Somogyi Hírlap, 2017. szeptember (28. évfolyam, 204-229. szám)

2017-09-04 / 206. szám

14. SPORT 2017. SZEPTEMBER 4., HÉTFŐ Megyei I. osztályú bajnokság: már nem veretlen a bajomi alakulat Első pontját ünnepelte Keresztúron a Csurgó Gólesőt és pontosztozkodást hozott a Toponár-Balatoni Vasas összecsapás Fotó: Lang Róbert Balog Alex harmadik gólja három pontot ért I. OSZTÁLYÚ ORSZÁGOS UTÁNPÓTLÁS-BAJNOKSÁG A 2. FORDULÓ EREDMÉNYEI 14 ÉVESEK: Nyíregyházi Spartacus-Siófoki Bányász SE 4-0 (2-0). 15 évesek: Nyíregyházi Spartacus-Siófoki Bányász SE 3-1 (2-0) - a siófoki gólszerző: Preimusz. A Kaposvári Rákóczi Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia- Bp. MTK U15-ÖS és U14-es mérkőzés elmaradt, mivel a vendég fővárosiak autóbusza lerobbant. II. OSZTÁLYÚ ORSZÁGOS UTÁNPÓTLÁS-BAJNOKSÁG A 2. FORDULÓ EREDMÉNYEI 19 ÉVESEK: Kaposvári Rá­kóczi Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia-Paksi FC 1-1 (0-0) - a kaposvári gólszerző: Her- zsenyák. 17 ÉVESEK: Paksi FC-Kapos- vári Rákóczi Bene Ferenc Lab­darúgó Akadémia 2-1 (1-1) - a kaposvári gólszerző: Albrecht. 16 ÉVESEK: Paksi FC-Kapos­vári Rákóczi Bene Ferenc Lab­darúgó Akadémia 3-4 (0-1) - a kaposvári gólszerzők: Balog A. 3, Dömötör D. ORSZÁGOS LEÁNY NAGYPÁLYÁS UTÁNPÓTLÁS LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG A NYITÓ FORDULÓ EREDMÉNYEI U19 - NYUGATI CSOPORT Kaposvári Rákóczi Bene Fe­renc Labdarúgó Akadémia- Mosonmagyaróvári TE 8-1 (5-1) - a kaposvári gólszerzők: Hortobágyi L. 3, Sreres V. 2, Varga A., Marosi, Terestyényi (11-esből). Gyirmót FC Győr-Siófoki Bányász SE 5-2 (4-1) - a sió­foki gólszerzők: Sipőcz, Ko­vács E. U16 - NYUGATI CSOPORT Kaposvári Rákóczi Bene Fe­renc Labdarúgó Akadémia- Veszprémi FC USE 3-5 (2-1) - a kaposvári gólszerzők: Janko- vics 2, Rajnics. Siófoki Bányász SE-SC Sop­ron 4-0 (2-0) - a gólszerzők: Kiss-Hajnal 2, Sipőcz, Sala­mon E. * * * Az I. osztályú U13-as és U12-es bajnokság a hétvégén rajtol: a Kaposvári Rákóczi Be­ne Ferenc Labdarúgó Akadé­mia és a Siófoki Bányász SE a Dél-Nyugat csoportban sze­repel. A III. osztályú U19-es és U17-es bajnokságban is a hét­végén tartják a nyitányt; a Ka- posvölgye LUE és a Nagyatád FC a Dél-Nyugat csoportban érdekelt. Fenyő Gábor KOSÁRLABDA VALAMENNYI LÉGIÓS játékos megérkezett a Kaposvári KK NB E/A csoportos együttesé­hez. A gárda eddig kisebb lét­számmal edzett, de immár Mar­ko Spica, Chris Dunn, valamint Mo Evans is csatlakozott. Blas- kovits László kéthetes próbajá­tékon vesz részt a somogyiak­nál. A hátvéd eddig az Álba Fe­hérvár, valamint a JP Autó Jász­berényi KSE csapatainál szere­pelt. A múlt héten hiányzott To- mislav Ivosev, aki Debrecenben játszott a 3*3 World Touron, va­lamint Filipovics Péter vírusos betegsége miatt még nem csat­lakozott a többiekhez. Kun Z. A megyei I. osztályú labdarú­gó-bajnokság negyedik for­dulójában megszerezte első pontját a csurgói együttes, amely Balatonkeresztúron játszott döntetlent. Fenyő Gábor gabor.fenyo@mediaworks.hu A4. FORDULÓ EREDMÉNYEI TAB-SOMOGYSÁRD 0-2 (0-2) Tab, 150 néző. V: Babos. TAB: Ladiszlai K. - Naász, Ná­dori, Kaveczki, Pál D. - Pretz, Kiss G., Magas (Kleiber az 58. percben), Vida A. - Vodicska K., Tábori T. Játékos-edző: La­diszlai Krisztián. SOMOGYSÁRD: Horváth N. - Kuti J., Kuti S., Szabó Zs., Páger D. - Baranyai D., Marits, Sza­bó A. (Czippán a 70. percben), Németh Á. (Göndöcz a 70. perc­ben) - Kuti K. (Kalányos N. a 90. percben), Kuti R. (Balázs P. a 87. percben). Edző: Vancsura Gábor. GÓLSZERZŐ: Kuti R. 2 (a 23. percben és a 37. percben). AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Tab-Somogysárd 4-0. Gombér György NAGYATÁD-NAGYBAJOM 6-1 (2-1) Nagyatád. V.: Cservölgyi Sz. NAGYATÁD: Czebei - Kolum- bán K. (Kovács K. a 40. perc­ben), Csikós (Tulok a szünet­ben), Párkányi (Rácz E. a szü­netben), Dekanics, Szabó R, Ga­lamb D. (Richter P. a 29. perc­ben), V. Nikolics, Kulcsár K., Kovács K. (József G. a 71. perc­ben), Knippl (Török B. a 77. percben). Edző: Készéi Ferenc. NAGYBAJOM: Buchenauer- Ábrahám R., Vörös G., La­ki (Nagy I. a 72. percben), Kuti M. (Nemes Gy. az 57. percben), György Zs., Törzsök M., Trim­mei (Nagy Gy. a 66. percben), Babai, Ács-Gergely (Kolumbán E. a 72. percben), Kuckó. Edző: Bőzsöny János. GÓLSZERZŐK: Galamb D. 2 (a 6. percben és a 10. percben), V. Nikolics 2 (a 46. percben és a 68. percben), Richter P. (a 65. percben), Dekanics (a 85. perc­ben), illetve Laki (a 38. perc­ben). A Nagybajom ifjúsági csapa­ta szabadnapos volt. MAGYAREGRES-KADARKÚT 3-1 (1-0) Magyaregres. V.: Godina. A góllövőlista A negyedik forduló a duplá­zókról szólt. A góllövőlista ál­lása: Galamb Dávid, Kuti Ri- chárd, Mester Gellért, Nikolic Vukan, Orsós Viktor Márk és Valkó Tibor is kétszer talált a kapuba. 1. Kuti Richárd (So- mogysárd) 8 gól, 2. Körmen- dy Kevin Tamás (Balatoni Va­sas) 4 gól, Túrós Viktor (Ba­latoni Vasas) 4 gól, 4. Babai Gábor (Nagybajom) 4 gól, Bohata Ádám (Balatonlel- le) 4 gól. MAGYAREGRES: Sólyom G. - Palkovics, Károli Gy., Bogdánfi, Németh J. (Ferencz D. a 90. perc­ben), Horváth M., Simon M., Ko- zári (Bruncvig R. a 62. perc­ben), Simon R., Károli M. (Kel­ler L. a 82. percben), Tabi. Játé­kos-edző: Brunczvig Róbert. KADARKÚT: Verkman - Ba­logh Cs., Pető T., Vízhányó, Né­meth D (Ferenczi D. a 85. perc­ben)., Vodicska B., Ferenczi M., Pallósi (Tarlósi a 88. percben), Török Sz. (Simon G. a 62. perc­ben), Balogh Á., Horváth Á. Edző: Csajági Csaba. GÓLSZERZŐK: Németh J. 2 (a 17. percben és a 88. percben - 11-esből), Károli M. (az 59. perc­ben), illetve Balogh Cs. (a 67. percben). kiállítva: Bogdánfi (Ma­gyaregres) a 77. percben, illet­ve Vodicska B. (Kadarkút) a 77. percben. A Kadarkút ifjúsági csapata szabadnapos volt. BABŐCSA-MARCALI 2-1 (0-0) Babócsa, 90 néző. V: Böröczi. BABÓCSA: Bicsár - Iván D., Keresztény G., Mangult, Hor­váth J., Krisztián L. (Balogh J. a 89. percben), Tompa I. (Mózes G. a 78. percben), Horváth Zs. (Kocsis P. a 84. percben), Pércsi (Bakó a 60. percben), Gergulás (Szalai Sz. a 79. percben), Hor­váth P. Játékos-edző: Horváth Péter. MARCALI: Háromi - Horváth E., Kovács B., Zsiga Sz., Körösi A. (Szaka a 78. percben), Vörös M. (Maros a 78. percben), Né­meth M. (Tóth N. a 81. percben), Szabó P., Czimondor, Fenusz T. (Sámóczi a 10. percben), Orbán R. Játékos-edző: Körösi András. GÓLSZERZŐK: Tompa I. (a 47. percben), Gergulás (a 68. perc­ben), illetve Szaka (a 81. perc­ben). AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Babócsa-Marcali 1-2. Czukk Sándor KARÁD-BALATONLELLE 2-4 (1-1) Karád, 150 néző. V.: Nagy J. karád: Bogdán A. - Balogh R., Horváth A., Vendriczki, Zsibrik, Feri K. (Szőnyi a 65. percben), Gosztonyi B., Hada­ró, Komáromi B. (Strángli az 51. percben), Balása E., Szűcs J. Játékosedző: Juhász András. BALATONLELLE: Parragi - Má­té P. (Galgóczi a 66. percben), Pap M., Balogh L., Graszl N., Fi- la, Balogh Botond, Kiss K., Bo­hata (Kovács K. a 80. percben), Neubauer M., Mátyás K. Edző: Kenéz Szabolcs. GÓLSZERZŐK: Hadaró (a 36. percben), Strángli (a 67. perc­ben), illetve Balogh Botond 2 (a 20. percben és a 76. percben), Neubauer M. (a 69- percben), Fi- la (a 86. percben). AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Karád-Balatonlelle 1-11. Nagy László TOPONÁR-BALATONI VASAS 4-4 (1-2) Toponár, 400 néző. V.: Hegyi A. TOPONÁR: Hegedűs I. - Far­kas R, Nagy A., Ivusza G., Sán­dor G., Házi Á., Ivusza T., Or­sós V. (Tanító a 88. percben), Hornyák (Falka a 67. percben), Zatykó J. (Kovács P. a 79. perc­ben), Gelencsér G. Játékosedző: Ivusza Gábor. BALATONI VASAS: Bagi - Effo- ua (Derdák a 60. percben), Sin­ger, Körmendy, Mester G. (Ró­zsa D. a 80. percben), Horváth B. (Gere T. a 70. percben), Ko­vács N., Sarkanti (Balogh T. a 85. percben), Bene Á., Schütz, Yondo. Edző: Vida András. GÓLSZERZŐK: Ivusza G. (a 20. percben 11-esből), Orsós V. 2 (a 48. percben és a 66. percben), Balogh T. (a 88. percben - ön­gól), illetve Sarkanti (a 9. perc­ben), Mester G. 2 (a 32. percben és a 70. percben), Singer (a 67. percben). AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Toponár-Balatoni Vasas 10-0. Keller Imre BALATONKERESZTÚR- CSURGÓ 2-2 (1-1) Balaton keresztúr. V:: Balikó. BALATONKERESZTÚR: Tóth M. - ifjabb Deákvári A., dr. Ke- öves, Mózes K., Bakos R, Hor­váth M. (Csáki a 93. percben), Búza, dr. Gelencsér A., Papp K., Kozma M., Horváth D. Edző: idősebb Deákvári Antal. CSURGÓ: Bolla Sz. - Tóth K., Beke Bálint, Soós G. (Kovács N. a 76. percben), Bódis G., Mar­kos, Beke Bence, Proszenyák (Tokai a 82. percben), Rózsi, Tóth Sz., Pákái G. Edző: Beke Lajos. GÓLSZERZŐK: Bakos P. (a 23. percben 11-esből), Horváth M. (a 74. percben), illetve Rózsi (a 17. percben), Markos (a 37. percben). KIÁLLÍTVA: Pákái G. (Csurgó) a 93. percben. AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Balatonkeresztúr-Csurgó 3-0. FONYÓD-SEGESD 4-2 (1-2) Fonyód. V: Deák T. FONYÓD: Barátúri - Valkó D. (Ambrus M. a szünetben), Ba­ranyai D., Császár V., Ander­mann M., Bocsev (Fenyvesi F. a 70. percben), Bérezi, Vajandt, Valkó T., Kovács N., Molnár Á. (Mercz a 81. percben). Játékos­edző: Deme Norbert. SEGESD: Koncz P. - Juhász D., Horváth A., Bizderi, Kol­lo (Baranyai D. a 86. percben), Ámon, Horváth Z. (Kovács A. a 76. percben), László B., Ru- zsics, Szép Sz. (Horváth J. a 48. percben), Kovács R. Edző: Papp Zoltán. GÓLSZERZŐK: Molnár Á. (a 26. percben), Ambrus M. (a 71. percben), Valkó T. 2 (a 84. percben és a 90. percben), il­letve László B. (a 24. percben 11-esből), Kolló (a 37. perc­ben). AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Fonyód-Segesd 0-5. Megyei i. osztály, az állás 1. Nagyatád 2. Balatonlelle 4 4 4 4 0 0 0 0 13-3 13-4 12 12 3. B. Vasas 4 3 1 0 17-5 10 4. Somogysárd 4 3 0 1 12-8 9 5. Nagybajom 4 2 1 1 7-8 7 6. Toponár 4 2 1 1 9-11 7 7. Babócsa 4 2 0 2 9-10 6 8. Fonyód 4 2 0 2 9-11 6 9. Magyaregres 4 2 0 2 6-9 3 10. Karád 4 1 1 2 9-12 4 11. Bkeresztúr 4 1 1 2 5-10 4 12. Marcali 4 1 0 3 9-7 3 13. Segesd 4 1 0 3 4-11 3 14. Csurgó 4 0 1 3 7-11 1 15. Kadarkút 4 0 1 3 5-9 1 16.Tab 4 0 1 3 2-7 1 Így folytatják A Somogy megyei első osztá­lyú labdarúgó-bajnokság ötö­dik fordulójának párosítása: Csurgó-Toponár, Balatoni Va- sas-Karád, Balatonlelle-Ba- bócsa. Marcali-Magyaregres, Kadarkút-Tab, Somogysárd- Nagyatád, Segesd-Balaton- keresztúr, Nagybajom-Fo- nyód. Minden mérkőzése egy­ségesen 16 óra 30 perckor kezdődik. Az ifjúsági csapato­kat pedig 14 óra 30 perckor szólítják majd pályára. A forduló válogatottja « t t