Sportkiadás, 1933/1

1933-01-01

§§ Székesfehérvár, 1. Az 57 év óta fennálló Székesfehérvári Korcsolyázd Egylet szombaton tartotté évi rendes közgyűlését Kunos Gyula elnöklete alatt. I nult évi munkálkodásról, £ nemzetközi tennisz verseny eredményeiről TóTh titkár számolt be. Az egyesület örökös tisztelet bcli elnökévé Széchényi Viktor gróf főispánt, dr* Havrano-k József alispánt és dr. Ositáry G-. Emil polgármestert, az egylet örökös tagjává és a tennisz szakosztály diszelnökévé győri Gschwmdt Bdithot választottak. A közgyűlés röí táviratilag üdvözölték dr. Hóman Bálint•vallás és közoktatásügyi minisz tert és dr. Kelemen Eornélt> az <*TT elnökét. /E/E. _f. K r y n i c a, jen. 1. A nemzetközi jéghokitorna szombati, ná sodik napián a Wiener Eislaufverein líl arányban döntetlenül végzett a bor lini Brancenburger 30-vei, nig a budaoesti BJÍE 3:C aranyban legyőzte a Ora coviát. /E/E. - • — §1; Bologna, jan* 1. Olaszország válogatott ^labdarúgócsapata uj-év nap ián izgalmas os magas r.ivoju játékban 3:1 -arányban legyőzte a német válogatott együttest* Az 5 eddigi ol asz-nőmet-válogatott mérkőzésből tehát *' tiasz ország négyet> Németország pedig egyet nyert meg. Az eredmény általában 'megfelel a varakozásnak, mert az ol~szok minden tekintetbon olyan •játékot produkáltak, mely kis szerencsével nagyobb gólaránnyal is végződne tott volna. A nő.et csapat egészben véve lelkesen és kitartóan küzdött, kü lönöson az első félidőben tette nvilttá a játékot, mig a második féli'óben az olaszok rohdkivüli gyorsasága,és nagy erővel keresztül vitt, pontos tá nádasai következtében teljesen háttérbe szorult . Szombaton, mikor a német.v lógatott a Brcnneron keresztül Bolog ndba érkezett, pompás napos.tavaszi időjárás uralkodott, moly vasárnap sem változott. A Littorialo stáción talaja a szorgalmas hengerelés dinére a já ték folyamán igen nehéz és sáros lett. A mérkőzés napján Milánój Modena^ Flóronz, Turin, Ycrona és Rómából IB különvonat érkezett * A 35 ^zor főnyi kő zönsog soraiban megjdóritok az olasz sportélet vesztő férfiai Arpinatival elükön, a.vendegek közül jelen volt Iffoisl Hugó és Fischer Mór mérnök* A Rómából visszatérő nemet .főiskolai válogatott csapat tagjai, számos ujságiró C3 a bolgnai nemet kolinia is teljes szánban Jelent meg, > Mindkét csapatot pályrxalépéskor .agy tapssal üdvözölték* A fascista zenekar mindkét nemzet himnuszát játszotta és azután e zsúfolt iiézötor előtt a belga Baert biró sipjelére megkezdődött a mérkőzés. Olasz kezdés utan Bergmaier támadása kapu melle; került. Az olaszok kitűnő fej iá tekukkal fölénybe kerültek, dc mégis a második porcben nrgy meglepetésre a németek szerezték meg a vezetést*'Enőpflc labdája Bergmríérhez korült, aki ügyesenmagara vonta az olasz vidöjátékosokat s az utolsó percben Bohr hoz passzolt, aki 15 méter•tavolságról védhetetlen lövéssel belőtte a nóme tok egyetlen gólját, /y:l/. A közönsog buzdít-sara az azurrik fokozt-k a tempót, azonban Ferrari-hatalmás lövése kapuf<t érintve került ki. Közben a bíró egy 11-est nem ítclt meg a- németek javára. Icinberger kitűnően dol gozott,.nintenutt ott volt os sokszor kisegítette a gyengébb formában lévő Wendlt is. A 20;-ík percben Jacobs nemet kapus mar a narmadik ol^sz sarok rugast mentette. A 22,-ik percben gyönyörű olasz támad's után Mcazza 3 ló pcsrbl kiegyenlített /1:1/. További olasz támadások után a 27.-ik percben Meazza labdájaponstantmo elo korült-, aki megszerezte a vezetést 72:1/. Az olasz támadásban a-fokról fokra javuló Meazzan kivül a két szélső-Orsi os fonstantmo kitűnő. Az olasz csapat legjobb tagja azonban levit'zhat^t lanul Monti középfedezet, aki azonban a 41.-ik percben oly szerencsétlenül ütközött Mahlikkal ösáze, hogy lábtörésscl kórhazbr szállítottak; helyét Öolombari foglalta el. Ez a kellemetlen incidens a játék tempójára is befő lyassal volt, mely ettől kezdve lassúbb let-c. Szünet után az d-szok tet szés szerint játszottak, Mcaaza szabálytalan megakaszt ás a miatt az ol-^sz közönség aa 5*-ik porcbon 11-est követelt, melyet .azonban a biR£ nem itélt meg. A II.-ik percben Schiamo lesállásból gólt lött, mely természetesen szintén megadatlam maradt. A 13.-ik percben Meazza egyedül lerohant, Jacobs kifutott elejó, mindkét játékos összeütközött, s a labda a h'lóba gurult 3:1/. Jacobs annyira megsérült, hogy Buchlohnak kellett beállnia, pki'ki" tűnőén helyettesítette öt. Ecazza offsidególját a biRó nem itélte n ee A 32.-ik percben Kobiorski átadásából Rohr gyengén mellé lött. A németek a 9.-ik olasz korner után jutottak clsö sarokrúgásukhoz. Közben Rohr összoiit . cözött az egyik oisszal, Monscglio erre r<t:ámadt, de a hiró nem vette észre./E./