Sportkiadás, 1932

1932-02-19

-0- § K a i r o, február 35.. Magyarország-Egyiptom labdarugó mérkőzése a legizgalmasabb meccsek egyike volt-,amelyet Egyiptom földjén játszottak, A mérkőzés az egyiptomiak Kick off-ia vezette ! be de a játék irányítását rövidesen a magyar válogatott ragadta magához, amely heves • támadásokat ve­zetett és kemény próbára tette Egyiptom közvetlen védelmét. A mérkőzés ele­jén a magyarok gólja szinte állandóan a levegőben: lógott. Turai•a közép­csatár helyén kitűnően irányított és Avar is' igen veszélyes volt. Az S első 20,perc állandó és nyomasztó magyar fölénye után végre az ellenfél is szóhoz jutott és egy közeli lövés csak hajszálnyira kerülte el Aknai kpú­ját, A félidő vége felé a M magyar válogatott, . ismét tüneményos összjá­tékkal heves támadásokat vezet ett az egyiptomi kapu ellen de a csatárok lö­véseit nem kisérte szerencse, A félidő magyar fölényét egyébként a 7*0 kornerarány is mutatja. A XI* felidőben eleinte az egyiptomi válogatott . támad oXt többot, erőlködése azonban meddő, j maradt *:. A visszaeső egyiptomiakkal szemben a magyar vargát ott mind élénkebb iramú támadójátékba fogott és ai,^mérkő­zos utolsó tíz percebon szinte az egyiptomi 16*oson' ' belül tanyá­zott. A^magvar csatároknak azonban ezúttal sem volt szerencséjük, ogy ka~ pufalövosnel pedig a befelé perdülő labdát Hamdy kapus ritka szorencsével tette ártalmatlanná. Ebbon a félidőbon a korner ' arány 3:1 volt Egyip­tom javara. . &J * ..... , Az egyiptomi csapatban különösen a kapusnak volt jé napja, akit a közönség lelkesen ünnepelt, A magyar együttes kitűnően játszott de a csa­patban igen erezhető volt Sárosi hiánya, A mérkőzést az olasz Barlassina vezette, /VA/