Sportkiadás, 1932

1932-11-13

§ Az MTE vasárnap délelőtt országúti futóversenyt rendezett a váci országúton.•Az 5000 m-es titkos időelőnyversenyben első lett Sajtos MTE /28 mp.előnnyel/ 15 p 32 mp., 2.Adami MAC/18 mp/ 15 p 37 mp., 3:Balloni MAC /32 mp./ 15 p 40 ip. , 4.Németh MTE előny nélkül/15 p 45 mp, ö.Bejczi MAC /25 mp./ 16 p 01 mp. , 6.Jakusovszky JÍTE /60 mp./ 16 p 03 mp. A J 3000 m-es ifjsuági síkfutásban: l.Goaicsán MÁV Előre 9 p 51.4 mp. , 2 * Braun MTE 9 p 54.6 mp. , 3,Einwiller MTE 9'p 59,. 8 mp. 1 A csapatversenyben!.. : l.MTE 222 ponttal, 2.Vásas./180 ponttal, 3.MÁV Előre 63 ponttal. • ' ' HG/Sz '; i a, : -.- ,; Újpest FC-Somogy PC 4: £ /3:l/ 1. oszt .ligába jnoki mérkőzés. Biró: Gerő P. Megn/eri-uti pálya* 2500 néző.. Mérsékelt játék keretében ütközött meg a két csapat. Arai. fél­időben az Újpest nagy fölénnyel küzdött és gélt is rúgott, de a II. félidő­ben elpártolt tőle a szerencse. A Somogy bizonytalan kezdés után a II. félidőben erőre kapott és kis szerencsével döntetleniöS is tehette volna az eredményt. Somogy a kezdte a mérkőzést. Uj est azonnal támadott, de csak a 21.p-ben sikerült'az Avar - Sáros - P.Saabé összejátszásból az első gólt megszereznie. A 25.p-ben P.Saabé - Sáros - Jávor a labda utja és az eredmény/2:0/ A 27.p-ben Jávor három védőjátékoson ment át és azép gólt rúgott /3:0/. A 30.p-ben végre a Somogy támadásai is eredménnyel jártak. Halas szabadrúgását Mészáros a hálóba vágta /3:l/ Ezután el- ' laposodott a mérkőzés és a félidő végéig a pálya közepén folyt a játék, A II. félidő 10..p—ében Somogy egy sarokrúgást nem tudott kihasználni. A 19.p-ben megismétlődött ugyanez a helyzet, de utána az Újpest nagy­fölénnyel szorongatta ellenfelét. A 28.p-ben Jávor lövését kézzel tartóz­tatták fel, P.Saabé rúgta a 11-est, de lapos lövését Jókai'kapus elfogta. A következő tiz perc a Somogy fölényének jegyében folyt le. A 38.p-ben Kiss Gábor elgáncsolta Galambost, a biró 11-est itélt, melyet Dormos góllá értékesített /3:2/. A 43,p-ben szabadult fel az újpesti kapu,amikor Sáros szöktetéséből Jávor beguritotta a negyedik gólt /4:2/ HG/Sz -.­§§ D eb r^o c e i-J november 13. Forcr.cváros-Bocskay 1:1 /0:0/ 5000 .néző. Biró: Koha.yi. Mindkét csapat legerősebb együttesével szerepelt. Szünet előtt a hatszéllel játszó ^erencvaros némi fölényben volt, azonban csatársorá­nak puha jatóica folytán eredménytelen maradt. A II. félidőben a Bocskay vezetett oöbb támadást és kis szerencsével a győzelmet is megszerezhette yolnai A mezőny legjobb embere Varga ,a Bocskay kapusa veit, aki a aeh$g lövések"egész sorozatit védte. A A erencváros némi csalód'st keltejej különösen csen ársórának meddő játéka okozott kinos feltűnést. A deoreceniek lelkesen és kitartóan küzdötte 1 .-: és a döntetlent télies mertekoen megérdemelték* ,.. , ,, Tr Lendületes iát ék után az 5.p-ben Turai biztos gólnak látszó loveset Varga védte. 1 12.p-ben Turai még a kapust is kijátszotta, de Janzso.a veszélyes labaar korner aran mentette. Félórás Fercncváros fö­­öd y g??? . a «?9"P­lD ?\ a ,? oc s k ay is temad'sba lendült, Teleki azonban a kapu lole loUe a labdát* A közönség többizbon elégedetlenkedett a biró íteleteivel es tüntetett ellcno. A 37,p-bon Markos kicselezte a Ferenc­város véneimet, de lövése kapu fölé korült. A 42.p-bcn a cvcsi éles lövését hada kornerre mentette* Szünet utánoz első 10 percben a Ferencváros folytatta támadá­sait: egyik,lovos a másik utan ment a debreceni kapura, dc Varga mindent montoct. A 10 ^p-ocn^Kohut lövése eme erről pattant vissza, Kovács azon­ban ,a kavarodásba is gólt lótt /1:0/. A 15*p-bon Vinczc 20 m-es szabad­rúgását Hada^biztosan fogta,majd Hevesi lövését kornerre tolta. A 27.p­bon baloldali támadás utan Zilahi labdája Markos elé korült, aki kapásból • kiegyenlített Zl:l/. A Bocskay az credmőnyon fellelkesedve tovább támadott. í.pr .P: bcn ? ferencveros kapuja előtt nagy kavarodás támadt, azonban Zilahi os Teleki a gollövésben egymást akadályoztak. Változó mezőnyjáték­kal ért végot a mérkőzés* • S/Sz