Sportkiadás, 1933/1

1933-06-04

§ Ludovikás ver senyék negyedik napjaik pünkösd? asárnnn ©1­előtt jén, bonyolították lc az Llíoi-uti Luoiovik Akioémia nyári uszodá­jában a modem pcntatlon negyedik részét, a 3u0 méteres úszást./, lu­dovikás pcntrtlnnisták itt is kitettek magukért. Átlagos teljesítményük igen magas nivóju annak C13L nérc, hogy a rendlavü.li>iüog víz erősen lerontotta az eredaényeket. « legjobb eredményt a jovo nagy modern pcntatlonistája vitéz"Orbán Nándor érte el 4.p.49 mp.^cs jflpel. . ; ' tiszti modern pcntatlonisták kozott b\JJd»sa hadnagy lett az QISŐ. A pcntatlon négy versenyszámánc.k lebonyolítása után ugy c. ludovikás, mint a tiszti versenyben mar kialr. ky.lt a végleges helyzet. A ludovikások közül clörc látna te leg vitáz Orbán lesz a győz­tes, mig a tiszti pcntctlonvcrscnyt biztosan retnenazy nyeri. A ludovikások uszocredményo a következe: 1. yitez Orbán 4 p. 49 mp., 2. Fraknováry 5 p. 22.8 mp., 3. Plefclár 5 p. 28 mp., 4. vitáz Bariba 5 p. 37.5 mp,, 6. báró Stipsiez 5 p. 42.6 nro.. 7. ífcnn 5 p. 43.8 mp., 8. ÍUska 6 p. 12.6 mp., 9. Demjáni 6 p. 18.2 mp.^ A ludovikások között a lova£'lás. párbej tőrvívás, pisztolylövés es úszás eredményének összevetése után: 1. báré Stipsicz 14 ponttal, 2. és 3., vitéz Orbán és Kelandy, 15 pont, 4. Plcplár 21 pont, 5. es 6. jcmjáni és vitéz Bartha 22 pont, 7. Eonti 24 pont. 8. Jraknováry 25 pont. ' ' "Ü 'tiszti pcntatlonisták uszover - cnyében: 1. Sükkösd had­nagy 5 p.00.8 ETD., 2. Pctncházy főhadnagy 5 p. 21 np., 3. Erdélyi főhadnagy 5 p. 30 mp.,- 4. rle.tthy léjgügyi főellenőr 5 p. 37 mp., 5. Jós főhadnagy 6 p. 04.4 np., 6. Szabó főhajónagy 6 p. 09 np., 7. Guari had­nagy 7 p. 06.4 ne., 8. Száraz hadnagy 7 p.14.8 np,, 9. Kránitz fő­hadnagy 8 p. 05.8 mp. *» tisztek között a lovaglás, párbaj tőrvívás, pisztolylövés ós úszás eredményének összcvjtésc^után: 1. ictncházy 9 pont, 2. Jós 14 pont, 3. Sükkösd 19 pont, 4. és 5. Szabó és .latthy,21 pont, 6. Guari 22 pont. 7. özékclyhidy 27 pont, 8. Száraz 28 póni, 9. Kránitz 29 nont.10. Erdélvi 30 pont. R/T, -o- § Rottcrda m, június 4, A Zcrxos labdarugó egyesülő t nemzetközi tornáján pnkösd vasárnap a Bocskay kitűnő játéBeol o:2 /4:2/arányban győzött a vendéglátó Xerxes c-llcn. A Bocskay góljait Vinczo /2/, Teleki /2/, Markos és Söry lőtte. Az Ajax labdarugóogyosülct 3:l-re győzött a Bcorsot belga labdorugoc-gyosülét ellen. V/L §§ M i s k o 1 c, június 4. A vízipóló utánpótlás csapata vasárnap délelőtt a gyorsvonattal Miskolcra érkezett, ahol az állomáson dr- lialmry Béla helyettes polgármester üdvözölte a vendégeket. *x délutáni mérkőzésen mintegy háromszázfőnyi közönség jelent meg és a vizipolo-utánpótlás 4:2 /2:07 arányú győzelmet aratott az ' északi válogatott .vízipólózok ellen,. Biro a budapesti Simko volt. Góldobók: Brandi /1.27 p./, Hazai /5,.32 p./, Rajki /Il.félidő 3.35 p./, Ra^ki /5.U p./, illetőleg Tarródi /II.félidő 1Í43 p./, Kcllcr /D.45 p./. 4 -o- § Athén, június 4. A Kispest vánd*rcsapata pünkösd­vasárnap az athéni Olympiakos ellen szép játékkal 3:0 -ra győzőtt*/V/v/ §Munkáos , június 4, A A MILL labdarugócsapata szombaton Beregszászban játszott és 3:1/2:0/ aranyban győzött. Pünköds vasárnap a magyar ifjúsági válogatott labdarúgó-csapat, Munkácsott játszott és l:0ra gyézött 4 A gyóztesgólt Víg VI.lőtte,/T/V/