Sportkiadás, 1932

1932-01-01

. •§ :: K ö 1 n január 1. Csikók-Köln válogatott 3:2, /0:2/ A professzionista válogatott csapat tur iának harmadik mérkő­zésén szép játékban legyőzte Köln csapatát. A mérkőzést a müngersd-rfi Stadionban töbo mint 12.000 főnyi közönség előtt játszották le. A csú­szós pálya és a hótakaró ellenére mindkét csapat technikailag széo játékot mutatott A magyar csapat a következő felállításban játszott: Hada-Biro, &ndi-Köves, Mooré", Magyar,-Török, Kovács II , Teleki, Héjjas, J l"t ív o s« . „,,4? .első félidőben a magyar csapat még nem sokat mutatott, a masocik felio ben azonban kimondott fölénybe került. A csúszós ~alaion eleinte nehezen jöttek lendületbe a játékosok. A Csikók néhány szép tá­madást ,vezettek, amelye azo nban a kapu előtt nem tudtak befejezni. A kölniek a 10. p-ben Zarges , s a 20. p-ben Ziskowen révén »: .r- (W^ <á:0-ra ve-et,tek. Ezután erős magyar támadások következtek, a kölni yeaeXem azpro HÍ sr;sen állott a lábán A második félidő 20. p-|ig meg­lehetősen kiegyenlített volt s küzdelem, de ezután Öt percen beiül nem­csak kiegyenlítettek a Csikók, hanem a győztes gólt is megszerezték, ínncharom golt a kit.ino Titkos rug a: A kölniek nem adt k riieg magukat, s .erősen kuzaottek a kiegyenlítésért, 51 kitűnő hátvédpár és Hada azonban mindent- menteit. A masoaik félidőben a kölni csapatban MIIer jobbhalf helyere Bisinger állott be, aki nem tudta fogni a kitűnő magyar bal szár­nyat. /GM/ Ij^ 0 bJ ~, űo , k . ,,S S t. R a.p h ael,január 1. A Kispest ma a St, Raphael­Cames kombinált cs P at ellen 6:2 /3:Ö/ arányban győzött./Va/ A.?4? V T , | ,°, F F E .9A u re, január 1. A bécsi Áustria ma egy 0^íe,iburg-Lahr-Kehl , .• játékosoktól kombinált csaoat ellen 5:1 /2°D/ aranyb gyozott./Va/ • ' 7 § :: E s s 1 i n g e n, január 1. Ferencv r^s-Sportfreunde Esslingen 8:3/4:1/. Mintegy 3500 főnyi közönség előtt folyt le a mér­kőzés. A helyi csapat nem volt komoly ellenfele a zöld-fehéreknek, A keményre fagyott talajon a játékosok csak igen ó V atos n mo­zogtak. Herrmann góljáv-l az esslingjiek szerezték meg a vezetés-, majd fölényes játék ut n a Ferencváros Ko hut, TuraiT Toldi és Szed­lacsek réven negy gólt rúgott az első félidőben. A második félidő eleién a helyi # csapat lelkes játékával Zöller és Herrmann révén két gólt ért el, mire á Ferencváros erősített, s Turai két góljával, majd Szed. lacsek és Toldi egy^gy góliáv.-:l ebben a félidőben is négy góllal terhelte meg az esslingeniek kapuját A Ferencváros legjobb embere Sárosi volt /GM/ |^rc 2 :: M ü n c h e n, január 1. Hungária- ; acker 5:3 1/3:2/ A Hungária ötezer főnyi közönség előtt szép játékban • győzte le jónevü ellenfelét. Skvarek a 23. p-hen az első gólt lőtte, majd két percre rá a müncheni csapat öngólt vétett. A 30. p-ben Koszta góljával a Hun gárá már 3;Ö-ra vezetett, amikor Mayernak két góli, 1 siir.eriUt szépíteni az eredményen. A második fél­időben a mérkőzés már hevesebbé vált, s a müncheni csapat időnként fölényben volt. A 25. p-ben Mayer kiegyenlített, a . j> azonban Skvarek /30 p./ és Zilahi . /40. p/ góljaival iHu.ig...riá> simán győzött. A Hungáriában a védelem és Hirzer volt a legjobb. /GM/ r § D a v 0 s, janu r 1. k Spengler- upa harmadik helyéért vivott küzdelemben az EHC Davos jéghokki csapata csau háromszori meghosszabbítás 11 tán tudta 4; aranyban legyőzni a pálisi Racing Club de Francé csapatát. /GM/ J