Sportkiadás, 1928

1928-09-15

Fölényesen nyerte a Hungária a zuhogó, esőben lejátszott bajnoki mérkőzést. Hungária-III.ker. 4:0 /1:0/ r , .. Hungária-uti pálya,- Biró: Gerő Eeorenc.- Háromezer néző. Az egész napon át, zuhogó eső teljesen feláztatta & Hungária-uti pálya talaját s igy a két fél* 1 *^ esedékes bajnoki mérkőzését, helyenként bokáig érő sárban kellett . ; le játasza^Csak a pály áaak füvei boritott sarkain lehe­tett némileg futballt játszani, a többi helyen nagy viztócsák és feneketlen sár. A játok ennek megfelelően a technikásabb csapatot juttatta^előnyhöz s a Hungária ezt ki is használta,amennyiben a mérkőzés nagyobb részeben döntő fölényben volt. , .,, , ., n Erős irammal kezdődik a mérkőzés ,mindkét részről kihasználhatatlanul maradt gólhelyzetek, vagy a kapusok léptek közbe idejében. A harmadik perc­ben szahadrugás az óbudai csapat ellen, Molnár lövi, Neuhaus kornerre tolja. A vedelem est elháritj a, majdCrössler fut le, a 16-oson faultoljak. A szabad­rúgást ő lövi, Ujvárii kiejti, Schiller két lépesről melléhelyezi Hungá­ria fölény, Molnár a d f6irányitó. A tizenhatodik percben Hirzer jó labdát juttat Molnárhoz, akit Senkey a 16-oson durván fellök. A szabadrúgást Neu­,haus védi de a, tumultusból nem tud felszabadulni a III.kor. kapuj a. Haarhoz kerül & labda, ő szépen centerez, Hirzer beleugrik és fejjel védhetetlenül a halóba tolja, /1:0/. Na©r H u ngária fölény tovább is.A huszonötödik percben . Hirzer óriási helyzetben hibáz. A harmincötödik'percben Kleber megsérül,kiáll s helyet Molnár foglalja el a halfsorban. Az utolsó'percek'meglehetős energi­kus játékkal telnek el , Hirzer van jó szituációban, de a biró sipja offszájdon eri. Schneide;r vét hendszet a tizenhatoson belül, de a biró nem veszi észre, A második félidőbe n állandósul a Hungária fölény^A második percben' ösomag egyedül-lefut beadása Molnárhoz kerül, akinek éles,'lapos lövését Neuhau elvetüdve védi. Percről-percre erősödik a Hungária offenzivája. A negyedik percben Klób«r lerúgja űrosslert. A hetedik és nyolcadik percekben kornert ér el a Hungária. A III.kcr.10 percen keresztül * xo-oson belül tőrömül, egyik nagy helyzet a másikat követi, de a jól tömörült védelem Schenkejive1 az ólén mindent ment. Végre a 12-ik percben Kalmár labdájával Hirzer kicselezi a védő­játékosokat^ mintegy 16 méterről félmagas éles lövéssel ujabb gólt ér el.fv.O^ Hirzer pompás egyéni akcióival szórakoztatja a közönséget. Az óbudaiak ugy látszik nem nyugszanak bele az eredménybe, mert rendkivül lelkesen és nagy elánnal küzdenek. A hus zonnegyedik percben ma jdnem gólt cr el a Hungária, ugyanis kenyeres felszabaditó rúgásába Kalmár beleugrik s a labda az alsó kapu­fának pattan. A huszonhatodik percben esik a Hungária harmadik'gólj a, Molnár hosszú koresztpasszát Kenyeres elveti, a labda Csomaghoz kerül, aki védhetetlen sarkos gólt lő /3:0/. Hirzert Kenyeres faultolja, majd közvetlen utána Hirzornü afférja - támad velői s biró, hogy a tettlegességet elkerülje, mindkettőjüket ki­állítja. A III.ker.ritkán, de veszélyesen támad, Konyornak két lövése is ka­pu mellé körül. A harminckilencedik percben egy tetszetős Hear-Kalmár-Csomag akció kapu előtt elromlik, a felszabaditó rugast B.enkey a kaputól mintegy 3 0 méterre álló Wéborhez adja, aki nagy rössel ráfut s védhetetlen lövessél megszerzi a negyedik gólt /4:0/. A két csapat a következő ö sszeállitásban vett reszt: Hungária :Ujvéry-Msndl,Kocsis-Kiébe r,Wéber,Schneider—Kaar,Molnár,Kalmár, Hirzer, Csomag. III.ker .:Neuhaus-Kenyéres, " Senkey-Steiner ,Magya r,Hause r-Mac say, Schiller ,Konyor,Lengye ljDrössler. f'Vi4iX JT M ^