Sportkiadás, 1932

1932-12-11

r Brüsszel, december 11. Az osztrák válogatott labdarugó csapat Angliából visszatérve vasárnap a brüsszeli Heysel Stadionban 15,000 főnyi közönség előtt Belgium válogatottjaival mérkőzött és a vára­kozásnak megfelelően minden nagyobb megerőltetés nélkül 6:1 /3:0/ arányban győzött-. Ausztria eddig valamennyi válogatott mérkőzését megnyerte Belgium­mal szemben. • Rudd biro sipjelére mindkét csapat a már jelzett felállításban' állott ki'. Az osztrák csatársort Sindelar helyett Gschweidl irányította, akinek helyén pedig TJesselyk játszott* A belga csapatban Oapelle közép­csatár helyett Van Landegem szerepelt* Az osztrák csapat rögtön kezdés­kor magához ragadta a játék irányítását és mindvégig fölényben volt. Hyden osztrák kapusnak alig volt dolga. A nap hőse Schall osztrák csatár volt aki szünet előtt nemcsak • "hat trick"-ct csinált,, hanem a második félidőben még egy gólt is lőtt. A 17.p-ben Schall Vogel beadásából az első gólt lőtte. A 24.p-ben Schall Smistai', szöktetésébői pompás lövéssel a második gólt szerezte meg. Két perccel a gélidő befejezése előtt Schall a harmadik gólt lőtte. Szünet után rövid ideig tartó belga támadások kö­vetkeztek, majd újból az osztrákok irányítottak J. játákot és a 25.p-ben Schall a negyedik gólt lőtte. Egy perccel később Zi^chek az ötödik gólt juttatta a belga kapába, majd a 39.percben a belgáknak sikerült Van Lande­gen révén a becsületgólt megszereznie, amire a 43.p-ben az osztrákok Wesselyk revén utolsó "gáljulíkál feleltek* E/Sz r Berlin, december 11. A rémet női evezős egyesületek rendes évi közgyűlésén sikerült bókét ' jt teremteni a :lémet evezőssportban. A közgyűlésen elhatározták, hogy > a német evezős szövetséghez javaslatot in­téznek, mely szerint 48 női evezős egyesület 3000 tagjával a szövetségbe való felvételét kéri. Eme határozat folytán a német noi evezős egyesüle­tek és a többi evezős egylet női tagjai egységes vezetés alá kerülnek. A jövő évi hamburgi • evezősnapon mar a női evesősöket egy albizottság képviseli, melynek elnöke hölgy lesz. Az 193?,évi női bajnoki regattát laposéból rendezik., mig a gjlinaui női regatta junmus ii-én vagy 18-án lesz egy héttel elébb vagy később mint a nagy grünaui regatta. E/Sz -.­B_r ü s s z e 1, december 11. A belga király serlegével • díjazott nemzetközi kerékpár flyer-versenyék futamait na bonyolították le. Az első futam döntőjében Arlet győzött Scherens világbajnok felett, a máso dik futam döntőjében pedig Honemann legyőzte a francia Richárdot. Sngel nemet bajnok az előfutam során elvérzett. E/Sz , . ... M ? lb_o u r n e 4 december 11. AZ áusztráliában lévő Viktória állam tenniszbajnoki mérkőzései során'a férfi egyes döntőjében Ellsworfh Vines Amerika tenniszbajnoka. 6:l,4;6.,4:6,6:2,4-:6 arányban vetésé get szenvedett az ausztráliai Crawfordtol, aki igy revanzsot vett tfibledohi V GX*GS G£JGG Xu • E/Sz r w v .., D ü ,f s , z e * d o ? f ; december .11. A Tilien tennisz cirkusz szombaton játszotta le utolsó mérkőzéseit Amerikába' való visszautazása előtt. Na^juch-Nusslein pár 15:13,6:3 arányban verte a Tilden-Barnesf tgytttlst! § A ^emzeti Torna-Egylet vasárnap ette disztornát rendezett József kir.herceg tisztéletére. F Nemzeti Torna Csarnokot teljesen megtöltöt­te az ünneplő közönség, melynek nevében Pékár Gyula elnök felkérésére Berze­viczy Albert, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke méltatta a "királyi herceg érdemeit. József kir.herceg meghatott szavakkal mondott köszönetet. Ezután az egyesület gyermek, hölgy és férfi csapatai mutatták be nagy tetszéssel a modern torna minden szépségét. A disztorna után társasvacsora volt. HG/Sz -.-