyben Módos,/Rozsa 6/és Napfelkelte /Iatschcr ? 3/. F.m.: Maris, Taquin, Fonolány, Rottrcpc-, Fontos, Makira, Szászorszép, Lconor . 1 1/2 hossz holtverseny. Tot: 10:44, helyre: 18, 28, 23. Idő: I.,07. IV. Nándor~dáj /200Q m./: 1, Stall Schiller: Phönix /Szilágyi, 1 1/2/, 2. Kurucz /Schejbal, 2 1/2/, 3. Rapallő /Gutái, 1 1/4/. " 4-. xionpolgár, 5, Kartárs* 3/4 nossz, fejhossz. Tot: 10:31, helyre: 16, 16. Idő: 2.08 2/5, . V. .. kyeretlcn kétévesek versenye /1000 m./: 1. Fcnéldrménes: Cagliostro /jSsch, 6/10 reá/, 2. Csacsogó /balog, 2/, 3. Nohát /Rozsa, 20/. i'.m. { Bánk bán.Hdörőboo, Poetica, Boliyia. 2 hossz, 2 1/2 hossz. Tot: 10:17, feelyre 12, 13, 21. .Idő* 1.01 2/5. VI. felter handicap /240Q m./: 1. Szondv-tüzérek: .Rúna /Csaplár, 6/, 2. Verity /Gürtai, 10/, 3. Parsifal /Szabó, 10/T" F.m.: Csetepaté, Sweetheart, Boaurivagp, Nurmi, Fantom, Csopak, Bajosan, Lei la, Fíagyogó, Fuvoláz, Rab Ráby. 2 hossz, 5/4 hossz. Tct: 10:118, helyiek 44, ,72, 76. Idő: 2.37 4/5. VII. Re.ndiccp /1300 m,/: 1.Szigeti Nándor.: Coruna / Tamássy, 1 1/2/,2.Vadvirág /rtohlbcrt, 6 } 3.ronpGo/Kizelka, 5/.F.m.: ajiubis II., Úrfi,Sóskifli,Pár tvezer,Szilaj,Bogárzó,Borbolya.1 nossz, 2 hossz.Tot: W;3i.ioiyjg^i| 4 2| aáé:­Bella . ?ic . 5;134>5i [U