Sportkiadás, 1932

1932-11-01

§§ Szege d, nov. 1. Énekes István ökölvívó világbajnok, vasárnap délután érkezett Szegedre a Bmdapcsti Tasutas Sportclub ökölvi véinak kíséretében. Énekest a pályaudvaron Jambrik Bertalan állomásfő­nök Üdvözölte.. Az állomás előtti téren összegyűlt több ezer főnyi lel kos közönség nagy éljenzcssol fogadta a magyar világbajnokot, akit::a város közönsége és a hatóságok nevében Szabó Géza dr. Tanácsnok üdvö­zölt. A szívélyes fogadtatás után Énekes Jambrik Bertalan társasagában a város virágokkal feldíszített kocsiján a városba hajtatott. Délután a rékusi tornacsarnokban a budapsti es a szege 4i vasutas sportegyesületek ökölvívóinak,mérkőzése során bemutatkozott Énekes István is a szegedi közönségnek. Énekesnek ez alkalommal Eröss volt az ellenfele. Énekest viharos ünneplésben részesítette a nagyszámú sgottközönség, melynek soraiban ott volt vitéz Shvoy Xaiman altábornagy Palfy József helyettes polgármester.is. /E/. mm ^ mm §§ A Hungária Evezős Egylet a világháborúban hősi halált halt 12 klubtársának emlékét a margitszigeti klubház előcsarnokában művészi emléktáblával örökítette meg. Az emléktáblát, amelyet Mannó, Miltiados művészi bronzroliofjc diszit és alatti örökmécses ég, vasár nap délelőtt avatták fel kegyeletes ünnopseg keretében. Az ünnopsőgen resztvettek az elhunyt klubtársak hozzátartozói, Abray Zoltán,a MESE alelnöke, a társ egy osü/ic tok kiküldöttei és nagyszámban a Hungária EE tagjai. Mdoki S^oos Karoly nyűg', honvédelmi miniszter, az egyesület elnöke magas szárnyalású beszédben emlékezett meg az cyiunyv klub tar sakról, majd letette az egyesület koszorúját az emléktáblára. Azután Kammormayer Oszkár, a Noptun Evezős Egylet, Tirschcr László, a Nemzeti Hajós Egylet, Lipovniczky fái, a MAO evezős szakosztálya nevében koszo ruzta meg EZ emlékművet.* A kegyeletes ünnepséget az egyesület tagjai ból alakított dalárda dr» Spur Endre vezényletével a Himnusz elónciclé sóval zárt-a be. /M/* — • ­§- ., B é c s. nov. 1. A budapesti Törekvés Mindszentek ünnepén a Rapid vendége volt. Az esős (időjárásban lejátszott mérkőzésen a Rapid nem fejtette ki teljes erejét, azonban mégis minden csapatrészében iebb volt, mint ellenfele. A Törekvés nem okozott csalódást, mert mindvégig lelkes támadójátékot mutatott, melvnek a nagy gólarányu vere seget tulajdoníthatja* A játék rendkívül gyors iramú és változa tos yolt. Mindkét csatársor Veszélyes helyzetek egész sorát teremtette azonban a budapestiek" a kapu előtt az erélyes bécsi védelemmel szemben kissé félénkek voltak. A,Törekvésben a válogatott Dérin kívül,még Kame S ec ?fe^ a P)??i Gergely védőjátékos és a csatársorban Ivánics volt jó. Rapidből különösen.a ket szelsö csatár tűnt ki. A mérkőzést közmegelő gedesre Frankenstein vezette* A játék előtt az öltözőben megielent a Rapid elnöksége, melynek egyik tagja meleg szavakkal üdvözölte a ma­gyar csapatot os nagyrabecsülése jeléül az egyesület zászlóját nyújtót ü a a*. • K A ++ Rapid-Törekvcs 10:2 /5:l/, Az első félidőben a bécsiek'már 5:0-ra vezettek,mikor a* utolsó-percben Pusztai egy góllal szépített. - ' Szünet utan a 71l-es állasnál Déri szabad rugasat a. 10. ,percben a bocsi.kapus kiütötte, a labda ifemes elé pattant aki azt habozás nélkül bevágta. ^ * i •• * 'A nemzetközi mérkőzésen kívül az ünnepnapon több érdekes morkozes volt. Az Admira> melyben hosszas szünet utan elsöizben látszott Vogel, ,5:070/07 aranyban verte a ffeisse Elfet. Vogel 3 gólt lett. A Simmermg 4:2-/2:1/ aranyban győzött a Nicholson csapata ellene /E/7