Sportkiadás, 1928

1928-10-07

Ke sm á rky uj rekordj a. • Szege d. A déli kerület országos versenyének eredményei: 10C m.: 1. Raggamby BBTE ÍQ,^ mp . _ Magasugrás: 1. Késmárky BTQ 194 cm. Országos rekord! - Sulydobás: 1. Bácsalmássy BEAC 13;62 m.-1000 m. : ' l.Barsy BBTE 2:40.2mp.- 110 m. gát: l^Fer enczy MAFC 16.6 mp.-Távolugrás: l.Paitz BEAC 665 cm.- 400 m. : l.Odry BBTTjj 52.8-mp.-' Mszkcs zvetés : 1.Bertalan BBTE 40.60 m.- 3C0C m. : 1. Csekey BBTE 9 :38 „ 6*«P• -Gorb 1 yvotés : l.Budaváry BBTE 56.30 m./Egyéni rekord/- Rúdugrás: i„ Király. MAFC 340 cm.- 5-ször 200 m.sta féta: 1. BBTE 1:59 mp. Miskolc: • Erzsébetváros-Attila 2:1 /l:l/. Az első félidőben egyenrangú ellen­felek, szünet után az Attila teljesen visszaesik, Erzsébetváros állandó fölény­ben játszik és t el j esen kapujáho z szegzi a miskolciakat. Csak az utolsó er­cekben megy az Attila ellentámadásba,"de Léűercr, az Erzsébetváros kitűnően védő kapusa megakadályozza a kiegyenlítést. Az Attila szerezte meg a veze­tést a 9.percben,majd az Erzsébetváros Braun révén egalizál. A II.félidő 4. percében Nagy megszerzi a szenzációs győzelmet jelentő gólt. Szemere-Dobó 3:2. Szövet ségi dij. Szombathely: Sabaria-WAC 4:0/2:0/ Csekélyszámu érdeklődő előtt folyt le a küz­delem.Az első negyedórában még teljesen nyilt volt a játék. A 20.percben Po­wolny passzából Tárnok lövi a vezető gólt. Ezután az osztrákok heves ellen támadással próbálnak kie gycnliteni, de. nem sikerül. A 25.percben Powolny 2:0­rá javitja a gólarányt .Szünet után ol lanyhul a mérkőzés. Mind a két csatár sor gólképtelínségével tűnik ki. Az ujabb két gól a 15. illetőleg a 17.perc­ben esik, öngólból.A harmadik gólt az osztrák balhalf rúgta, a negyedik pe­dig a jobboldali bekk hátáról patt.ant a hálóba. A félidő vége felé Prém és Més záró s megsé rült. Le ve nt e sp o rt ürme p é ly. Az első orsz.ágos levente sportünnepély vasárnap déle­Tott folyt le a f öldiszitett. Mille náris pályán, 'ahol gróf Csáky Károly honvé ­áolmi' -minis zt er is megjelent. A na^-v számú és előkelő közönség soraiban Karaffiáth. Jenő dr., az OTT olnöke, Vitéz Pávay Mátyás Sándor tábornok társelnök,- Molnár Dezső .altábornagy, Múzsa gyula,- Rapaits Richárd-tábornok, Zu.ber Furenc alel­nökök, Felicidos Román miniszteri tanácsos,^ 5 'tankovics Szilárd dr,, a MiASz elnöke stbv * ia ott- volt A több mint ezer'levente a folyamőrség -zenekarának hangjai -mellett vonult fel. A felvonulásban 35 megyei és városi" levente csoport és a : fóváros valamennyi kerületének a legkiválóbb leventéi vettek részt.Vitéz Pávay Mátyás Sándor nagyhatású megnyitóbeszédét megafonok közvetítették.M gha­tó látvány volt a cimerek megkoszorúzása, amely után a Hi azokegy hangjai hangzottak fel. A különböző versenyszámok mellett nagy hatást keltettek a tc mogmutatványok.KülöhÖ-.en P-app Láezló Európa-bajnok, Non János és Szalay József bajnokok tánitványai tünt :k ki ügyességükkel. A versenyek meglepetése, hogy egy miskolci levente könnyen verte a -többszörös bajnok Szabó Miklóst 1500 méteren. 'Eredmények: 1500 m: 1. Fodor, Miskolc, 4:25.8 mp.,2.- Lakos X.ker..­4:27.2 mp. 3. Szabó VII.ker. 4:28 mp. 4. Istenes/Jás z "m. / 5.-Mona /Szabolcs/ 6.Ábrahám /Vas/ - 5-ször -400 m: 1. Pestmegye 4:09.6 mp. 2. X.ker. 4:11 mp. 3. VII. ker. 4:17 mp. 4. V. ker., 5. Győr város, 6. Székesfehérvár, - Tömeg­ei tafota: 1. VIII.ker. , 2. I.ker., 3. IX. k:-r., 4. V.ker.- 400 m. : 1.karton X;ker.53.7 ma., 2. Bcde/Jász...m./ 55.6 mp. 3. Szilágyi Debrecen 55.8 mp. 4. 'Valentini VII.ker. V. Győrey IX.ker. , 6. Cső sz ,/Borsod mj, Budai ,v-er­s '• : - • • * ÍW. ? Le^,- \