Sportkiadás, 1933/1

1933-04-02

, ? o z s o ny. április 2. Nemzőt í-Bratislava 1:1 * . Nemzetközi labdarugó mcrkozes. E/Sz § : A Magyar Lapterjesztők Sport Clubja vasárnap este tartot­ta klnbközi méri,5zdsőt a ígE öMvivo^árujával. A laptoíjoáztőí közül K r nkoly ^«zétt" Ctl eS * a BS:B ^ 1 P űdi S ^óczi^ano, Nagy és ^ k r á ÍP ri i is 2 i 4 cs ? h labdarugó bajnokságok ssrán vasárnap I.ligában a következő eredmények voltak : nadnV»Sparta 3»2. 7l:p, Bohemians*61ajia 2:1 7l:l SKÍachod-Sk Pilsen OyiVe/; ' Viktória Pilsen-Tepntzer SK 2:1/2:1/, Viktória Ziskov-SK Liben 3:1/1:1/ i *xv $ P fá f a, április 2, # A csehszlovák birkózó* bajnokságok keretében lebonyolított súlyemelő bajnokságok során négy uj cseh rekordot' teremtettek és pedig: a pehelysúlyú tfacek a szakításban 87.5 kilogramnal , , a könnyusulyban Balda a lökésben 125 kg-mal, a nehézsúlyban ' énn 1 1 ' a S3a3atásban 125 ^ Becvar a lökésben 160 kg-os teljesit­. , e . JÍv4i B­r * U *S 5 e J>. á P, ril M 2. A német Heuser hivatásos kisne­hézsulyu ökölvívó Aurópa-bajnafc kizárása után vasárnap a belga Jacques Stienne mérkőzött az Európa-bajnoki címért a svéd John Andersonnal. A 15 menetes küzdelmet Anderson nyerte pontozással. V/S z -. ­/-/ § P • z s o n y. április 2. A Nemzeti vándorcsapata vasár­nap a SK Bratislava ellen döntetlenül l:l-re mérkőzött. . r \ félidő 0:0 volt. Az I. félidőben a'teljesen egyenrangú ellenfelek küzdelme meddő maradt. A II. félidő 37.p-ében a Bratislava Priese révén vezetéshez ju­tott, do már egy perc múlva;Odrynak sikerült egyenlítenie. A mérkőzést TSmmorling /Pozsony/ vezette. V/Sz • -•­:: § P ár i s, április 2. A Maasachussetts Bangers jégkorong világbajnok csapat a Téli-palcta müiegén szombaton este csak meghosszabbi tás után győzött a francia válogatottak ellen 4:2 -re, A rendes iátékidő végén a mérkőzés--. 2:2-re állott, liarmadok: 0:0,1:1,1:1 J V/Sz :: § B e r 1 i n, április 2. A Német Automobil egyesület évi rendes közgyűlését vasárnap tartotta. A tisztújítás során a régi tiszti­kart választották meg. Az egyesület elnöke változatlanul Prigyes Adolf meckleriburgi herceg, A közygaiesen elhatároztak, hogy az idei német automobil nagy dijat nem julr --ban a Nürburg-palyán, hanem október 1-én a Berlin melletti Av us -p ály án f ut j ak. V/Sz "