Sportkiadás, 1929

1929-11-17

Yasas-Terózváros 2:1 /2:0/ II.Liga mérkőzés. 7 °* Amatőr bajnoki mérkőzések* Törekvés-PSC 2:2 /2:1/, MTK-UTE 3-2 /2:1/, Postás - Beszkárt 4:2 /2:0/ ; BSE-33 PC 3:1 AiO/, a BEAC-FTC mér­kőzés a pálya használhatatlansága miatt elmaradt. P o,z s o n j , november \l7. S.C.Bratislava-Waoker A'ien/ 2:1 /2:1/. 3000 néző. A bécsi csapatban a Rapidből átvett Horváth és a WáCból átlépett Walzhoffer is szerppelt. A Bratislava ennek dacára megérdemelt győzelmet aratott. Mindkét gólját Bulla lőtte, mig a bécsiek egyetlen gól­ját Schnaitz juttatta a pozsonyi hálóba. S agy ka n,i z s a . november 17. Zalakanizsa-BAK 1:0 /0:0/. Biró: Krupitzer. 1000 néző. II, ligamérkőzés. Változatos játék után a helyi csapat Bakonyi góljával győzött. S z om b a t h e 1 y , novj.7. Sabaria-Kossuth 9:1 /5:0/.Biró: Hegedűs,,3500 nezo. Szép időben, jó pályán a Sabaria mindkét félidőben nagy fölényben volt és,közönségét iskolaiátékkal gyönyörködtette. Géljai • közül Szladovics, Borbély, Buresch és Holzbauer 2-2, és Bass egyet rúgott. A Kossuth becsületgólját" a második félidő 43.p.-ben kavarodásból érte el. S z eged , november 17. Bástya-Ferencváros 3:0 /1:0/. Biró: Kornai, 3000 nezo. Reggel felé az időjárás borús volt, maid dél felé esni kezdett, amely két óráig tartott, közvetlen mérkőzés előtt-az esp megszűnt, a kü­lönben is nehéz pálya nagy sártócsákkal volt tele, A Ferencváros eleinte fölényben volt, es dacára a Bástya 2:0-ás vezetésének, szép támadásokat vezetett a szegedi kapú ellen, amikor,azonban támadásai eredmény teleiül' végződtek, belenyugodott a vereségbe és ellenfelét is támadáshoz engedi* A Bástya győzelme megérdemelt, mert csapata mindvégig lelkesen küzdött nagynevű ellenfele ellen és a ferencvárosi védelem egyes hibáit kihasznál­va > több gólt rúgott. A mezőny legjobb embere Solti volt, aki a sáros pá­lyán feltalálta magát. A szegedi védelem mindvégig labdabiztosnak bizonyult, a fedezettsor fáradhatatlanul dolgozott, legjobb tagja :• :<-:t Wahl volt,mig a csatárok egyéni játékot produkáltak. A ferencvárosi együttes csalódást okozott: Siflis bizonytalanul védett, Hunyadi gyenge volt, Bukovi csak a támadásban érvényesült, Obitz faultjaival vétette észre magát, a csatársor pedig Turai hátrahuzódása folytán elvesztette irányitóját, Kohut teljesen tehetetlen volt, a jobbszárny is gyengén szerepelt. Az első félidőben a nagy ferencvárosi fölény ellenére a 4I.p.-ben Solti kornerből Tóthoz futtat­ja a labdát, akinek fejese Siflis kezét érintve hálóba kerül: 1:0. Szünet,után a Bástya már az első percben belövi második gólját: Varga hosszú lövése Siflis kezei között hálóba perdül: 2:0. Ezután vehemens Ferencváros támadások"' következnek, amelyeket az utolsó percben mindig biztosan megakaszt a kemény szegedi védelem. A 15.p.-ben Varga Possáiot szökteti, akit Papp nyom, ennek ellenére a 16-osról leadott lövése Siflis hibájából a hálóba kerül: 3:0. A Bástya ettől kezdve teljesen a védelemre rendezkedett be, elől csupán a két szeláő csatár és Possak marad, a ferenc­városi csatárok egy kapura játszanak,lövés, lövés után megy a kapura, amelyekbóT több korner lesz, de az eredmény nem változik. Az utolsó perc­bon Varga-Possák akciója sarokrúgással végződik. Ferencvárosi kornerral végződik a mérkőzés*