Sportkiadás, 1928

1928-12-23

i 4 Sohne.eberg. 1928.december 23.-Budapesti Soort< "> 1 Egylet /BSE/ ­Vf Lcibesübungen iÓ:4 /3:3/. A szászországi Schneeberg'városában vendég­szerepelt a magyar amatőr bajnokcsapat, amely ezzel a mérkőzéssel kezdte meg téli i^L* • ' :. 'í*:: turame^cseinek sorozatát. Az első félidőben egyenrangú ellenfelek küzdöttek egymással, minthogy-a BSE három'tartalék­kai felállva játszotta végig a mérkőzés első. részét. Szünet után a BSE kompletten állt fel és ettől kezdve teljesen kézben tartották a mérkő­zés sorsát. Alnémet csaoat a második félidőben a kapujához szegezve ke­mény ellenállást fejtett ki, de nem tudta megakadályozni a szinte sza­bályos időközökben'eső magyar gólokaJt, A mérkőzésnek, ebben a periódusában teljesen kifejezésre jutott a magyar csapat technikai iskolázottsága és taktikai fölénye. A közönség a győztes magyarokat lelkes ünneplésben ré­szesítette, * Paris, december 23. Slavia /Brühn/- Stade Rennais 5:1. Montpelier-Rapid /Bécs/ 3:1. ! Marseille: Olimpique-SG Freibourg 2:1 ^Páris, december 28. Marié Braun a holland uszóvilágbainoknő a 400 méteres hölgyhátuszásban uj világrekordot állított fel 6 nerc 16.8 mo.-cel. A régi rekordot az amerikai Sybille Bauer tartotta 6 nerc 24.8 mp­,ccl. Bécs, december 23. Hertha-Austria 1:0 /0:0/. Bajjnoki. Paris, december 23. Az Euróna-boxbajnokságok során a könnyűsú­lyú csoportban'Rafael francia bajnok á 11-ik menetben knockautolta Czirson nemet bajnokot.