Sportkiadás, 1929

1929-03-17

Budai "33"-as -Ill.ker FC.2:2 /2:1/.M illenáris pálya.-3500 néző.-Biró: Kann.Kissé mély talajon folyt le az erőstempcju mérkőzés.Az első komoly támadás Schmidt levésével végződött,amelyet Neuhaus csak nehezen hárított el.Sorozatos óbudai támadások után a 22.percben Schiller átadását Lengyel fordulásból vágta a-hálóba:0:1.A"33"-asok egalizáló törekvéseit a 34.perc­ben koronázta siker;; Ticska beadását ugyanis Senkey I. és Hauser elengedi, mire a befutó Ember pontosan a gólba lő ; 1:1.Változatos játék feilődik ki. Ujabb gól a 43.percben Ticska levéséből esik;2:l.Szünet után a "33"-asok perceken át valósággal bombázzák az ellenfél háló ját,A 10.percben Ticska lövését Neuhaus kornerra menti,majd rögtön ezután Konyor lövése jut hason­ló sorsra.Már ugy látszik.hogy a mérkőzés az óbudaiak vereségével végze­dik.de Löwy a 41.percben megfeledkezik magáról és olyan erővel rug Kovács­ba,hogy azt kiviszik a pályáról.Kovács két perc múlva.visszatér,Lrwy újra lerúgja.A biró a durva játékost kiállítja és természetesen "11 -es"-t ítél, amelyet Senkey I. góllá ért»kesit;2:2. Szerb feladta a küzdelmet a BBTE mezei ^ersenvén. amelv vasárnap délelőtt a Rüvösvökgyben folyt le.Eredmények:I.Szeniorok:l.Belloni MAC 21:41.8 mp., biztosan győzött 60 méterrel, 2.Gyulay MAC 2:59.8, 3.Kultsár MAO 22:05.­Csapat verseny ben:Í.MAC 25 ponttal/Belloni,GyuIay,Kult sár.Hrenyovszky,Hit­tich/ 2.MTE. 66 1 3.Vasas 75, 4,ESC 109, 5.FTC 1X6' 6.MTK 121.-II.Másodosz­tályú versenyzők közül:Í.Balogh Vasas, 2.Pethő MTE, 3.Dianic-ka Vasas, 4.Gégény ESC, 5.fíózsa MTE.-Csapatversenyben: l.MTE 43 ponttal, 2.Vasas 52, 3.ESC 83, 4. FTC 86, 5.MTK 116, 6.MTE/B.162 p.- III.Szeniorkezdők: 1.Hre­nyovszky 'MG, 2.Pala MAC. 3.Hargittay BBTE.-•IV.Ifjúságiak közül: l.Gomo­lay FTC 12:27 mp.,2,Verboczy BBTE 12;44.4, 3.Krittinger FTC 12:47.8.Csapat­versenyben: l.MTK 53 ponttal, 2,Sz.MAV.75, 3. MTE 77 p./Táv: 5*5, i.3.8 km./ A főiskolai mezei 'futóbainokság vasárnap délelőtt a Margitszigeten folyt le,5700 m.távon.A favorit Nagy BEAC csak a harmadik helyen tudoU kikötni. Gyozött:Kassay Dénes MAFC 18:00.5 mp., 2.Magdics MLAFC 18:19, 3.Nagy BSAC 18:20. 4.Szabados EKAC, ö.Buday EKAC, 6.László BEAO.Csapatversenyben:!. MAFC 31 ponttal. 2.EKAC 41,3. BEAC 51, 4.LASE 91 p. Tomboló lelkesedést keltett a BTC nemzetközi tornaünnepélye.A Rádius-Film­színházban ^lefolyt kivételes hatású disztornán Bozsó József és G-yőry Margit tanítványai még sokáig emlékezetes sikert arattak.A tornászgárdából Pelle István és Péter Miklós mutatványai vetekedtek León Stukelj világbajnok és Josip Primozic teljesítményeivel.A zsúfolt ház előtt lefolyt ünnepélyt f Demény Károly államtitkár ünnepi beszéde nyitotta meg.Az előkelő közönség soraiban meg jel ;nt Karafiáth Jenő dr. az OTT. elnöke, Felicides Román dr. min.tan.Janky Kocsárd tábornok,honvédségi főparancsnok,vitéz Kálándy tábor­nok, Purébl Győző tanácsnok stb, Ü get ő ver se ny ere dmények.I.futam.1 .Hópehely/Fe iser 1 l/4 r./2.Dry /Nagy 2./ 3.Avanti JJ/Kalmka 8/Futottak mégDear, Bearl ,G-ale ,Nota bene. Lady Rq se .Tot: , 16.H.13,15,19,0.36.Vegyes fogadások: 12.10.13. II. futam:l .Rabonban /Kovák 2./ 2.Fenelon /Maszár I./ 1.1/.2 r.F.m. Gttlbaba Jura.Tot:48,K.17,12 0.34.Vegyes 43,4. J. .'. . / Hetvenhat versenyző indult a Hungária VCiunior kardyersenyén.A tízes dön­tő be bekerültek :G-özsy BEAC,Vujevits BEAC,Szilassy BEAC,Horváth K.BEAC,Pécsi BSE,Bárok Royal,Robinson Hungária.Szende Royal,Hajdú SzVC.Lányi Hungária. A végküzdelmekre este 7 óra után Kerül sor . • a Lovass-vivóteremb.,n. Győztek a Lapterjesztők a BSE felett 4:l/l:l/arányban. . K a p o's v á r :,S omogy-Józsefváros 2:0/l :0/ .Barátságos.GóllővőkíG-alambos /18 p/ és orvay /44 p/* Ügető: IU.futanu 1.Klein: Dame /Kaiser 1 1/4 r./ 2.Dante /Maszár 1.3/ 3-. Néma /Tomann 4./ F.m.: Jancsika ,Orgrzda.Anna .Tot: 15,H.12,15 0.37,¥egyes 14 10. • ,v- / Viskói c:Attil--Turul 4:1/0:0/ .Ea jnoki .GÓllővők:Rif f"ll-os"/7 p/ Lengyel "11-os"/llp/,Riff "11-es" /16 p/: 2:l,Siklóssy révén /30 p/ és Riff /44 p./