Somogyi Hírlap, 2017. november (28. évfolyam, 255-279. szám)

2017-11-13 / 264. szám

14 SPORT 2017. NOVEMBER 13., HETFO A nyolcadik játszmalabda döntött az első szettben RÖPLABDA NB l./FÉRFIAK Azzal a megállapítással gyanítható­an mindenki egyetért, hogy nem az év meccse volt a va­sárnap esti Fino-Kaposvár- Bp. MAFC-BME derbi... Ezút­tal nem egy, hanem (mind)két Péter hiányzott a csapatból: if­jabb Nagy .még mindig nincs teljesen rendben, Pápait pedig Kiss Máté helyettesítette a li­beróposzton. Jól indult a találkozó, ám a vége igencsak nyögvenyelős volt; a 47. életévét (!) taposó Schildkraut Krisztián vezet­te MAFC-BME társulata igen­csak megkeserítette a házigaz­dák életét. Amúgy sok hiba tar­kította a Fino játékát, végül pe­dig csak a nyolcadik szettlab­da után dőlt el a nyitójátszma sorsa. A vendég fővárosiaknak két játszmalabdájuk volt, míg a házigazdák a hatodikat vál­tották győzelemre. A folytatásban aztán - mi­közben Horváth Kristófot Bö­göly Gábor váltotta - szeren­csére visszaállt a rend a pá­lyán. Egyre jobban ellépett az ellenfelétől a kaposvári egylet, s végül magabiztosan húzta be a második szettet. A harmadik, utolsó felvo­nás jó darabig szorosan ala­kult, majd a kaposvári együt­tes pontot tett a 76 percig tar­tó találkozó végére. Ha a króni­kás jól számolta, a záró felvo­násban a MAFC játékosai csu­pán négy pontot hoztak össze; a „maradék” 15 a kaposvári­ak érdeme. Ebből kilenc rossz nyitás volt... Nem az év mécs­esé volt a vasár­nap este játszott Fino-Kaposvár-Bp. MAFC-BME férfi röplabda bajnoki Továbbra is őrzi veretlen­ségét a Fino-Kaposvár társu­lata, amely az idei szezonban eddig csupán egyetlen játsz­mát veszített. A hétvégén, va­sárnap Kecskeméten szólítják majd pályára a társaságot: if­jabb Nagy Péterrel vagy anél­kül, de az már igazi értékmé­rő lesz. FINO-KAPOSVÁR- BP. MAFC-BME 3-0 (30,17,19) Kaposvár, Városi Sportcsar­nok, 300 néző. V.: Vári, Vígh A. FINO-KAPOSVÁR: Keen (5), Galin (13), Nagy J. (5), Kalmár Á. (15), Horváth K. (4), Vajda T. (7). Csere: Kiss M. (liberó), Sza­bó Barna (-), Bögöly (6). Veze­tőedző: Demeter György. BP. MAFC-BME: Schildkra- ut (-), Kun B. (7), Csépke (7), Bán (8), Posztós (6), Szabó B. (4). Csere: Tar (liberó), Farkas T. (-), Bakóczy (-), Eke (1). Já­tékosedző: Schildkraut Krisz­tián. A MÉRKŐZÉS ALAKULÁSA 1. JÁTSZMA: 4-0, 5-1, 10-8, 15-12,17-17,20-19,20-22,21- 23, 23-14, 25-24, 25-26, 27- 26, 28-27, 29-28, 30-29, 32- 30 (32 perc). 2. JÁTSZMA: 1-2, 6-2, 10-7, 15-13, 20-14, 25-17 (22 perc). 3. JÁTSZMA: 5-4, 8-10, 15­13, 20-15, 24-17, 25-19 (22 perc). Fenyő Gábor ADAMA megyei I. osztály: mindhárom pontot elvitte a Karád Tabról Egy góllal győzött a Vasas Ezúttal sem úszta meg a Toponár négy gól alatt: most Nagyatádon tömték ki őket Fotó: Lang Róbert Az őszi elsőségért versenyt futó Nagyatád ellentmon­dást nem tűrően verte a To- ponárt, míg a szintén hazai pályán szereplő Balatoni Va­sas az afrikai légiós Yondo Yvan találatával gyűrte le a Nagybajomot. Fenyő Gábor gabor.fenyo@mediaworks.hu AZ ŐSZI UTOLSÓ ELŐTTI, 14. FORDULÓ EREDMÉNYEI TAB-KARÁD 0-1 (0-0) Tab, 250 néző. V.: Hegyi A. TAB: Horváth J. - Naász, Ná­dori (Kispál a 13. percben), La- diszlai K., Kiss G. - Magas (Kle­iber a 60. percben), Kaveczki, Vida A., Pretz - Tábori T., Vo- dicska K. Játékosedző: Ladisz- lai Kisztián. KARÁD: Orosz R. - Herczeg M. (Belényesi a 90. percben), Vendriczki, Feri K. (Torma a 60. percben), Hadaró - Komáromi B., Zsibrik, Szűcs J., Ábrahám A. - Strángli, Balása M. Megbí­zott edző: Komáromi József. GÓLSZERZŐ: Balása M. (a 81. percben). KIÁLLÍTVA: Kaveczki (Tab) a 31. percben rossz ütemű becsú­szásért, Strángli (Karád) a 37. percben reklamálásért. AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Tab-Karád 17-0. Gombér György BALATONLELLE-CSURGÓ 4-0 (1-0) Balatonlelle. V.: Takács M. BALATONLELLE: Parragi - Ne- ubaúer M., Hegedűs Gy., Graszl N. (Kajtár a 74. percben), Béres F. , Balogh L., Mátyás K., Pap M., Balogh Botond (Balogh Bende­gúz a 84. percben), Bohata (Gál B. a 86. percben), Kovács K. Já­tékosedző: Kenéz Szabolcs. CSURGÓ: Bolla - Tóth Sz., So­mogyi D., Pákái G., Tokai, Bódis G. , Beke Bálint, Beke Bence, So- ós G., Rózsi, Markos. Edző: Be­ke Lajos. GÓLSZERZŐK: Béres F. (a 28. percben), Bohata (az 53. perc­ben), Balogh L. (a 65. percben), Hegedűs Gy. (a 86. percben). AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Balatonlelle-Csurgó 0-1. NAGYATÁD-TOPONÁR 4-1 (3-0) Nagyatád. V.: Böröczi. NAGYATÁD: Czebei Á. - Ko- vács Kristóf (Bútor a 86. perc­ben), Szabó P., Kolumbán K., Kollár D. (Csikós a 60. perc­ben), Rácz E. (Galamb D. a 66. percben), Dekanics (Kis P. a 90. percben), Kulcsár K. (Knippl a 68. percben), V. Nikolics, Ko­vács Krisztián (Párkányi a 65. percben), Richter P. Edző: Ké­széi Ferenc. toponár: Hegedűs I. - Hor- nyák, Zatykó J. (Tanító a 60. percben), Ivusza T., Farkas R, Gelencsér G., Tóth A. (Hetesi a 73. percben), Házi Á., Kovács R, Ivusza G., Orsós V. Játékosedző: Ivusza Gábor. GÓLSZERZŐK: Kovács Krisz­tián (a 22. percben), V. Nikolics 2 (a 25. percben és a 82. perc­ben), Rácz E. (a 28. percben - 11-esből), illetve Kovács P. (az 50. percben). MARCALI-SEGESD 4-1 (2-0) Marcali, 60 néző. V.: Agócs Á. marcali: Háromi - Tóth N., Czimondor, Szaka R. (Fischer D. a 69. percben), Orbán R., So­mogyi V. (Sándor M. a 79. perc­ben), Garai K. (Szabó P. az 59. percben), Horváth E., Körösi A. (Hajdú R. a 24. percben), Né­meth M., Vörös M. Megbízott edző: Csehkis Gábor. SEGESD: Kis M. - Szép Sz., Bizderi, Kovács R., Ámon (Hor­váth I. a 69. percben), Kovács A. (Horváth A. a 44. percben), Ju­hász D., Ruzsics, Kolló, László B., Kovács P. (Horváth J. a 44. percben). Edző: Papp Zoltán. GÓLSZERZŐK: Czimondor (a 40. percben), Somogyi V. (a 41. percben), Németh M. (a 79.- percben), Sándor M. (a 83. perc­ben), illetve Horváth A. (a 69. percben). KIÁLLÍTVA: Kolló (Segesd) a 31. percben a második sárga lap után, Bizderi (Segesd) a 67. percben a második sárga lap után. AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Marcali-Segesd 5-2. Ivusza István KADARKÚT-FONYÓD 2-0 (0-0) Kadarkút. V.: Erdelecz. KADARKÚT: Strublics - Vízhá­nyó, Horváth Á., Balogh Á., Né­meth D., Kálló, Balogh Cs., Tar- lósi (Kovács B. a 87. percben), Ferenczi D., Ferenczi M., Verk- man (Hoffmann R. a 61. perc­ben). Edző: Csajági Csaba. FONYÓD: Barátúri - Ander­mann M., Vajandt Gy., Kelemen Sz., Böszörményi, Bérezi, Bo- csev (Jóna a 75. percben), Deme N., Valkó T., Ambrus M. (Gör- csi a 75. percben), Geiszt. Játé­kosedző: Deme Norbert. GÓLSZERZŐ: Balogh Cs. 2 (a 67. percben - 11-esből és a 77. percben). KIÁLLÍTVA: Ferenczi D. (Ka­darkút) és Vajandt Gy. (Fonyód) a 81. percben. AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Kadarkút-Fonyód 2-2. BALATONI VASAS­NAGYBAJOM 1-0 (1-0) Siófok-Balatonkiliti (műfü­ves pálya). V.: Kiss Sz. BALATONI VASAS: Bagi - Sar- kanti, Horváth B., Horváth Gy., Kovács N., Yondo, Effoua (Schütz a 77. percben), Körmen- dy, Derdák, Mester G. (Tóth D. a 86. percben), Túrós. Edző: Vi­da András. NAGYBAJOM: Buchenauer- Törzsök M., Nemes Gy., Vö­rös G., Horváth M., Ábrahám R., Nagy I. (Kolumbán E. a 78. percben), Bodó (Weimann R. a 62. percben), Ács-Gergely, György Zs., Trimmei (Kuti M. a 74. percben). Edző: Bőzsöny Já­nos. GÓLSZERZŐ: Yondo (a 42. percben). AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Balatoni Vasas-Nagybajom 2-1. MAGYAREGRES-BABÓCSA 1-1 (1-0) Magyaregres. V.: Godina. MAGYAREGRES: Kéri - Simon R., Perák (Keller L. az 58. perc­ben), Kozári, Keszthelyi B., Si­mon M., Sólyom G., Károli M. (Ferenc D. a 83. percben), Bog- dánfi, Németh J., Tabi. Játékos­edző: Bruncvig Róbert. BABÓCSA: Banicz B. - Ke­resztény G., Mangult, Horváth R, Horváth L. (Mózes G. a 78. percben), Kovács G. Iván D., Krisztián L., Horváth Zs. (Szá­lai Sz. az 55. percben), Tompa L, Gergulás (Horváth J. a 78. perc­ben). Játékosedző: Horváth Pé­ter. GÓLSZERZŐK: Németh J. (a 18. percben), illetve Horváth P. (az 55. percben). A Babócsa ifjúsági csapata szabadnapos volt. SOMOGYSÁRD­BALATONKERESZTÚR 3-4 (1-1) Somogysárd. V.: Nagy J. SOMOGYSÁRD: Horváth N. - Kuti J., Kuti S., Szabó Zs., Páger D. , Baranyai D., Páger B., Sza­bó A. (Marits a 31. percben), Né­meth Á., Kuti K., Kuti R. Edző: Vancsura Gábor. BALATONKERESZTÚR: Babina E. - Horváth D., Kozma M., Öl­ti (Mózes K. a 70. percben), dr. Gelencsér A., Horváth M., dr. Keöves, Pernecz (Bogdán T. az 58. percben), Papp K., Bakos R, Bartha. Edző: idősebb Deákvá­ri Antal. GÓLSZERZŐK: Kuti R. (a 9. percben), Kuti K. (a 49. perc­ben), Németh Á. (a 72. percben), illetve Horváth M. 3 (a 35. perc­ben, a 61. percben és a 68. perc­ben), Bakos R (a 87. percben). KIÁLLÍTVA: Mózes K. (Balaton- keresztúr) a 82. percben. AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Somogysárd-Balatonkereszt- úr 2-4. ADAMA Megyei I. osztály 1 Balatoni Vasas 14 12 1 1 46-17 37 2. Nagyatád 14 12 1 1 42-13 37 3. Balatonlelle 14 10 1 3 50-20 31 4. B.keresztúr 14 7 2 5 22-5 23 5. Fonyód 14 6 1 7 22-27 19 6. Magyaregres 14 6 1 7 18-25 19 7. Nagybajom 14 5 4 5 23-26 19 8. Kadarkút 14 5 3 6 19-25 18 9. Somogysárd 14 5 2 7 28-35 17 10. Babócsa 14 5 2 7 27-34 17 11. Toponár 14 5 2 7 23-39 17 12. Csurgó 14 5 1 8 21-30 16 13. Karád 14 4 3 7 23-28 15 14. Segesd 14 4 2 8 21-28 14 15. Marcali 14 3 2 9 22-24 11 16. Tab 14 3 2 9 16-25 11 Mesterlövészek Nikolics Vukan duplázott a Toponár ellen, míg a sárdi Kuti Richárd góllal vette ki a részét a Balatonkeresztúr le­győzéséből. Túrós Viktor (Balatoni Vasas) 17 gól, 2. Kuti Richárd (So­mogysárd) 13 gól, 3. Mester Gellért (Balatoni Vasas) 12 gól, 4. Nikolics Vukan (Nagy­atád) 11 gól, 5. Balogh Lász­ló, Bohata Ádám (mindkettő Balatonlelle), Valkó Tibor (Fo­nyód) 10-10 gól. A forduló válogatottja Buchenauer András ^ M \jg 7 Kadarkút Balogh Csaba Horváth Milán Nagybajom Komaromi Balazs Vukan Nikolics ) Nagyatád ............ "a Czimondor Péter o Marcali ....... B ohata Adám ' Balatonlelle Horvath Peter Babócsa 10 Balása Márk ) . Karári J Yondo Yvan Balatoni Vasas Balogh László Balatonlelle Így folytatják Az ADAMA megyei első osztály 15., őszi utolsó fordulójának párosítása. Szombat: Csurgó-B. Vasas, Balatonkeresztúr-Kadarkút. Vasárnap: Babócsa-Tab, Ka- rád-Nagyatád, Toponár-So- mogysárd, Fonyód-Marcali, Segesd-Balatonlelle, Nagyba- jom-Magyaregres. Minden mérkőzést egysége­sen 13 órakor kezdenek, míg az ifjúsági csapatokat 11 óra­kor szólítják majd a pályára.