Sportkiadás, 1928

1928-09-17

Tammerforst, szeptember 17, Az itt megtartott atlétikai versenyen Finnország legkiválóbb atlétái vettek részt s két uj világrekordot állitottak fel: ­30 km.-es futás: Sippille 1 ó. 43 p. 09.8 mp. /Régi rekord:. 1 óra 46p - 11.6-mp. Stenroos / Ugyanebben a versenyben Martteliin 25 km.-en 1 ó. 24 p. 25mp. idővél szin­tén uj világrekordot futott./ Régi rekord 1 ó. 25 p. Öl mp. Rötkö,'Helsinki 1928.június 5./ . ' Prága, szeptember 17. Az itt megtartott maratoni versenyen 742 km. 200 m./ 22-en vettek részt s a győztes Kroff 2 Ó.46 p.50 mp. időt ért el. Kroff győzött az idei Querdur-Bcrlin versenyen is. A három órás standardon belül 18-an érkeztek be. -•te 0 1 m ü t z. szeptember 17. Az Olmütz közelében lévő Ecce Homo hegyipályán 7 km.-es távon motorok és autók számára megtartott Ecce Homo mit ingen 43-an vettek részt. Az eredmények a következők: 500 ccm-esBMW kategória: l.Karl Gall /Bécs/ 5 p.42.3 mp.Ez volt a nap legjobb ideje- mellyel a Fránconi által 1926-ban felállitott pályarekor­dot /5 p.51.5 mp./ megdöntötte. A'versenykocsik kategóriájában Bugát ti kocsin Bondy győzött 5 ,p.49.3 mp.idővel, aki azonban a szerencsétlenül járt Junek által 1926-ban felálli­tott rekordot nem tudta megdönteni. • • 250 ccm-es kategória: l.Winkler DKD motorkerékpáron 6 p 4V.7 mp.