Sportkiadás, 1929

1929-12-15

Vasárnap délután a Rudas -fürdőben rendezte a MAPC úszóversenyét., melyen 3 értékes vándordíj soes?. dőlt el; Részletes eredmények: 60 m-es junior mellúszás:'1. Balázs BEAC 48,4 mp, 2, Friedrich MAFC 5Öí2 mp; 3; Frö.hlich BEAC 50,4-mp;- 200 m-es gyorsúszás: 1. Fehér LASE 2.40 p, 2. Fldór EKAC 2:42.1 p. 3. Pillér M$FC- 3X100. m-es gyorsúszó staf./Haigya' vándordíj/:!. BESZKART / Gáborffy, Bonk, Schaller/ 3;29p; 2; UTE.-5X40 m.­es hölgy'gyorsúszó staféta: 1. TPSC 3.évfolyam. 3:06.4 p.-2. TPSC 1 és 2. • • évfolyam.- lOOin.-es hátúszás:1. Bicskey LASE 1:15.6 p. 2. Weisz TFSC 1:20.2. í 3,Fillér */MAFC/;-40-80 - 120 - 166 és 200 m.-es melluszó staf.: l.Közg.Egye­tem 9:25.5 p. 2. TPSC 9:27.8 p. 3. MAFC 9:29 p.--40 m.-es hölgy hátuszasU-, Vigh Blanka TFSC 39.f mp. 2. Makkfalvy Eta TFSC.- 200 m.*es gyorsuzsás: József kir.herceg vándordijáért: 1. Bicskey LASE 2:28.4 p. 2,^ozsik UTE • 2:29o2 p; 3. Csillag BESzKAR2!.- 5X40 m.-es hölgy melluszó staf.:!. TFSC 3. évfolyam, 3:03.4 p. 2. TFSC 3. évf.-B/ csapat.^3. Közg.Egy.- 3X40 m.-es mnior vegyes staféta: 1; LASE 1:22.2 p. 2. MAFC 1.24 p. ^3; TFSC- 60 - 100 • 140 m.-es gyorsúszó staf; gróf Fürstenberg vándordíjért: 1, Beszkárt 3:19^.4 p. 2. UTE 3:20.6 p; 3. LASE.-* 5X40 m.-es gyorsúszó staf./főiskolai egyesüle­tek részére/: 1. TFSC 1:59,2 p. 2.'MAFC <í:04.2 p. 3. LASE. ­Athén, 1929.deo.15. Ujpest-Panatinai. os, Enossis kombinált 5 : :3 /5:1/. A mérkőzést orkénszerü szélben-látszották le, Nürnberg, dec.15.1. FC Nürnberg-Hungária 2:1 /2:l/„ Bieó: Braun /Becs/. Nagy váraKzás előzte meg a bajnjkcoapat bemutatkozását és igy a mérkőzésre a téli sze: zon dacára, több, mint 22.000 ember volt kí­váncsi; Nürnberg csapata a lehető legerősebb felállításban vette fel a küz­delmet. A mérkőzést Nürnberg támadása vezeti be.de közvetlen rá a'Hungária erőszakol ki kornert. Stuhlfaui azonnal elárulja kitűnő formáját. A magyarük most percedig a nürnbergi térfélben tartják a labdát, de lassan kibonta­koznak a honi'csapat támadásai. Különösen a balszárny van elemében, i itt. Mégis a 18,p. a magyarok gólját hozza meg,Ticska jobbszélső lerohan ósláb­dája feltartóztathatatlanxti-wJ süvit Stuhlfaut hálójába, A németek elszánt ellentámadásait a kitűnően dolgozó magyar védelem sorra felőrli. A 28.p.-ben azonban a percről-percre jobban játszoKund bajcr szélső egyéni játékkal keresztül dolgozza magát es kiegyenlít, A közönség most lelkesen biztatja csapatát és Reinmann-Kund remek összjátékából Schmidt center elé kerül a labda, ^aki^a 32.p.-bem megszerzi csapatának a vezetést, A játék mcs t igen heves és váltakozó t az iram nagy a magyarok különösen technikájukkal és lab­davezetésükkel múlják felül Nürnberget, Hirzer szélsebes lefutásait esák nagy­nehezen teszik ártalmatlanná, mig a bajorok részéről^ különösen Kalb tűnik ki okma adogatásával. A 44...p-ben Hirzer keresztlabdája végig garul a kapu előtt, de a belső magyar trio nincs a helyén. 2:l-es félidő után már az első percben csak uehezen paríroz Stuhlfaut, a következő negyedóra alatt a játékosok láthatólag fáradnak, a sötétség is beáll es a játékosok sürün követtaiek el faultokat. A mérkőzés vége felé már igen sokszor szakítja meg a mérkőzést Braun sípjele. A meccs végéig azonban golt egyik cspat sem tud elérni. Braun'biró működése nem keltett osztatlan tetszést a nürnbergi közönség soraiban.'