Sportkiadás, 1932

1932-10-02

§§ Ausztria—Magyarorazág 3:2 /l: 1 / Eiró :Bari a?»e.iwv. Üllői-uti pálya. 26.ooo néző. Pontosan3o évvel ezelőtt találkozott a két ország váloga­tott labdarugó csapata az osztrák fővárosban. A mostani mérkőzés volt a 71., melyen épen ugy mint a legelsőn, vereség érte a magyar színek képvi­selőit. Az osztrák válogatott csapat magasabb labdarugé művészetével min­dig ki tudta egyensúlyozni a nagyobb tűzzel küzdő ellenfél rohamait. Nem­csak a kiegyenlítésre, hanem a győztes gól megszerzésére is futotAa az erejéből. Fehér ingben és fekete nadrágban először az osztrák csa­pat jel ont meg a pályán. Nem sokkal később megjelent a piros inges fehér nadrágos magyar csapat, melyet dörgő tapssal fogadott a közönség. A szo­kásos fényképezés után az olasz biró magához intette Rajnert és Borsányit. A szerencse a magyar kapitánynak kedvezett és az osztrákok kezdték nap és szél ellen a mérkőzést. Támadásukat Dudás csak korner árán tudta kivé­deni. A 3. percben .nyomult fel először a magyar csatársor. Déri lövése a kapu fölött süvitett el. -Kellemes meglepetés az ametőr balszélső ügyes mozgása. Érezhető magyar fölény alakult ki. Az 5. percben vesz-e*-**­delmes osztrák támadás kapu fölé rúgott labdával fejeződött be. A követ­kező percben Kalmár lövését fogta Hiden. .A 9. ^percben Korányi II. éles lövését kellett védenie az osztrák kapusnak. /Gömbös Gyula miniszterelnök Ferenczy Tibor rendőrfőkapitány és Rip- ka Ferenc főpolgármester ki seretek ben elfoglalta helyét a díszpáholyban./ Sorozatos magyar támadások gör­dültek végig a pályán. A magyar csatárok lövései kapu mellett zúgtak el és kétszer Déri lesállásán hiúsult meg a jő helyzet. A magyar fedezet­sor kifogástalanul tömte labdával a csatársort. A ló. percben Turay lövé­sét Hiden kiejtette, de a hátvéd tisztázta a helyzetet. Percenként vál­tozott a játék képe. A szélsőkre alapitott támadások tették élénkké a já­tékot.' A 24. percben Kalmár 3o méteres lövését Hiden fegta. A 2 7.. percben a magyar, a 29. percben pedig az osztrák kapu előtt A^olt sarokrúgás. A 52. percben Cseh II.- éles lövését Rajner kézzel ütötte le, a labda Kalmár elé került, aki bevágta. /0:1./ Ujabb magyar rohamok következtek. A 33. peroen Déri tám adását nehezen akasztja meg az osztrák védelem. A 39. percben Déri fejese alig surrant el a léc mellett.. A 4c. percben veszé­les osztrák támadás —Dudás a kapuvonalrél fejelte ki a labdát. A 41. percben sarokrúgás Ausztria ellen.. A 42. percben Déri be­adása Turayhoz került-Hiden felütötte a labdát, mely a lécről pattant vissza. A 43. percben sarokrúgás a magyarok ellen. Schall Horvathot akar­ta szöktetni, de a labda Borsányiról a későn vetődő Aknay mellett a ma­gyar kapuban akadt meg.- /l:-1/Nyomasztó magyar fölény következett kapu mellé küldött lövésekkel. A második félidő 2. percében Korányi II. le­futott, beadását Turay Déri elé adta,, aki nehéz szögből megszerezte a vezető gólt.* /l:2/. Igen nagy iramban magyar fölénnyel folyt a játék. A 9. percben a kapu előtti kavarodásból Müller kiegyenlített. A 16. perc­ben a magyar kapu előtti sarokrúgás után Braun a 16-osról félmagas lövés­sel berúgta az osztrák győztes gólt. Rövid magyar fellángolás után el­laposodott a mérkőzés. A magyar fedezetsor visszaesett, de az osztrák Csa­tárok még igy sem birtak a magyar védelemmel.'A 39. percben Déry öt eii lenfelét kicselezve kapu mellé rúgta a labdát, lázár és Kalmár helyet cse­rélt; A 41. percben Déri egyedül kitört és lövését nehezen védte az oszt­rák kapus. A 42. percben sarokrúgás az osztrákok ellen. A 44. percben Turqy bombáját védte az osztrák kapus. Az osztrák csapat egységesebb és nyugodtabb játékával megér­demelten győzött. A jellegzetes lapos osztrák stilus többször megzavarta a magyar védelmet. Egyénileg Smistik középfeéx-set, Horváth belszelső és Müller jobbösszekötő érdemel elismerést. A magyar csapatnak voltak igen jó negyedórái is. Amig a fedezetsor birta az iramot, nem ütközött ki a csapatból a csatársor irányításának hiánya. Turay részletmunkába fulladt. Déri és Korányi II. kifogástalanul megfelelt feladatának. Cseh II.' gyen­gébb napot fogott ki.. A hátvédek közül Dudás nagy ruténjával, Korányi I. Pedig gyorsaságával tünt ki ( . Aknay bizonytalanul védett. Barlassina olasz biró mintaszerűen látta el feladatát. ,/HG/