Sportkiadás, 1929

1929-12-22

B é c s,december 22. A arsói Legia jéghoki csapata tegnap Mödlingben aMödlinger Eisklub csapata 3:0/ 0:0, 1:0, 2:0/ legyőzte. Bécsi labdarugó eredmények: Egy a k rácsonyi serlegért vivott barátságos mérkőzés­ben a HAKOAH a Hertha ellen 3:1 /0:1/, a Rapid a WSC ellen 5:3 /0:2/ győzött. Az aranyserlegért vivott mérkőzések: során a Vienna a Brigii­ti.n&uer A.G. ellen 6:2 /5:I/ arányban győzőtt» vízipó ló- / A té&'i-kupáért folytató tt/küzdelmek során ma dél­után a Rudas-fürdő ben játszották le az UTB-FTC és MUE-BESzKART mérkő­zéseket. Eredmények: . , . . TT^-FTC 10:2 74:2/. Biró Simkó. Góllövők: Németh 5 Y Halasy JZL. .László fzf. Braun /l/, illetőleg Haáz /l/ és Farkas 71/. Az FTC az első félidőben, amíg a sekély részben játszott, elég jol tartotta magát, a második félidőben azonbam az UTE nagy fö­lénye teljes mértékben kidomborodott. MUE-BESzKART 9L7 /5:3/. Bir.ó-Schlenker. Góldobók: Mattyasovszky /5/, Petüs 2/ Mosanszky 72/, illetőleg Homonnay I. /&/, Gáborffy és Csillag /l-l/. A BESzKART kapusának gyenge védé­se Követkéz te ben meglepetésszerűen vereséget szenvedett a lelkesen játszó MUE-együttestől. A vizipoló téli kupa jelenlegi állása: l.UTE 6 ponttal. 2. BESzKART 3 p,, 3.MUE 2 p., 4. FTC 1 p., 5. MAFC 0 p. A BESzKART és MUE ma délután bonyolította le a Rudas ­uszodában házi bajnoki versenyét. A BESzKART 100 méteres gyorsuszóbajnoka Gáborffy lett 1 perc 01.4 másodperccel, 100 méteres názuszóbajnoka Schaller 1 p. 17 mp.-cel, 100 méteres melluszóbajnoka Wiesner 1-p. 26 mp.-cel es 400 méteres gyo rs úszóbajnok a Bonk 5 p. 33 mp.-cel. A MUE versenyén Tóth Ilonka három házibajnokságot nyert. Eredmények; 100 méteres hölgy gyorsúszás: bajnok: Tóth Ilonka, 1 p. 17.6 mp., 100 métJBeres hölgy hátúszás: bajnok Tóth Ilonka 1 p. 37 mp., Kraszner Vilma feladta, D00 méteres hölgy gyorsúszás: bajnok Tóth Ilonka. 8 p. 33 mp., 100 méteres hölgy mellúszás: bajnok^Breuer Erzsi 1 p.3b.6 mp.j 1^0 méteres gyorsúszás-': bannok Gárdonyi József 1 p. 06 mn., 100 méteres mellúszás: bajnok Mattyasovszky 1 p.24.2 mp., 2. dr- Labori Károly 1 p.25 mp. P r ág a,öeember 22. Sparta-Bohemians 3:2 /l:l/.Ba­rátságos mérkőzés.