Sportkiadás, 1929

1929-11-17

( / 0X3 V' pUXC . P r á g a . november 17. Uipest-Slavia Középéurópai Kupadöntő revansmórkőzós 2:2 /0:1/Slavia sporttelep. Biró: Braun /Bécs/, 23.000 főnyi közönség, csúszós, felázott pálya.. Mindkét csapat ugyanazon felállításban szerepelt, mint a buda­pesti meccsen. A játó£ erős irammal kezdődik. Eéleinte a Slavia támad, majd változatos mezőnyjáték alakul ki, amelyben a honi közönség biztatására a Slavia a veszélyesebb fél. Már az 5.p-ben csak utolsó pillanatban men­ti tacsra Jóska lövését Kővágó, Ezután Aknay fogja Szvoboda éles lö­vését, A játék igen erős. de Braun kezében tartja a mérkőzést ós minden szabálytalanságot azonnal lefui, amiért a prágai közönség több esetben is tüntet ellene. A 11 .p.-ben Kratochwil éles lövése csak hajszálnyira süvit el a-kapu mellett. Majd az Újpest támad, de a bizonytalan Mészáros sokat roM; A Í4,.p.-ben esik az első korner Újpest javára, de Auer kapu fölé fejel. Ugyancsak Auer lő kapu fölé, a következő percben szabadru 7 íásból. A 17 .p.,-ben eredménytelen korner Újpest ellen. Az Újpest ezután ismételten támadásokat kisórel megyés o közben Borsányi excollál. A 21 ,p.­bon Köves a Í6-son állva henczet vél. A megítélt büntetőrugást Aknay bra­vúrosan kiüti. Auor most egy brilliáns támadást kapu fölé fejeléssel veg oz be ós a 25,p.-ben ellentámadásból ujabb korner esik az Uippst ellen. A játék hullámzik és Auer fej )sét elvetődve csak kornerra tudja védeni Pianicka.' f A 29.p-ben a Slavia jobbszárnya lefut es.Jjunds: 5 méterről lött labdája a vetődő Aknay felett s lécra és onnan * pattan\o. hálűba^/0:l/. A gól után az Újpest csapata láthatólag ideges, 3c ujabb tá­madásokat vezet és a 36.p..-ben kornert erőszakol ki a Slavia ellen, amely­ből Auer fejese csak alig kerüli el a kaput. Mészáros lő most,^ de ^gyengén, és lövése egyébként is kapu mellé van irány itaa,. A félidő vegén mégogy­szex alkalma van Aknainak Jóska lövésén bemutatni tudományát. A második félidő Újpest támadással kezdődik ós már a 3,p.-ben nagy helyzet adódik a Slavia kapuja előtt, Spitz tisztán áll, alig néhány.^ méterrel Pianicka előtt, de állítgatni próbálja a labdát és közben szerelw!^ Egy percre rá már szabadrúgás Újpest ellen a 16-sról,de Puc. lövése fölé megy. Röviddel ezután Aknai biztosan fogja Jóska veszélyes lövését, most inkább a Slavia támad és már a hatodik percben ujabb kornert rug Újpest ellen, A kornerból Szvoboda váratlan irányba lő, de Aknai szenzációs elvetéssel véd. A 11 ..p.-ben szabadrügás, maid korner Újpest ellen. A kapu előtti tumultusból a labda Kvasz kezére pattan, a szigorú Braun ll-est ítél, amelyet Kratochwil behy]yez./0;:2/. Újpest még mindig nem tud magá­ra találni ós egyedül Borsányi az, aki kifogástalanul látja el dolgát, A 21 .p-ben eredménytelen korner Újpest ellen.Majd Spitz gyenge lövését, utána Auer szabadrúgását fogja vetődve Pianicka. Most^az újpesti kapu előtt vannak a Slavia csatárok ós egy perben belül két közeli labdát szed le a lábakról Aknai, Borsányi és Szvoboda összefutnak, az üresen hagyott labdára egyszerre startol Puc és aknai, Puc belerúg Aknaiba, mire mindketten elterülnek.Rövid masszás után a 35,p—ben ismét komplett a ket csapat. A 40.p.-ben Spitz keresztül driblizi magát a Slavia védelmén ós a korner vonalról előrecsuszott labdát behúzza a berohanó P. Szabó ele, aki azt góllá értékesiti A:2/. A csalódott cseh közönség kezd a pályáról elszálingózni és Slavia láthatólag összeroppan. Az Újpest most óriási finisbe fog ós eredményekép Auer két perccel befejezés előtt Strökk passzé­ból kiegyenlít /2:2A Az Újpest finiséből még gólra is telnék, de a Slavia mindent tacsra vág,/Folyt.kov./