Sportkiadás, 1933/1

1933-06-11

/»/ § Bécs, június- IX* Ausztria-Oschszlováka atlétikai mérkőzését a cseh atléták nvorték mog 65:58 pontsránnyalf V/Sz % Nemzet i-Rac ing Club Paris 6:2 /2:l/ Nemzetközi labdarugó mérkö ós. Millenáris-pálya. Biró: Klug. 7500,néző. A vendégcsapat fáradt benyomást kelcert es különösen védelme volt gyönge. Csapatában a magyar Berkessy játéka kimgaslot'j, Javourek és Kennedy is jol dolgozott, Opatamazonban a régi volt. A Nemzeti megerősitev; csapata könnyen nagy fölénnyel győzött a vendégcsapat, ellen* , Nemzeti-támadások után a -8-ik percben Szecsey-Kovacs-Pasztor akció­ból utóbbi laposan a vezető gólt Xstté: 1:0. A ll.p-ben francia támadásnál Weinante lövése kapufáról pattant vissza. A 12.p-ben Opata lövését Kővágó kornerre fejelte. A 14.púben lercier beadásából- Javourek fejese Vermes ke­zei között a hálóba került: 1:1. A 17.p-ben sarokrúgás volt a Racing ellen. A 21.p-ben Tunyoghy Toldat szöktette akire a kapus ráfutott, Toldi azonban feje felett a hálóba emelte a labdátf 2:1. A 22 p-ben Toldi érős löveget fogta a Erancia kapus. A 2ő.p-ben O-mta-lövósét védte Vermesr/ Racing ek­kor mintegy 10 perces fölénybe került do a félidő vógc felé mar újból vál­tozatos mezőnyjáták volt« ./" n , Szünet után a 3.p-ben Morcier ólcs lövését biztosan fogta Vermes. Az 5.p-ben Kovács átadásából Toldi eló korült a labda, aki azt a kifutó kapus kezéből fejelte a hálóba: 3:1. A 8»p-bon Vcinento kiszökött, Vermes elhagyta kapuját, a lövós azonban kapu mellé korült. A l0.p-bon"'Toldi adásából Tunyoghy ujabb gólt lőtt: 4:1. A 12.p-bcn credmóaytelen sarokrúgás volt a Racing ollón. A l3.p-bcn Kővágó hibájából Morcier kiszökött ós köz­votlon közelről a hálóba'rúgta á labdát: 4:2. A X4.p-bon Tunyoghy egyedül rohant la, a kapura, lőtt* Irbdáját a kapus-kiejtette ós az a halóba gu­rult: -5:2. Ekkor ..." Caoanis kapus kiállt ós holyóre Tiagno núger hátvéd állt-be. Több oredmónytolón snroteragás után a 35.p-bcn Szecsoyt Charwath elgáncsolta,aki mogsárult ós kiállt, holyóre Stal állott be. A 45.p-ben a To.'.di egyéni akcióból az utolsó gólt lőtto: 6:2. E/Sz §§ Snmogy-Vasas 3:0 /1:0/ Osztályozó múrkőzós. Bóko-utca. Biró: Salgő. 1500 néző,. , _ - . Tr - , A lolkoson ja szó Somogy nogérdomolt győzőimet aratott a Vasas ol­lón annak sorját pályáján. Eleinte a küzdolcm nog nyilt volt. szünet utan azonban a Somogy döntő fölóby került. A győztos csapat jól játszót* s,uz együttesből Potő ós Kocsis tolj ősit móiryo magaslott ki# A Vasasnak legjebb csaprt része a csatársor mondott csődöt te . 4 : n Hullámzó játok után a 20»p-bon ': oszóros hátrahúzott labdáját Galam­bos Kocsishoz juttatta, akinek lövose a kapus lábáról a hálóba -pattant: 1:0. A Vasas orőson támadóit ós a 38-p-bon,ogymás utan kót sarokrugast is rúgott, orodmónyt azonban Váll kapus cicgrugásán kivül nom órt ol. A 44.p-bon Har r, sztny a tiszta helyzfceben álló Brunecker elé adta a labdát, aki azonban pár lépésről kapu felé lői?*e. . , r Szünet utan a Vas aj közönségének biztatására erős támadásokat veze­tett, csatárai azonban a kapu előtt sorra hibáztak.. Majd a Somogy döntő fölénybe kerülte A lO.p-ben Pethő kiugrót . a labdát mellel stoppolta és a második gólt lőtte: 2:0* A 13. t)-ben Kocsis messziről lőtt labdája a kapu felső balsarkába jutott: 3:0* A Somogy a biztos győzelem tudatában leféke­zett, a- Vasas tőbb támadást vesete tj amélyeic azonban eredménytelenek marad­tak. A 34.p-ben Bereczlry beadta a labdát* Erdős azonban kapu rölé lőtte. A 43.p-ben Pethő kiugrott a védőjátékosok közül, lövése azonban kapu mellé került* E/Sz