Sportkiadás, 1929

1929-08-24

w ­Ma délután három fut ballmér kőzós volt a Hungária-uti pálván melyeknek eredményei és lefolyaása a következő: J Hl.ter.PP-nspegt 3;l/2;0/. Tipikus szezoneleji mérkőzés sok kezdetleges hibával. A gólokat fenyvesi, Lengyel, illet ve Magyar szerezte 11-esbol. Wiener AC-Bocskay 4:3/2:3/ Paremounth-serlegmérkőzós. Biró: Gombos Geza. A Hungária-utonlejátszott mérkőzésen, a debreceni csapat érdemetlenül szenvedett vereséget, amennyiben nemcsak egyenrangú ellen­fél volt, de minden tekintetben jobb volt ellenfelénél s vereségét főleg kapusa sérülésének tulajdoníthat ja. A csapatok a következő össze­állításban játszottak: Hiden-Böcher.Gromann.AdameQ, Bilek.Jany-Weiss Braun,Hiltl,Müller-Huber- Bocskay: Budai-Fejér dr.,Molnár-Wampetich, Sagbv ; Keyiczl^-Markos,7ince,TeleV,Zemler,Mertin.A bécsiek erős tá­madásával kezdődött a játék s a hatodik percben Weiss megszerezte a vendégcsapat részére a vezetést: 1:0.Majd a 21.p-ben Barun ujabb gélt lo: 2:0 , A debreceniek ellenoffenzíva ja sikerrel járt, amennyiben Vince a 36 p-ben /2:1/ és Zemler a 42 p-ben lőtt golokkl a Bocskay ki­egyenlít. Szünet után erős az iram, végül is a bécsiek szabadrúgás után Huber revén jutnak vezetéshez: 3:2 - Budai kapus megsérül s mintegy 10 percek keresztül Zemler véd. A Bocsi© y ez alatt 10 emberrel és iel­forgatott csapattal játszott, amit a bécsiek ügyesen kihasználtak s Hiltl révén a 35 p-ben ujabb gólt érnek el; 4:2 . A Bocskay állandóan a bécsiek térfelén játszik s hosszas támadásának a 40 P-.ben van ered­mónyej amikor is Vince lövése szópit az eredményen /4:3/, de a hátra­lővő időben a kiegyenlítés már nemsiterül.