Somogyi Hírlap, 2017. október (28. évfolyam, 230-254. szám)

2017-10-24 / 248. szám

14 SPORT 2017. OKTÓBER 24., KEDD KOSÁRLABDA Az Ull-es kosárlabda-bajnok­ság első fordulójában az elő­kelő „B” csoportba kapott be­sorolást a Kaposvári Sport- központ és Sportiskola A csa­pata.- Ellenfelünk a szintén ka­posvári Monok SE az elmúlt évben jól szerepelt a bajnok­ságban, de sokan korosztályt váltottak - nyilatkozta Csapó Gábor, a Kasi B edzője.- Nálunk az öt, 2007-es születésű játékos mellett a többség 2008-as volt, akik­nek ez volt életük első ken­gurumérkőzése. A következő fordulóban újra a „B” csoport­ban fogunk játszani, remél­jük sérültjeink és betegeink addigra meggyógyulnak, és teljes csapattal tudunk majd kiállni. KAPOSVÁRI SPORTKÖZPONT ÉS SPORTISKOLA DELFINEK „A”- MONOK SE 69-50 (18-9,22-5, 8-6,13-15,8-15) Kaposvári Sportközpont és Sportiskola Delfinek „A": Lát- rányi Á. (13), Magyaros T. (12), Dómján K. (12), Kreka B. (11), Oros M. (7), Subicz (5), József (5) , Szűcs P. (2), Tallián (1), Kő­szegi (1), Verner (-), Barta (-). Edző: Csapó Gábor. KOZÁRMISLENY SE „A”-KAPOS- VÁRI SPORTKÖZPONT ÉS SPORT­ISKOLA DELFINEK „A” 69-41 (18-6,13-8, 6-8, 23-7, 9-12) Kaposvári Sportközpont és Sportiskola Delfinek „A”: Szűcs (8), Látrányi (7), Oros (6) , Tallián (4), Subicz (4), Dómján (3), lózsef (3), Kőszegi (3), Magyaros (2), Verner (1), Kreka (-), Barta (-). Edző: Csa­pó Gábor. Kun Z. ÚSZÁS Pécsen rendezték a XXI. Hul­lám Kupa Nemzetközi Úszó­versenyt, ahol tizenkilenc egyesület, köztük öt külföldi klub sportolói vettek részt.- A 200 gyorson és 200 ve­gyesen, valamint váltóban csak abszolút (felnőtt) korcsoport volt - tájékoztatott Hajdú Sán­dor edző.- Stadler Csenge a női gyor­sot megnyerte, vegyesen 4. lett. Bozsó Sára vegyesen 2., Hamlin Dorothy 3. helyen zárt. Lengyel­tóti Bence ffi gyorson 4. A 4x50 m MIX vegyes váltóban győ­zött a Stadler Csenge, Bozsó Sá­ra, Papp Dániel, Tasnádi Mar­tin összeállítású csapat. A töb­bi versenyszám korcsoportok­ra osztották. A „D”-ben (fiúk­nál 2005/ lány 2006 és fiatalab­bak) Korvicska Péter 100 pillan­gón 5., 100 gyorson 6. lett. Ko- váts Alex 100 háton 7., 100 mel­len 6., Vince Marcell 100 há­ton 8., míg 100 pillangón 10. lett. Győrffy Lili 100 pillan­gón 6., 100 gyorson 5. helyen zárt. További eredmények „C” (fiú 2003-2004 / lány 2004- 2005) - Tóth Luca 100 hát: ...7., 100 gy.: ...10. Tiszperger Dorina 100 mell: ...7., Posza Dorina 100 gyors: ...9. „B” (fiú 2001-2002 / lány 2002-2003) - Stadler Csen­ge 100 hát: L, 100 pill.: ...2., 100 gyors: 1.; Lengyeltóti Bence 100 hát: ...3., 100 gyors: ...2.; Papp Dániel 100 pill 3. 100 gyors 5.; Tasnádi Martin 100 hát: ...6.100 gy.: ...7. „A” (fiú 2000/ lány 2001 és idősebbek) - Bozsó Sára 100 pill.: ...3., 100 mell: ...2.; Hamlin Dorothy 100 mell: ...3., 100 pill.: ...2.; Stadler Bence 100 gy.: ...4., Hamlin Matthew 100 pill.: ...6. Az úszókat Kovács László mes­teredző és Hajdú Sándor, vala­mint Makatics Péter edzők ké­szítették fel. Kun Z. ADAMA megyei I. osztály: hat találkozón született hazai siker Nagybajomban tudott nyerni a karádi alakulat A Balatoni Vasas (zöld mezben) ezúttal az újonc kadarkúti egyletet verte A jelek szerint megtáltoso­dott a karádi egylet. Az elő­ző fordulóban hazai pályán a Toponárnak rámoltak be hat gólt, most pedig Nagyba­jomban gyűjtötték be mind­három bajnoki pontot úgy, hogy az utolsó 20 percben kiállítás miatt emberhát­rányban játszottak. Fenyő Gábor gabor.fenyo@mediaworks.hu A11. FORDULÓ EREDMÉNYEI: NAGYBAJOM-KARÁD 1-2 (1-2) Nagybajom, 100 néző. V.: Cservölgyi Sz. NAGYBAJOM: Buchenauer - Törzsök M., Nemes Gy., Vö­rös G., Horváth M. - Ábrahám R. (Horváth R. a 71. percben), Kolumbán E. (Nagy Gy. a 80. percben), Weimann R. (Kuti M. a 74. percben), Ács-Gergely - Babai, Trimmel (Nagy I. a 84. percben). Edző: Bőzsöny János. KARÁD: Bogdán Á. - Komá­romi B. (Herczeg M. a 74. perc­ben), Horváth A., Zsibrik, Var­ga K. - Hadaró, Gosztonyi B., Szűcs J. (Kreka az 56. perc­ben), Vendriczki - Stráng- li (Fábri Á. a 89. percben), Ba­logh R. (Balása M. a 88. perc­ben). Megbízott edző: Komáro­mi József. GÓLSZERZŐK: Babai (a 9. percben), illetve Balogh R. 2 (a 12. percben és a 26. percben). Kiállítva: Gosztonyi B. (Ka­ród) a 71. percben ellenfele megrúgásáért. AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Nagybajom-Karád 6-0. Törő Balázs BALATONI VASAS-KADARKÚT 4-0 (2-0) Siófok-Balatonkiliti (műfü­ves pálya). V.: Böröczi. BALATONI VASAS: Bagi - Schütz, Horváth B. (Karsai a 83. percben), Horváth Gy., Ko­vács N., Yondo (Rózsa D. a 73. percben), Effoua (Lukács M. a 83. percben), Sarkanti, Tú­rós, Mester G. (Sarang D. a 80. percben), Körmendy (Suszter a 77. percben). Edző: Vida And­rás. KADARKÚT: Strublics - Ba­logh Cs., Pető T., Vízhányó, Németh D., Vodicska B., Fe- renczi M., Tarlósi (Kalló a 73. percben), Balogh Ä., Horváth Á., Ferenczi D. (Verkman a 67. percben). Edző: Csajági Csaba. Mesterlövészek A Balatoni Vasas kiválósága, Túrós Viktor a Kadarkút elleni duplájával feljött a góllövőlista második helyére, s csapattár­sa, Mester Gellert is betalált. A GÓLLÖVŐLISTA ÉLCSOPORT­JA: 1. Kuti Richárd (Somogy- sárd) 12 gól, 2. Túrós Vik­tor (Balatoni Vasas) 11 gól, 3. Mester Gellért (Balatoni Va­sas) 10 gól, 4-5. (holtverseny­ben) Bohata Ádám (Balaton­iéit) és Vukan Nikolics (Nagy­atád) 9-9 gól. GÓLSZERZŐK: Horváth B. (a 3. percben), Mester G. (a 22. percben), Túrós 2 (az 59. perc­ben és a 78. percben). KIÁLLÍTVA: Vodicska B. (Ka­darkút) a 40. percben. AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Balatoni Vasas-Kadarkút 5-1. BALATONLELLE-MARCALI 3-1 (2-0) Balatoniéit. V.: Kiss Sz. BALATONLELLE: Finta - Neu- bauer M., Kenéz Sz. (Kajtár a 87. percben), Hegedűs Gy., Ba­logh Botond, Balogh L., Gál B. (Somogyi Z. az 57. percben), Mátyás K., Bohata, Graszl N., Kovács K., Játékos-edző: Kenéz Szabolcs. MARCALI: Jagadics - Németh M. , Szaka R., Czimondor (Tóth N. a 83. percben), Kovács B., Szabó P., Garai K., Somogyi V, Körösi A., Tislér E. (Zsiga Sz. a szünetben), Vörös M. GÓLSZERZŐK: Balogh L. 2 (a 30. percben és a 37. percben), Graszl N. (a 82. percben), illet­ve Körösi A. (a 60. percben). AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Balatonlelle-Marcali 4-5. CSURGŐ-SOMOGYSÁRD 3-1 (2-0) Csurgó, 50 néző. V: Takács M. CSURGÓ: Bolla - Tóth Sz., Györgyfalvi, Beke Bence, Pro- szenyák, Soós G. (Tóth K. a 68. percben), Bódis G. (Tokai a 83. percben), Beke Bálint, Somo­gyi D., Markos (Dingó a 86. percben), Rózsi (Tukszár a 84. percben). Edző: Beke Lajos. SOMOGYSÁRD: Horváth N. - Páger B., Kuti S., Szabó Zs., Páger D. (Göndöcz a 42. perc­ben), Baranyai D., Marits, Sza­bó A., Németh Á. (Czippán a 70. percben), Kuti K., Kuti R. Edző: Vancsura Gábor. GÓLSZERZŐK: Bódis G. (a 29. percben), Rózsi (a 44. perc­ben), Markos (a 72. percben), illetve Szabó A. (a 49. percben). AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Csurgó-Somogysárd 6-2. Kiss Béla TOPONÁR-BABÓCSA 3-0 (2-0) Toponár, 100 néző. V.: Agócs Á. TOPONÁR: Hegedűs I. - Nagy A., Hornyák, Ivusza T., Gelen­csér G., Kovács R, Kesztyűs (Baranyi D. a 78. percben), Há­zi Á., Sándor G. (Kelemen T. a 83. percben), Ivusza G., Orsós V. (Tanító a 83. percben). Játé­kos-edző: Ivusza Gábor. BABŐCSA: Bicsár - Keresz­tény G., Horváth L., Horváth Fotóillusztráció: Lang Róbert R, Patkó (Krisztián L. a 44. percben), Bakó (Horváth Zs. a szünetben), Iván D., Kovács G., Kocsis P. (Szalai Sz. a 60. percben), Tompa I., Gergulás (Pércsi a 60. percben). Játé­kos-edző: Horváth Péter. GÓLSZERZŐK: Ivusza G. (a 17. percben - 11-esből), Gelen­csér G. (a 43. percben), Orsós V. (a 70. percben). AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Toponár-Babócsa 7-0. Keller Imre BALATONKERESZTÚR- MAGYAREGRES 1-0 (O-O) Balatonkeresztúr. V.: Balikó. BALATONKERESZTÚR: Babi­na E. - Horváth D., Kozma M., dr. Keöves (Bogdán T. a 70. percben), dr. Gelencsér A. (Sle- zák a 62. percben), Horváth M. (Kozma A. a 88. percben), if­jabb Deákvári A. (Búza a szü­netben), Bartha, Papp K., Ba­kos P., Mózes K. Edző: idősebb Deákvári Antal. MAGYAREGRES: Kéri - Si­mon R., Károli Gy. (Bruncvig R. a szünetben), Sólyom G., Keszthelyi B., Perák (Széche­nyi A. a 89. percben), Horváth M., Károli M., Palkovics, Her­mann K., Tabi. Játékos-edző: Bruncvig Róbert. GÓLSZERZŐ: Bakos P. (a 81. percben). A Balatonkeresztúr ifjúsági csapata szabadnapos volt. FONYÓD-TAB 1-0 (O-O) Fonyód. V: Erdelecz. FONYÓD: Barátúri - Mercz, Baranyai D., Császár V, Ko­vács N. (Böszörményi a 70. percben), Kovács D. (Kelemen Sz. a 78. percben), Andermann M., Vajandt Gy., Valkó T. (Gör- csi a 83. percben), Molnár Á., Fenyvesi F. (Ambrus M. a szü­netben). Játékos-edző: Deine Norbert. TAB: Horváth J. - Naász, Ka- veczki, Ladiszlai K. (Hendl a 25. percben), Nádori, Kiss G., Magas, Vida A., Tábori T^ Kis- pál, Vodicska K. Játékos-edző: Ladiszlai Krisztián. GÓLSZERZŐ: Andermann M. (az 55. percben). AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Fonyód-Tab 1-2. SEGESD-NAGYATÁD 1-2 (0-1) Segesd, 110 néző. V.: Deák T. SEGESD: Kis M. - Szép Sz., Bizderi, Kovács R., Ámon (Csatlós a 86. percben), Hor­váth A., Juhász D., Baranyai B. (Horváth Z. a 86. percben), Horváth I. (Kovács A. a 78. percben), László B., Horváth J. (Kovács P. a 75. percben). Edző: Papp Zoltán. NAGYATÁD: Vörös Á. - Ko­vács K. (Kis P. a 62. percben), Szabó R, Rácz E., Kollár D., Knippl, Dekanics, Kulcsár K. (Kolumbán K. a szünetben), V. Nikolics, Csikós Á. (Bútor a 72. percben), Richter P. Edző: Ké­széi Ferenc. GÓLSZERZŐK: Horváth A. (a 47. percben), illetve Rácz E. (a 3. percben), Bútor (a 85. perc­ben). A Segesd ifjúsági csapata szabadnapos volt a hétvégén. Pintér Tibor A bajnokság állasa 1. Nagyatád 11 10 0 1 33-11 30 2. Balatoni Vasas 11 9 1 1 34-13 28 3. Balatonlelle 11 9 0 2 40-11 27 4. Bkeresztúr 11 6 1 4 13-15 19 5. Toponár 11 5 2 4 21-26 17 6. Babócsa 11 5 0 6 25-30 15 7. Fonyód 11 5 0 6 16-23 15 8. Nagybajom 11 4 3 4 18-22 15 9. Somogysárd 11 4 2 5 22-25 14 10. Segesd 11 4 1 6 19-22 13 11. Csurgó 11 4 1 6 19-24 13 12. Magyaregres 11 4 0 7 9-23 12 13. Karád 11 3 2 6 21-24 11 14. Kadarkút 11 3 2 6 15-24 11 15. Marcali 11 2 2 7 1818 8 16. Tab 11 2 1 8 11-23 7 Így folytatják Lassan megkezdődik az őszi hajrá. A hétvégi 12. fordulóban öt meccset játszanak szom­baton, s három marad vasár­napra. A12. FORDULÓ PÁROSÍTÁSA (kezdés 13.30 órakor). SZOMBAT: Kadarkút-Csur- gó, Balatonlelle-Nagybajom, Marcali-Balatoni Vasas, Nagy- atád-Fonyód, Babócsa-Karád. VASÁRNAP: Somogysárd-Se- gesd, Tab-Balatonkeresztúr, Magyaregres-Toponár.