Sportkiadás, 1929

1929-11-03

A • MERZ és a CAF kiküldöttei ma délelőtt a magyar-cseh válo­gatott labdarugó mérkőzés kapcsán felmerült^sérelem ügyeben konferenciára jöttek össze c 5 délelőtti tárgyalások eredménytelenül végződtek. Délután a kiküldött bizottság az Xmperial bzállodában folytatta tanácskozását, amelyet azzal fejeztek be, hogy azt november 17,-én az Uipest—Slavia mérkőzés alkalmával Prágaean folytatják. Addig is^mindkét bizottság jelen­tést tesz elnökségének a tárgyalások eddigi menetéről. Kaposvár, november 3* Fexencváros-Somogy 1:1 A:0/. Barátságos mérkőzés. Biró: Csárdás /Budapest/ 2500 néző. Somogy múlt va­sárnap a bajnokságban szenvedett vereségéért részben revansot vett, kz eredmény a mutatott játék alapján reális, mert az első félidőben a Ferenc­város, szünet után a helyi csapat volt fölényben., k Ferencváros standard csapatából több poszton tartalék szerepelt, s ezenkívül a játékot a Budapestiek nem nagyon ambicionálták, ezzel szemben a helyi együttes saját közönsége előtt rehabilitálni igyekezett magát r kz első felidő a Ferencváros fölényének jegyében folyt le és a 23.p..-ben Takács II. a ve­zetést is megszerezte. Szünet után a 10.p»-ben a sorozatos "Somogy rohamok Galambos réven a helyi csapatot kiegyenlítéshez is juttatták.. Somogy a félidő végéig többet támadott, azonban a győztes gólt nem sikerült-meg­szereznie. A Ferencváros együtteséből Siflis, Takács I_, ^Takács II., es Lyka volt jó, mig a Somogy csapatából Pesovnik, Somogyi és Kárpáthy tűnt ki*­^Jjpest-Slavia 5:1 Arl/t Hungária-ut, ,Biró: Braun /Uien/, 15.000 néző. Középeurópai Kupa^merkőzés.í csen legénységet a közönség udvarias tapssal köszöntette - a később pályára érkező újpestiek azonban viharos tapsban részesültek. A csehek választottak, a magyar csapat kezdett hüvős, ideális futball időben. Az első percekben a csehek nagyobb rutinjuk révén fölénybe kerültek,. Kratochiíil és Putz lövései azonban sorra kapu eellé kerülnek. A magyarok első támadásukat a r 3.p..-ben inditják, amikor Spitz Szabót szökteti, kii^ek lövése kapu mellé kerül. A 4.p.-ban^a kitörő Puiznt közvetlen a kapu előtt nyomiák, áknay kifut, s Putz lövését Wilhelm a gólvonalról fejeli ki. Az Újpest játékosai•idegesek, a csehek őzzel szemben szép össz játékkal nyomulnak fel. A'6.p.-ben Avar Törököt szökteti, akinek beadását azonban Planitzka fogja. Ekkor változatos játék alakul ki, a csohek gyorsabbaknak látszanak ellenfeleiknél. A 9.p-ben Török lefut,-Cipera akadályozza,a labda komorra körül, amelyből Spitz mellé lő, A ll.p.-bon Ujpost Mészáros és Avar révén szép támadást in­dit, Avar azonban pár méterről a kapu előtt kodvozo helyzotbon hibáz. A osonok az ujposti támadásokat többnyire faultokkal állit iák mog, különö­sön Cipera tűnik fel o téren. A 12 .p.-ben Avar kiadja a labdát Szabónak,' akinek boadása Kövos elé körül, a szöktetett Spitz léc molló foiol. A 13 .p­bon Zanisok a 16-son belül közel, a biró azonban nom itél szabadrúgást. Az iram rondkiyül orős. A 15 .p .-ben Uilhelm- Avar- Mészáros akció, utóbbi 20 m.-es lövésével végződik. A 16.p-ben cseh ellentámadásnál Swoboda Junek­kel játszik össze, közben azonban Borsányit gáncsolják és igy a támadás megakad, A 17.p-ben Avar-Török-Hészáros-Szabo a labda utja. Szabó lövését Planitzka szépen fogja. A 19.p-ben sarokrúgás az Újpest ellen. A 20.p-től kezdve az Újpest felnyomul, a Slavia pedig fokozatosan visszaesik. A 23 .p­ben Avar 20 m.-es szabadrúgását fogja a cseh kapus. A 24,p-ber Kratochviil ket izben veszélyeztet, másodszor Fogl Hl. taccsra szerel. A'25.p-ben korner a Slavia ellen: Szabó lövését Planicka védi./folvt.köv./