Somogyi Hírlap, 2018. január (29. évfolyam, 1-26. szám)

2018-01-02 / 1. szám

Nem volt esélye a somogyiaknak a paksi találkozón Átrobogott az ASE a kaposvári egyleten Tomislav Ivosev 23 pontot szerzett Pakson Fotó: Muzslay Péter Többen is remekeitek a hazaiaknál Nem bírt egymással a Haverok és a Nyár FC TEREMLABDARÚGÁS A negye­dik fordulóval folytatódott a Fürge Nyuszi Focivilág Kupa amatőr teremlabdarúgó-baj­nokság. - A játéknap mérkőzé­sein nem lehetett unatkozni, hiszen mind a hat csapat na­gyot küzdött és izgalmas mér­kőzések végén dőlt el a bajno­ki pontok sorsa - tájékoztatott Böröczi Zoltán főszervező. - Az első mérkőzés gólfesztivált és fordulatos igazi „amatőrős” mérkőzést hozott, melyben vé­gül megosztoztak a pontokon a felek. A folytatásban az esé­lyes gárdák végül magabiz­tosan söpörték be a bajnoki pontokat. Igazi flúgos futam volt a Nyár FC-Haverok mér­kőzés. Az első félidőben köny- nyedén szerzett háromgólos előnyt a Nyár FC. A félidő haj­rájában szerzett góllal szépí­tett a Haverok, majd a fordu­lás után egyre jobban maguk­ra találtak és átvették a veze­tést. A Nyár FC egyenlített, így igazságosnak mondható döntetlennel zárult az izgal­mas találkozó. A forduló rang­adójára rányomta a bélyegét, hogy a Somodor foghíjas ösz- szeállításban játszott. Talán ennek is köszönhető, hogy az Őrei végig irányított és maga­biztos győzelmet aratott. Elő­zetesen simának tűnő mérkő­zésen a Beugró FC kiválóan tartotta magát és az első fél­idő 2-2-es eredménnyel zá­rult. A fordulás után rögtön két gólt szerzett az esélyesebb gárda, amivel el is döntötték a mérkőzés sorsát. Kun Z. Eredmények A Fürge Nyuszi Focivilág amatőr teremlabdarúgó bajnokság 4. fordulójának eredményei: Nyár FC-Have­rok 4-4, Somodor FC-Orci SC 2-5, Ferró FC-Beugró FC 8-4. A bajnokság állása: 1. Őrei SC (12 pont), 2. Ferro FC (9), 3. Somodor SE (6), 4. Ha­verok (4), 5. Nyár FC (4), 6. Beugró FC (0). A következő forduló (janu­ár 10., szerda) párosítása -18 óra: Haverok-Ferro FC, 18.40 óra: Nyár FC-Somodor SE, 19.30 óra: Őrei SC-Be- ugró FC. 2018. JANUÁR 2., KEDD Kiütéses vereséget szen­vedett Pakson az év utolsó mérkőzésén a Kaposvári KK az NB l./A csoportos férfiko- sárlabda-bajnokság tizenhar­madik fordulójában. Kun Zoltán zoltan2.kun@inediaworks.hu KOSÁRLABDA NB l./A CSOPORT, FÉRFIAK Mindkét együttes az óesztendő utolsó meccsére ké­szült. Mindkét csapat győze­lemmel örvendeztette meg szurkolóit az ezt megelőző for­dulóban. A paksiak ráadásul az utóbbi öt meccsből négyet meg­nyertek. Ami a somogyiakat il­leti, a hét meccses vereségsoro­zat után jött végre a Szeged el­leni diadal. Nem tartott azon­ban sokáig a szurkolók öröme, hiszen csapatuk az ASE ellen már a második negyedben na­gyobb hátrányba került és esé­lye sem volt a felzárkózásra.- Nagyon nehéz mit mondani egy ilyen meccs után - nyilat­kozta Fekete Ádám, a Kaposvá­ri KK vezetőedzője. - Köszön­jük a szurkolóknak, hogy eny- nyien eljöttek és biztattak ben­nünket! Az elmúlt években sze­rencsénk is volt, de tudomásul kell venni, hogy már elmen­tek mellettünk a riválisok. Ha az öt játékosunk nem hoz 120 százalékot, akkor nem tudunk egyenrangú ellenfelek lenni. Nem kérdés, hogy a Paksnak minőségileg jobb játékosai van­nak, mind magyar, mind légi­ós fronton. A nálunk erősebb együttesek ellen megpróbáljuk ezt Kaposváron felülírni.- Nem azt játszottuk, amit megbeszéltünk - mondta Hendlein Roland a kaposvári­ak csapatkapitánya. - Már sok­adszor ebben a bajnokságban. Tudtuk, hol kell őket védeni és hol kell őket támadni, de nem ezt csináltuk a pályán. A múlt­kori győztes meccs után ugyan fellélegeztünk, de most el kell gondolkodni valamennyi játé­kosnak, hogy mit akarunk elér­ni az alapszakasz második kö­rében. A mérkőzés nagy több­Paksi Atomerőmű SE- Kaposvári KK 97-67 (26-21, 29-11, 22-13, 20-22) Paks, Atomerőmű Sportcsar­nok, 1200 néző. Vezette: Györ- ffy, Pozsonyi, Fodor A. Paksi Atomerőmű SE: Hinds (14/3), Allen (18/12), Barni­es (10/6), Eilingsfeld (15/6), Guinn (20/9). Csere: Ru- ják (6), Ogunyemi (6), Medve (3/3), Garamvölgyi (-), Gulyás M. (5/3), Kalmár (-), Pajor (-). Vezetőedző: Teo Cizmic. Edző: Schmidt Béla. Kaposvári KK: Dunn (24/15), Evans (-), Baki (4), Ivosev (23/3), Spica (3), Csere: Hendlein (7), Tóth P. (-), Hock (6/6), Bogdán B. (-), Kocsis Z. (-). Vezetőedző: Fe­kete Ádám. Edző: Filipovics Gor- dan. Az eredmény alakulása: 3. perc: 7-5, 7. perc: 19-13,14. perc: 39-28,17. perc: 45-28, 22. perc: 57-32, 27. perc: 73-43, 32. perc: 73-47, 38. perc: 94- 59. Jók: Hinds, Allen, Guinn, Ei­lingsfeld, illetve nem akadt ki­emelkedő teljesítmény. ségében nem csapatként ját­szunk, ezen kellene leginkább változtatnunk. Az élő televíziós közvetítés ellenére szép számmal érkez­tek szurkolók a somogyi me­gyeszékhelyről. A kaposvári­ak ismét az alacsonyabb szer­kezettel Bakival a kezdőcsapat­ban rajtoltak. A találkozó nem úgy indult, hogy összeomlás lesz a vége. Mindkét alakulat szinte hiba nélkül dobott, Ivo­sev 2+1-es akciója, valamint zsákolása meghozta a vendé­geknek a vezetést is. Nem so­káig tartott azonban a somo­gyi előny, hiszen az eladott lab­dák után élt az ASE az ajándék lehetőségekkel. Amíg a vendé­gek nem fejezték be eredmé­nyesen támadásaikat, addig Eilingsfeld zsákolása nyomán már 48-29 állt a táblán. Telje­sen szétesett a somogyiak vé­dekezése, amit a félidőben ka­pott 55 pont is jól mutatott. A paksiak 56 feletti százalék­kal dobtak, a túloldalon ez csu­pán 36 volt. A pontok mellett a lepattanók többségét is a tolna­iak gyűjtötték be. A nagyszü­net után sem változott a játék. Többnyire eredménytelenül tá­madott a Kaposvár, míg a cen­ter Guinn triplával, Hinds zsá­kolással növelte az előnyt. Az utolsó negyed formalitás volt csupán, hiszen a lényegi kér­dések már korábban eldőltek. A paksiaknak gyakorlatilag nem volt gyenge pontja ezen a találkozón, a kaposváriaknál pedig többen is elégtelen telje­sítményt nyújtottak. Nem véletlenül nyilatkozott elégedetten a találkozót követő­en Teo Cizmic, az Atomerőmű SE vezetőedzője: - Gratulálok a csapatomnak az újabb győze­lemhez! Az első másodperctől jó hozzáállással kosárlabdáz­tak. Nagyon akartak és megva­lósították, amit előre eltervez­tünk. Azon dolgozunk, hogy fo­lyamatosan előre tudjunk lép­ni. Vannak ugyan problémák, de mindig azon dolgozunk, hogy minél kevesebb legyen belőlük. AVéseés az Oázis is győzelemmel folytatta TEREMLABDARÚGÁS A negyedik forduló mérkőzéseivel folytató­dott a nagybaj omi teremlabda­rúgó-bajnokság.- A nyitómeccsen az első fél­időben többnyire kiegyenlített mezőnyjátékot láthatott a pub­likum, a kapuk ritkán forogtak veszélyben - nyilatkozta Véber László főszervező.- A második félidőben na­gyobb sebességre kapcsolt a címvédő, de csak helyzetekig, kapufákig jutott. Már min­denki elkönyvelte a döntet­lent, azonban két perccel a vé­ge előtt egy kapu előtti kavaro­dás után sikerült az Oázis csa­patának megszereznie a győz­tes gólt. A folytatásban az első félidőben még jól tartotta magát a Feláldozhatok csapata. A má­sodik félidőre elfáradtak és a Segesd együttese jó helyzet- kihasználással fölényessé tet­te a győzelmét. A záró találko­zón tetszetős, szép játékot lát­hatott a közönség mindkét csa­pat részéről. A Vése alakula­ta remek helyzetkihasználásá­nak köszönheti fölényes győzel­mét. A játék képe alapján azon­ban túlzott a gólkülönbség mér­téke. A Vásártér Falábúak csa­pata szabadnapos volt. A mér­kőzéssorozat alkalmával emlé­keztünk meg bajnokságunk el­hunyt játékosairól. Nagy István (Vése), Lovas Róbert (Oázis Fa­gyizó), Gulyás Sándor (Vásár­tér Falábúak), Táskái Árpád (Ifi­kör) és Nagy Gyula (Kutas) em­lékét megőrizzük. Kun Z. Eredmények A negyedik forduló eredmé­nyei: Kék Lámpások-Oázis Fagyizó 0-1, Segesdi Öregfi- úk-Feláldozhatók 7-0, Vése- Kolping iskola 6-0. A bajnokság állása a negye­dik forduló után: 1. Vése (10 pont), 2. Oázis Fagyizó (10), 3. Segesdi Öregfiúk (9), 4. Kék Lámpások (3), 5. Feláldozha­tok (1), 6. Vásártér Falábúak (1), 7. Kolping Iskola (0). Az ötödik forduló (január 9., kedd) párosítása - 18 óra: Kék Lámpások-Kolping Isko­la. 18.45 óra: Segesdi Öregfi- úk-Vásártér Falábúak. 19.30 óra: Vése-Feláldozhatok. Az Oázis Fagyizó csapata sza­badnapos lesz. SPORT 15 Nagy a versenyfutás az élen a Tüskevári SE és a Zrínyi KE közt, ötödik helyre lépett a Táncsics Póré utolsó másodperces hármasa döntött KOSÁRLABDA, SOMOGY MEGYEI BAJNOKSÁG Hatalmas csatát ho­zott a Somogy Megyei Kosárlab­da Bajnokság a Meló-Diák és a Monok SE I. hatodik fordulóból elhalasztott összecsapása. - A találkozót a Tóth testvérek ve­zette Meló-Diák kezdte jobban, de a folytatásban Pöttendi ré­vén fordított a Monok SE együt­tese - tájékoztatott Mihályfalvi Péter, a Somogy Megyei Kosár­labda Szövetség elnökségi tag­ja. - A végjátékban Fábián bün­tetőivel 82-81 állt az eredmény- jelzőn, ám Póré Marcell duda­szóra dobott triplája a győzel­met jelentette a Monok SE-nek. - Ezt megelőzően a Meló-Diák Tamásiban szerezte meg idei második győzelmét a 8. forduló­ban, miután végig kézben tart­va a meccset, magabiztosan di­adalmaskodtak. A Tamásinak a Táncsics ellen sem volt szeren­cséje, Heizerék is győztesen tá­vozták Tolnából és ezzel az 5. helyre léptek előre. A 6. FORDULÓ MÉRKŐZÉSÉN: MELÓ-DIÁK KK- MONOK SE 1.82-84 (29-20,11-21,18-25,24-18) Vezette: Söjtöry, Csapó. Me­ló-Diák KK: Tóth K. (34/15), Tóth M. (30/18), Fábián (9/3), Tömösváry (2), Nagy A. (-). Cse­re: Bogárdi (7/6). Edző: Bogár- di Szabolcs. Monok SE L: Pöt- Győzelemmel folytatta a sötét mezes Monok SE Fotó: Lang Róbert tendi (26), Nagy N. (16), Duduka (15/6), Póré (10/6), Ekpenyong (6). Csere: Tolnai (7/3), Kovács B. (2), Sashalmi (2), Nagy D. (-). Edző: Pöttendi Gábor. A 8. FORDULÓ MÉRKŐZÉSÉN: TAMÁSI DÁMOK- MELÓ-DIÁK KK 67-86 (20-22,14-25,16-24,17-15) Vezette: Domokos, Propszt. Tamási Dámok: Madarász (14/6), Zámbó (14), Hoffmann (13/9), Pruck (6), Pájtli (2). Cse­re: Csordás (8), Breuer-Or- bán (6), Kukucska (2), Ribányi (2), Tóth G. (-). Edző: Madarász András. Meló-Diák KK: Fábián (30/12), Tóth K. (11), Tóth Cs. (10/6), Kosaras (9/3), Tömösvá­ry (2). Csere: Tóth M. (19/3), Bo­gárdi (5/3). Edző: Bogárdi Sza­bolcs. AZ 5. FORDULÓ MÉRKŐZÉSÉN: TAMÁSI DÁMOK- TÁNCSICS TKK 58-69 (12-22,11-17,18-12,17-18) Vezette: Domokos, Propszt. Tamási Dámok: Madarász (13), Pruck (10), Kukucska (6), Bre- uer-Orbán (2), Zámbó (2). Cse­re: Csordás (13/3), Csizmadia R. (12), Pájtli (-). Edző: Cseresz­nyés Balázs. Táncsics TKK: Her­bei (17/9), Kovács D. (12), Dross (11/9), Boros (5), Heizer (4). Cse­re: Bodródi M. (6/3), Elek (6/6), Jónás (6), Tóth B. (2). Edző: Haj­dúk Attila. Kun Z.