Sportkiadás, 1929

1929-03-17

Pécs, március 17. A Pécs-Baranya-Erzsébetváros II.osztályú profi­futballmerkozes 4:2 /0:2/ eredménnyel végződött. Biró: Boronkay Gábor. 800 nezo. Az első félidőben a fővárosi csapat volt fölényben, amely a 37-ik es 43-ik percben Braun és Moravcsik góljában kifejezésre is jutott. A helyi csapat oy gyengén játszott, hogy a közönsége kivonuláskor kifütyülte. A^asodik félidőben Pecs T B a ranya megemberelte magát és négy góllal maga ja­vára eldöntötte a mérkőzést. Góllövők- Tritz /2.perc/, Palkó /24 p.7, Tntz / 11-esből 31 p./, Halas /36 p./ . * ' _. , N a g y k a,n i z sa, március 17. Zalakanizsa-Terézváros 4:0 /l:0/ Biro:Oero. ,1000 nezo. Zalakanizsa mindvégig vjobb volt, ellenfele csupán' egyes veszélyes lefutásokkal operált. Góllövők: Limbeck /3/, Bakonyi. A Pénzintézeti Spoetegyletek Ligája március 17-én rendezte bankközi zart bajnoki kardcsapatversenyét.amelyben l.a Moktár csapata két győzelem­mel, 2.Postatakarekpnztár egy győzelemmel, 3.Pénizintézeti Központ egy győ­zelemmel. A r osti Magyar KeresneImi Bank a mérkőzések során visszalépett. ke • ; A MFC rendezésében-ma a Rudas-fürdőben tartott úszóverseny eredmé­nyei: 100 m.junior mell: l.^akabos 1:29.4 mp., 2.Szabó 1:29.8 mp., 3.Gse re ?nn"­1 ?9x m *Sy° rs , uszás: 1-Litvay BEAC 1:10.2 mp., 2.Roediger LASE 1:12.0 mp„ -.100 m.hátúszás: l.^eisz József TPSC 1:18.0 mp., 2.Tóth-Kecskés /versenyen kívül/,-2O0 m.mellúszás: l.Hépa MFC 3:16.2 mp., 2.Szabó KEAC 3:25.6 mp., ­6C m.junior gyorsúszás: l.Flor KEAC 37.6 mp., 2.Tagner KEAC 41.2 mp.: 3. Sípos MFC 41.6 mp. - 300 m.gyorsúszás: l.Litvay BEAC 4:38.9 mp., 2.Tóth­Kecskes 5:08,4 mp.. - 4X40 m.gyorsuszóstaféta: l.IASE 1:36.8 mp., 2.MAFC i;38.4 mp. - 3X80 m.vegyessfaféta: l.MAFC 3:08.mp., 2.BEAC 3:16.Cmp.. - , Vizipoló: USS-MAFC 6:2 /2:1/.Góllövők: Erdélyi /£/ Bitskey /3/, Sükösá 1 ­Sípos /2/.Gsapatfelállitás- LASE:Benkő,Sükösd,Erdélyi,Bitskey,fyeginger. Müegyetom:Lápossy,Cserépi,G er enday,Sipos,Csiszár. Debrecen, március 17. A Bocskay-Ferencváros mérkőzésen a hazai csapat minden igyekezete megtört a Ferencváros már előrehaladottabb tréning­ben levő játékosai pompás összmunkáján. A Bocskay mindamellett erős ellenfel­nek bizonyult, d. : győzött a nagyobb rutin és a jobb kondició. Antalics birót a Ferencváros első gólja után /állítólag offszáidból született/ erősen fütyül tek. A Ferencváros csapatában Amsei és Takács II., mind.gyik a maga helyén kivalőat nyújtott. Jó volt még Turai és természetesen Bukbvi. A Bocskay'csa tarsora nagy,ígyékezet mellett szép játékot mutatott, egyébként még kitűnően játszott Fehér dr. Hübner mentett minden menthetőt. m Miskolc, március 17. A MASz északi kerülete ma rendezte meg sze­nior es ifjasagi mezei bajnokságát. A szenior bajnokságot 7000 méteren futot­Í3 k l?' Bajnok: MVS0/A csapata /Besznyák 24 p.23 mp, ^arkas 24 p.33 mp., .Németh 25 p.33 mp., V.Szabó 25 p.40 mp., Papp 25 p. 43-mp../ 2.MVSC/B.ssapata, o. MM I ű Az ifjúságiak 3000 méteren futottak. l.MVSC/A csapata, 2.MVSC/B csapata.