Sportkiadás, 1929

1929-04-30

Bérli a, április 28.Szövetségi Kupadöntő. Berlin-Esz aKnémet­ország. 4:ly2:0/. Huszonötezer néző. A mérkőzést nagy érdeklődés előzte meg, dé az északnémetek várakozáson alul szerepeltek. Berlin góljait Ivan.'ovszky J2l és Rehmann /2/. az északné-..eteké : ",Yitmar Jlf, Németország 10.4 kilométeres lefutott mezei futóv^seny bajnoka a berlini Kohn. Ötezer néző.- Naosütéses idő. Erecmények: l.Kohn /Berlin/ 36:00.3 mp. 2. Helber I. /Stuttgart/ 36:11.5 mp. 3. Hűsen /Hamburg/ 36:16.4 mp. ' P á r i Sjárrilis 28. Tizenötez r néző előtt tartották meg Né­metország-Franciaország negyedik rugbymérk5zését. A németek a télen nem 'udtak trenírozni és igy megsemmisitő vereséget szenvedtek 24:0 /&:£}> arányban. B_é.c s 7 április 23. Labdarugóeredmények: I.liga. A Derby­jaile gu Rapid-A4mira mérkőzést a várakozás ellenére a Raoid fölényesen nyerte 3:0 /2:0/,arányban. A gyaztes csapat minden részében tökéle­lesen egységes játékot mutató ti, mig tz Admira csatársora csődöt/mon­dott. A Raaid góljait Kirbes, ".'.'esély/11-esből/ és a második félidőben Kaburek lőtték. A meidlingi pályán mérkőzött a floridsdorfi AO és a WAC. WAC volt a favorit, de 4:1 arányú /2:0/ vereséget szenvedett ellen­félé tol. A lelkesen játszó floridsdorfiaic góljait Ister, Molser /2/ és Chlubek lőtték a <ÍAC becsüietgólját Braun szerezte meg. Wacker-Ausztria 2:1 /l:l/. Góllövők: Freiberger és Windner a Wacker, Ranpan az Ausztria részéről. A 11. ligában a EAK0AH a Bewegungssriele ellen 2:1 arányban győzőt t. P á r i s,április 28. Franciaország labdarugóbajnoksá^t az Olympique Marseille nyerte, amely a Club Francais arist3:2 félidő 3:0 arany tan legyőzte. F r á g a , április 28.Labdarugóeredmények: Boimlans-Viktoria Ziskoi? y.2/2:0/.Góllövők: Sedivy/2/ KnizekA/ és BeiblA/ a Bohémians, Meuuna és Klicpera a Viktória részéről. Gyephockeyban a Sparta a Earolinenthal ellen l:0ra győzött. Athén, április 281 Az athlétikai verseny utolsó napján a marathoni-futásban Schavo /Svájc/ gyézött .A dijakat a nevelésügyi minister osztotta ki. Végeredményben Svájc győzött 104 ponttal Görögország előtt/92 p./ A magyar athlétak hétfon utanznak el.