Sportkiadás, 1929

1929-06-09

; Miskolc, június 9. Attila-VAC Fc 7:0 /3:0/ bajnoki.Biró:Béles* 1500 néző. Nagy fölényben győzött az Attila.ÜZ első gólt a 25.percben Péter­freund rúgja a 33.p-ben, ugyan ő a másodikat a 42 p-ben Past rop.cs a har­madikat, A-második félidő 15 p-ében Pomázi négyre, a 17.p-ben ^astróvics 5-re, a 34.p-ben Siklósi hatra és a 35,p-ben Pimpi hétre növeli a gólok szá­mát • MAC-Pozsonyi Torna Egylet vizipoló 2:1 /l:0/.MAC csapata; Buday.Csorba, Ivady,Turnovszky.Halász Ii.,Halász I. ós Zboray. A PTE csapat a: Schier ,Dr .ScS&b Kinzel Kratz,Apfel,Schmuck és Steiner. Ü vezető gólt a MAO éri el, a 7-p-ben Halasz I.dobásaből. Pozsony a.második félidő 3.p-eben Schmuck révén egyen­lít, de a ö.jp-ben'Ivády beállítja a győztes eredményt: 2:1. Egyenrangú ellen felek fair jateka. A pozsonyiak közül Steina* tetszett a legjobban. Biró: Komjády. Közópeur°pai kupában szereplő országok vasárnap délelőtt az MLSz tanács­termében rendkívüli közgyűlést "tartottak,a melyen osztrák részről Gero dr. és Alberti, a csehszlovákok képviseletében Loos és Scheinost, továbbá Bukovszky magyar részről pedig Tibor Lajos,Földessy János dr. , fíeisnard Ottó,Maros Oszkár és Fodor ^rnrik dr. vett részt. A rendkívüli közgyűlésSL a magvar' professzionista szövetség által proponált szabálynodositasokat elfogadták. Ezután a kupa-bizottság ülése kezdődött, amelyen az elnöklő Fischer Mór in­dítványára a távol lévő beteg Meissl Hugót táviratilag üdvözölték. Utána a megelőző ülések jegyzőkönyvét hitelesítetttk, majd langfelderIndítványát fogadták el, mely azt célozta, hogy a jövőben egy városban egyszerre csak egy kupamérkőzést rendezzenek. Kisorsolták a második fordulót: A Juventus-Slavia győztese játszik a Hungária-Vienna győztesével t mig a Rapid a Genova-Milano f yőztesével kerül össze. Ennek a győztese az Ujpest-cseh győztessel, jövőben a rendező egyesület csak 400 szabadjegyet adhat Jri egy-egy közép­európai kupamérkőzésre /200 ülőhely és 200 állóhely/,, a szövetségi igazol­vánnyal birok természetesen .a jövőben is dijmemtesen látogathatják a mérkőő zésefet.- A Hungária-Vienna mérkőzést Ceínar fogja vezetni,'mig a Slavia-^ Juventus mérkőzésre Braun,Majorszki és Zwikkert ajánlották. Valamennyi részt­vevő nemzet június 15-óig tartozik hat birót ajánlani a kupatitkárságnak. Végül az MLSz elnökét Drehr Imre dr.állsmtitkárt táviratilag üdvözölte a kon­ferencia. Husos-Terézváros 2:2 /l:l/.II.liga-mérkőzés.Géllövők: Schwicker és Szántó, illetve Skalitzre és Fetter. Pécs, június 9. Pécs-Baranya-Nemzeti #/ 3:2 /0:2/ barátságos mérkőzés.