Sportkiadás, 1933/1

1933-04-02

Genf, ápr, 2. Olaszország-Svájc Európaserlegmérközése 22.000 főnyi közönség előtt folyt le a genfi Serrette pályán es az olasz csapat megérdemelt 3:0 arányú győzelmével végződött, A félidő 1:0- volt. * Az olasz csatársorban 3 középcsatár játszott Ferrari. Scia ti* és Meazza. Ez a rendszer a két kitünö szélső, Orsi és Oonstantini bo , . vonásával jől bevált. A o - fedezetsorban Berblini, Menti és Piccioli '-elsőrangú játéka ugy a csatársor, mind a védelem munkáját igen megkönnyi tette. A közvet len.védelemnek és a kapuban Combinak alig akadt dolga. Svájc csatársora teljesen sfcétesöen játszott. Egyedül van Kaenel jobbszélsö^ nyujtptt elfogadhatót. Abegglen ezúttal ötvenedik nemzetközi mérkőzését'játszotta ae ugy ő mint a svájci kapuban Sechehaye teljesen formán kiviil játszott. Az olaszok fölénye már a mérkőzés első percétől fogva elvitáz­hatatlan volt. A 27.p-ben Sciavio Orsi beadását góllá értékesítette. A félidő hátralévő részében állandóan olasz . támadások voltak. •A második félidő 3-ik percében Ferrari szép gólja következett majd a 30.p-ben Meazza aki a iobb összekötő helyén játszott megszerezte a harmadik'olasz gólt. Svájc lelkes ellentámadásai nem változtattak az eredményen. A mérkőzést a bel£a Baerts vezette. Y/Sz -.­. § G r á c, április 2. Grác-Bécs városközi labdarugó mérkőze döntetlenül 2:2 aranyban végződött. A félidőben Bécs vezetett 2:l-re. va/Sz -.­Belga labdarugóeredmények: ' Union St. GillAise- Racmg Brüssel 1:0, Darmg Irüssel­FC Brüge-e 3:1, Rácing Malines- CS Brügge 4:2, FC Malines- Jeröhem Sport 3:3, FC Antwerpen- Lyra 2:1, Racing Gent- Liersche SK 1:0, Beerschot AC- Standard Luttich 3:2. /E/E. • •• § Köln, április 2. A Sparta-Poseidon egyesületközi uszó­mérkőzés a Spart a Uszóegyesület 31:29 arányú pontgyőzelmével végződött. A verseny keretében Deiters /Sparta/ a 4-szer 100 m-es gyorsúszó stafétá­ban 60.3 másodperc kitűnő időt úszott. • Ugyancsak Deiters 2 p 18*9 mp-ces idot úszott a 200 m-es gyors­úszásban. ^ v i2ip 0 i<5mérkőzést a Poseidon nyerte 8:5 arányban, a félidő 5:2 volt. T/Sz ::§ Berlin, április 2. Anthony Mills az Írországból Német­országba származott ügető-edzo vasárnap meghalt. V/Sz • : § Lipcse, április 2. A Karola-fürdő úszómedencéjében a lipcsei Poseidon vizipólocsapata 2:0 arányban győzött a berlini Wcissen­see 96, Németország bajnokcsapata ellen. Félidő 0:0 volt. V/Sz