Sportkiadás, 1929

1929-11-03

• ' - A 7 ora °>l>erc. Prága, november 3. Sparla-Hungária 3:1 /2:1/. 10.000 néző. Biró:Zonisek /fils^l Sparta pályán raa találkozott^a Kalmár elvesztésé­vel handy-oappalt Hungária és a jelenleg javuló íormát mutató Spárta. Mig a Hungária a második félidőben csupán Skvarek és Hirzer Helycseréjével változtatott, addig a Sparta uj játékosokat is állított be Madoloun,Hajni és Kostyálok személyébon. Különösen a jobb összekötő Kostyálok jól bevált. Szzel szembon a Sparta nélkülözte - standard bekkieit Bur­gort es Hojert, kiknok holyén Pernor-Maudly állott. Pz-utóbbi volt vi­szont a magyar Ujvéry mellett aj mozőny legjobb ombero. Nagyon jól játszott még Mándy es KLéber, valam.int jó napja volt Hirzcrnek is, aki az első flél­idobon lolkeson játszott. 0 szerezte meg a 16,p.-bon a Hungáriának a ve­zetést is és hullámzó mezőnyjáték után, a 35,p.-bon egalizál a fiatal Kostyálok remek fojossol. A'42.p.-bon a felnyomult Sparta,ugyancsak Kostyá­lok révén vozotéshoz is jut. 2:1-os félidő után a Hungária felforgatja csapatát,^do^a^Sparta pihent játékosai révén nyomasztó fölénybe kerül, Űjváry kitűnő vódéso azon­ban a 40,p.-ig sorozatos kornereket és közöli lövésoket tesz ártalmatlanná és csupán 5 porccol bofejozés olött sikerül Hojmának a Sparta gólarányát 3:l-re javítanisezzel a végeredményt- is beállítani. DoVrocon, novombor 3, Bocskay-Attila 1:1 A:0/. Barát­ságos. A mérkőzés ogyonlő erők küzdelmet mutatja, mindkét csapat tarta­lékosán állt fel. Lanyha játék után, amelyben rolativo az Attila volt jobb, mégis a Bocskay ér el oredményt az olső félidő 18.p.-ben Vinczc révén,aki közelről védhetetlen gólt rug. A második félidőben a Bocskay támad többet, do a szórványos lefutásokkal kísérletező Attila a 25.p.-ben Pimpi lövé­séből egyenlít. A játék ozután teljesen ellaposodik. Az 1500 néző elége­detlenül távozott a pályáról. - ­P é c s, november 3. Pécs Baranya-Turul 5:2 /3:1/Magyar Kupa mérkőzés. Turul ^csak 10 emberrel játsza vé^ig a mérkőzést, mert Guttmann és Polacsok hátvédek nem utaztak le.és igy a csatárok vonultak vissza helyenkent beckelni. A mérkőzés igy elvesztette komoly jellegét és külö­nösen a második félidőben egy kapuiáték volt, miközben Pécs Baranya a Turul kapu ökörül a-16-son tanyázott. A vezető gólt mégis Turul éri el, Pischer révén a 10-. p.-ben. A 15.p -ben korner a Turul ellen, melyből Poór egyenlít es ket percre rá-egy durva fault miatt 11-es Turul ellen, amelyet Veder behelyez. A 21.p.-ben megismétlődik a jelenét a büntető­területen, tujabb 11-es, Veder ismét behelyezi. A második félidő már csak a Turul térfelében játszódott le egy ujabb 11-esből Poor 4:l-re állítja az eredményt. A Turul kapu előtti nagy tolongásban ismét egy 11-es esik; melyet azonban Szülik Pécs Baranya kapusa kollegája kapuja mellé-helyez. A 41,p-ben a Turul váratla­nul szépít, Pischer gól javai, de a 42.p.-ben Kovács iobbszélső kiszökik es egyéni játékkal közvetlen közelről védhetetlen gólt lő és beállítia a végeredményt 5:2-re, , . , A játék nem volt szép, Sengert durva utánrugás miatt, Hajdút pedig birosertes miatt kellett kizárni. A ._. , S z o m b a t hely*, 'november 3. Sabaria-Terézváros 4:0 A:0/. Biro: Bittér /Budapest/. 1000 nezo. II. Liga mérkőzés. A szombat­helyi csapat sokkal jobb volt ellenfelénél,amely tisztán védekezésre szo­rult h gólokat Büresch lőtte az első félidő 18, ill. II.félid.23.29 la 36