Sportkiadás, 1928

1928-10-13

Bocskay-Budai 33-as 4:271:1/• Hangár ia-*t;}. pálya. 1500 főnyi közönség. Biró: Juhász Attila dr. Szombatonaelután játszotta le a debrece­ni és^a budai^csapat esedékes bajnoki mérkőzését. A kora délutáni eső meg­lehetősen feláztatta a pályát és igy a sikos talajon a technikásabb Bocskay a mérkőzés nagyobb részében fölényben tudott lenni. A Bocskay feltétlenül megérdemelte a kétgólos győzelmet. Bar' elejétől fogva jobb volt ellenfelé­nél, mégis / csak a másodikiélidő Közepén tudta bebiztosítania győzelmét', mert a biró kisebb-nagyobb hibái csaknem mindaa alkalommal őt sújtották. ' A Bocskay szerzi meg a vezetést, a 12~ik percbaa Zemler lövését Biri kiüti., ' Markos a labdát a halóba, lövi /1:0/. A 43-ik percben egyenlítenek a budaiak. Caumpft beadását Hübner kiéi ti, a kavarodásban Ember szerzi meg a labdát és két lépésről beguritja /1:1/. Szünet után az 5-ik percb-aa Beller felszabai­tó rúgása Markostól visszapattan, a gyors jobbszélso a kifutó Biri mellett megszerzi a vezetést/2:l/. ,A 18-ík percben Ticska komért rug, Ozumpft fejel­ni akar, de Dettrich állitólag kézzel ellökte. A biró 11-est ítél,melyet Steiner gólba lő* J*2:2/. A 24. percben Mertin a 16-osról remek gólt lő./3:2/ A 28. percben Telekit a büntető területen belül ellökik, a biró ll-««t itél, . melyet ' Dettrich góllá értékesit./4:2/ A győztes csapatból Fejér, fampetich, Markos, Teleki és Semler, mig a budaiakból Löwy és Ticska tűn­tek ki. BBTE ^ A . "atlétikai versenyének első napját ma bonyolították le a BBTE pályán. Az eredmények a következők: Rúdugrás II.oszt. 1. Golhovics ÍTC 300 cm. 2. Meleghegyi BEAC 300 cm. 3.Göndör 0TE 240 cm. Gerelydobás II.oszt. 1. Gyöngyösi BSE 43.16 m. 2. Jen MTK 41.49 m. 3.Jánosi Bostás Sx 40.11 m; Helyből magasugrás: 1. Glatz BBTE 135 cm; Molnár BEAC 135 cm; 3. Golhovics FTC, 130 cm; 110 méteres gátfutás junior: 1. Császár MAC 18.2 mp; 2. Takács POSTÁS 19.2 mp; 3.Jen MTK 19.6 .mp; 400 méteres sikfutás II.oszt: 1. Péczi FTC 53.8 mp; 2. Márton MTK 53.9 mp; v ? 3.Oláh 0TE 54.8 mp; 1500 méteres sikfutás II.oszt; l.Holzer MTK, 4:24 mp; 2. Budai MAC 4:25.2 mp; 3. Acél /FTC/ 4:27.2 mp. AMagyar Hockey Club 10 éves fönnállásának ünnepét holnap, vasár- * nap, üli meg. Ez alkalommal a régi Lóversenjr-téren körmérkőzéseket rendez az Amateur HC, a MAC a BBTE és a BHC-vel együtt. Az MHC-nek igen nagy érdemei vannak a ^ - JÍ magyar hockey-sport fejlesztése terén* hatásos úttörő munkájára jellemző, hogy mig tavaly csak négy csapat vett részt a bajnoksága i, ' ezidén már 12 küzd érte. ,