Somogyi Hírlap, 2017. november (28. évfolyam, 255-279. szám)

2017-11-20 / 270. szám

14 SPORT 2017. NOVEMBER 20., HÉTFŐ Debrecenben szerezték első pontjaikat a vízipólósok ADAMA megyei I. osztály: nehéz tavasz vár a Tabra és a Marcalira A Balatoni Vasas csapata Fonyód . percben), Párkányi, Csikós, V. Nikolics (Galamb D. az 54. percben), Kovács Krisztián. Edző: Készéi Ferenc. GÓLSZERZŐK: Sztojka (a 90. percben), illetve Dekanics 2 (a 34. percben 11-esből és a 65. percben), Rácz E. (a 39. perc­ben). A Karád ifjúsági csapata szabadnapos volt. Nagy László SEGESD-BALATONLELLE 0-3 (0-1) Segesd, 100 néző. V.: Erde- lecz. SEGESD: Kis M. - Szép Sz., Csatlós (Kovács P. a 65. perc­ben), Kovács R., Ámon, Hor­váth A., Horváth I., Ruzsics, Baranyai B. (Kovács A. a 65. percben), László B., Horváth J. Edző: Papp Zoltán. BALATONLELLE: Parragi - Neubauer M., Hegedűs Gy., Graszl N., Pap M. (Somogyi Z. a 87. percben), Balogh L., Mátyás K. (Kajtár a 65. perc­ben), Béres F., Balogh Botond (Balogh Bendegúz a 85. perc­ben), Bohata, Kovács K. (Gál B. a szünetben). Játékosedző: Ke­néz Szabolcs. GÓLSZERZŐK: Béres F. (a 22. percben), Balogh L. (az 50. percben), Gál B. (a 78. perc­ben). AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Segesd-Balatonlelle 2-5. Pintér Tibor Az őszi végeredmény - felnőttek 1. Balatoni Vasas 15 13 1 1 50-17 40 2. Nagyatád 15 13 1 1 45-14 40 3. Balatonlelle 15 11 1 3 53-20 34 4. B.keresztúr 15 7 2 6 19-25 23 5. Fonyód 15 7 1 7 24-27 22 6. Magyaregres 15 7 1 7 19-25 22 7. Kadarkút 15 6 3 6 22-27 21 8. Somogysárd 15 6 2 7 30-35 20 9. Babócsa 15 6 2 7 29-35 20 10. Nagybajom 15 5 4 6 23-27 19 11. Toponár 15 5 2 8 23-41 17 12. Csurgó 15 5 1 9 21-34 16 13. Karád 15 4 3 8 24-31 15 14. Segesd 15 4 2 9 21-31 14 15. Marcali 15 3 2 10 22-26 11 16. Tab 15 3 2 10 17-27 11 I Ifjúságiak 1. Toponár 13 12 1 0 86-9 37 2. Tab 13 12 0 1 54-16 36 3. Marcali 13 10 1 2 61-19 31 4. B.keresztúr 13 9 0 4 42-24 27 5. Nagybajom 13 8 1 4 50-25 25 6. Balatoni Vasas 13 6 1 6 25-34 19 7. Csurgó 13 5 4 4 36-27 19 8. Babócsa 13 6 0 7 33-32 18 9. Balatonlelle 13 5 0 8 37-33 15 10. Segesd 13 5 0 8 32-46 15 11. Fonyód 13 3 3 7 32-28 12 12. Kadarkút 13 1 2 10 15-59 5 13. Karád 13 1 1 11 9-109 4 14. Somogysárd 13 1 0 12 16-67 3 Mesterlövészek Az éllovas Túrós Viktor dup­lázott, így már öttel vezet a második helyen álló Kuti Ri- chárd előtt, aki szintén gól­lal vette ki a részét a Topo- nár legyőzésében. 1. Túrós Viktor (Balatoni Vasas) 19 gól, 2. Kuti Richárd (Somogy- sárd) 14 gól. 3. Mester Gel- lért (Balatoni Vasas) 13 gól, 4. Balogh László (Balaton- lelle), Nikolics Vukan (Nagy­atád) és Valkó Tibor (Fonyód) 11-11 gól. Klein P. A 38 esztendős Vindisch Ferenc négy gólt vágott a debreceni fel­lépésen Fotó: Muzslay Péter E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I. A je­lek szerint a háromhetes szü­netben sikerült rendezni a so­rokat: a sereghajtó Kaposvári VK alakulata a hatodik bajno­ki fellépésén Debrecenben be­gyűjtötte az első pontjait. A kaposvári együttes alapo­san felkészült debreceni ellen­feléből. A meccs elején kétgólos előnyt szereztek, ami a harma­dik szakaszban háromra nőtt (4-7). A negyedik, utolsó etap- ban aztán egyenlítettek a házi­gazdák (7-7), a vége viszont új­ra a somogyiaké volt. A találko­zó krónikájához tartozik, hogy a második negyed elején, 3-2 arányú kaposvári vezetésnél ötmétereshez jutott a debreceni egylet, ám Szőke Szabolcs bün­tetőjét hárította Krémer Balázs hálóőr. Bár a hazaiak közül öten is betaláltak a kapuba, a vendé­gek közül pedig csak négyen köszöntek be, mégis utóbbiak diadalmaskodtak. A gólgyár­tást a 38. életévét taposó Vin­disch Ferenc kezdte és ő is zár­ta; közte azért még vágott ket­tőt, míg a másik sok nagy csatát megélt öreg harcos, a 36 eszten­dős Kovács Olivér háromszor mattolta Lévai Márton kapust. DEBRECENI VSE-KAPOSVÁRI VK 7-9 (2-3,2-2,1-2,2-2) Debrecen, 150 néző. V.: Csa­nádi, Marjay. DEBRECENI VSE: Lévai M. - Vidovics (2), Szőke Sz. (1), Kál- lay, Macsi, Süveges, Durik. Cse­re: Boros T. (2), Smitula (1), Som­lai (1), Fejős, Obradovics. Veze­tőedző: Fehér László. KAPOSVÁRI VK: Krémer - Vin­disch (4/1), Kovács 0. (3), Dobos D. (1), Tóth K., Juhász-Szelei, Gi­ga. Csere: Varga Zs. (1), Lukács Á., Sántavy, Pataki, Palotás. Ve­zetőedző: idősebb Berta József. Emberelőnyös helyzetből született gólok: 12/3, illetve 9/6. Akciógólok: 4, illetve 2. Ötméte­resek: 1/0, illetve 1/1. KIÁLLÍTVA VÉGLEG CSERÉVEL: Durik (a 3. percben), Smitula és Pataki (mindkettő a 24. perc­ben), Boros T. és Sántavy (mind­kettő a 30. percben). KOMLŐSI PÉTER: - Ahhoz, hogy a nyolc között folytathas­suk, győznünk kellett volna. A kiállítások miatt elfogytunk a végére, így többen is számukra idegen poszton játszottak a haj­rában. Küzdöttünk, ám ezt saj­nos nem díjazzák pontokkal. IDŐSEBB BERTA JÓZSEF: - Végre beérni látszik a mun­kánk: megvan az első győzel­münk, ráadásul idegenben. Fenyő Gábor A Balatoni Vasas nyerte az őszi szezont, míg a Nagyatád - amely ugyancsak 40 pon­tot szerzett - a második, a címvédő Balatonlelle pedig a harmadik helyről fordulhat. A sereghajtó Tabra és az egy­koron szintén szebb napokat megélt Marcalira nagyon ne­héz tavaszi folytatás vár. Fenyő Gábor gabor.fenyo@mediaworks.hu A három újonc közül a Fonyód (kék szerelésben) szerepelt a legjobban az ősszel Fotó: Lang Róbert KADARKÚT: Strublics - Víz­hányó, Horváth Á., Balogh Á. (Verkman az 57. percben), Né­meth D., Vodicska B., Balogh Cs., Tarlósi (Kalló a 76. perc­ben), Ferenczi M., Pető T., Pal- lósi. Edző: Csajági Csaba. GÓLSZERZŐK: Bakos P. 2 (a 9. percben és a 18. percben), illet­ve Balogh Á. 2 (a 14. percben és a 40. percben), Ferenczi M. (a 31. percben). KIÁLLÍTVA: Kozma M. (Bala- tonkeresztúr) a 12. percben. AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Balatonkeresztúr-Kadarkút 3-1. BABÓCSA-TAB 2-1 (1-0) Babócsa, 80 néző. V.: Nagy J. babóCSA: Bicsár - Keresz­tény G., Mangult, Horváth R, Horváth L., Mózes G. (Szá­lai Sz. az 55. percben), Iván D. (Horváth J. a 32. percben), Krisztián L., Horváth Zs. (Ke­resztes K. a 77. percben), Tom­pa I., Kovács G. Játékosedző: Horváth Péter. TAB: Horváth J. - Naász, Kle­iber, Szabó T., Kiss G., Ma­gas, Kecskés, Vida A., Kispál, Hendl, Vodicska K. Játékos­edző: Ladiszlai Krisztián. GÓLSZERZŐK: Horváth P. 2 (a 26. percben és a 93. percben ­11-esből), illetve Vodicska K. (a 75. percben - 11-esből). KIÁLLÍTVA: Krisztián L. (Ba­bócsa) a 69. percben a máso­dik sárga lap után. AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Babócsa-Tab 0-4. Czukk Sándor NAGYBAJOM-MAGYAREGRES 0-1 (0-0) Nagybajom, 120 néző. V.: Ta­kács M. nagybajom: Buchenauer - Törzsök M., Nemes Gy., Vö­rös G., Horváth M., Ábrahám R., György Zs., Nagy I. (Kolum- bán E. a 68. percben), Ács-Ger- gely, Trimmel (Nagy Gy. a 80. percben), Bodó (Weimann R. a 60. percben). Edző: Bőzsöny János. magyaregres: Kéri - Si­mon R., Károli Gy., Kozári, Keszthelyi B., Simon M. (Káro­li M. a szünetben), Horváth M., Bogdánfi, Sólyom G., Németh J., Tabi. Játékosedző: Bruncvig Róbert. GÓLSZERZŐ: Nemes Gy. (az 50. percben - öngól). A Nagybajom ifjúsági csapa­ta szabadnapos volt. Törő Balázs TOPONÁR-SOMOGYSÁRD 0-2 (0-0) Toponár. V.: Godina. TOPONÁR: Hegedűs I. - Nagy A., Hornyák (Kesztyűs a 78. percben), Ivusza T., Farkas R, Kovács R, Gelencsér G., Házi Á., Sándor G., Ivusza G., Orsós V. Játékosedző: Ivusza Gábor. SOMOGYSÁRD: Horváth N. - Páger B., Kuti S., Szabó Zs., Pá- ger D., Baranyai D., Göndöcz, Varga L. (Orsós S. a 76. perc­ben), Németh Á., Kuti K., Kuti R. Edző: Vancsura Gábor. GÓLSZERZŐK: Kuti K. (a 66. percben), Kuti R. (a 81. perc­ben). AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Toponár-Somogsárd 13-0. KARÁD-NAGYATÁD 1-3 (0-2) Karád, 100 néző. V.: Albert G. KARÁD: Orosz R. (Bogdán Á. a szünetben) - Varga K. (Sztoj­ka a 44. percben), Vendricz- ki, Herczeg M. (Torma Zs. a 80. percben), Hadaró, Komá­romi B., Zsibrik, Szűcs J., Hor­váth A., Balása M., Ábrahám A. (Szukován a 68. percben). Megbízott edző: Komáromi Jó­zsef. NAGYATÁD: Czebei Á. - Ko­vács Kristóf, Dekanics, Rácz E. (Tulok a 84. percben), Kollár D. (Richter P. a 65. percben), Sza­bó R, Kulcsár K. (Kis P. a 74. AZ ŐSZI UTOLSÓ, 15. FORDULÓ EREDMÉNYEI: FONYÓD-MARCALI 2-0 (1-0) Fonyód. V.: Pankász. FONYÓD: Barátúri - Bérezi (Samu B. a 89. percben), Kele­men Sz. (Ambrus M. a szünet­ben), Derne N., Valkó D. - An­dermann M. (Bór a 88. perc­ben), Bocsev (Geiszt a 75. perc­ben), Császár V, Fenyvesi F. (Görcsi a 72. percben) - Val­kó T., Baranyai D. Játékosedző: Deme Norbert. MARCALI: Jagadics - Szaka R., Czimondor, Tóth N., Fenusz T. - Orbán R., Németh M., Hor­váth E. (Garai K. a szünetben), Szabó P. (Fischer D. a 78. perc­ben) - Vörös M. (Zsiga J. a 38. percben), Somogyi V. (Sándor M. a 64. percben). Megbízott edző: Csehkis Gábor. GÓLSZERZŐK: Bocsev (a 28. percben), Valkó T. (a 62. perc­ben). KIÁLLÍTVA: Czimondor (Mar­cali) a 33. percben. AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Fonyód-Marcali 0-3. CSURGÓ-BALATONI VASAS 0-4 (0-2) Csurgó, 100 néző. V.: Cser­völgyi Sz. csurgó: Bolla - Tóth Sz., So­mogyi D., Pákái G., Györgyfal- vi, Bódis G., Beke Bálint, Tóth K. (Dingó a szünetben), Soós G. (Tokai a 76. percben), Ró­zsi (Bors a 83. percben), Bozó. Edző: Beke Lajos. BALATONI VASAS: Bagi - Ef- foua (Tóth D. a 81. percben), Horváth B., Schütz (Bene Á. a 75. percben), Kovács N., Yondo, Körmendy, Sarkanti, Horváth Gy., Mester G., Túrós. Edző: Vi­da András. GÓLSZERZŐK: Túrós 2 (a 25. percben és a 42. percben), Mester G. (a 65. percben), Bozó (a 89. percben - öngól). KIÁLLÍTVA: Kovács N. (Balato­ni Vasas) a 85. percben a játék­vezető megsértéséért. AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Csurgó-Balatoni Vasas 4-2. Kiss Béla BALATONKERESZTÚR- KADARKÚT 2-3 (2-3) Balatonkeresztúr. V.: Balikó. BALATONKERESZTÚR: Babi­na E. - Horváth D., Kozma M., dr. Keöves (Pernecz a 79. perc­ben), dr. Gelencsér A. (Csáki a 69. percben), Horváth M., Bor­bély B., Kozma A. (Ölti a szü­netben), Papp K. (Bogdán T. a 83. percben), Bakos R, Bartha. Edző: idősebb Deákvári Antal. A forduló válogatottja V® Kéri László Bocsev Balázs Magyaregres Simon Roland 2 Magyaregres Dekanics Márk 3 Nagyatád Beres Ferenc Balatonlelle Kuti Krisztián 9 Somogysárd Balogh Adam Bakos Peter ; Kadarkút 10 Balatonkeresztúr Horvath Péter Babócsa Túrós Vikor n Balatoni Vasas Andermann Mate Fonyod fordulhat az első helyről