Somogyi Hírlap, 2017. szeptember (28. évfolyam, 204-229. szám)

2017-09-28 / 227. szám

16 SPORT Somogyi Hírlap 2017. SZEPTEMBER 28., CSÜTÖRTÖK Waltner irányítja edzőként a kaposváriakat LABDARÚGÓ-NB III., NYUGATI CSOPORT A Kaposvári Rákó­czi FC két korábbi labdarúgó­ja veszi át a távozó Artner Ta­más, Takács Gábor edzőpáros helyét a somogyi klubnál. A je­lenleg a tabella harmadik he­lyén álló gárda vezetőedző­je a korábbi hatszoros váloga­tott támadó, Waltner Róbert, míg a másodedző az együttes korábbi védője, ifjabb Petrók Viktor lesz.- Mindketten jól ismerik a csapatot és a kialakult problé­mákat - mondta az edzőpáros­ról Herczeg Erik, a Kaposvári Rákóczi FC elnöke. A Rákóczi másik egykori játékosa, ifjabb Petrók Viktor segít Waltner Ró- bertnek a szakmai munkában- Más edzőkkel is folynak tárgyalások, de egyelőre a két fiatal és ambiciózus tréner irá­nyítja a szakmai munkát. Úgy gondolom, hogy jelen esetben sokkal többet tudnak segíteni a csapaton,, mint egy idegen edző, akinek előbb meg kéne ismerkednie a helyzettel. Bí­zom benne, hogy sikerül vál­toztatniuk a csapat mentali­tásán, s minden mérkőzésen bajnokesélyeshez méltón ját­szunk majd. Waltner Róbert az elő­ző szezonban már ideiglene­sen irányította a zöld-fehér együttest. Akkor egy Magyar Kupa-mérkőzésen, valamint két bajnokin ült a kispadon. Érdekesség, hogy a 40 éves szakember akkor is a Gyir- mót FC Győr II. ellen készítet­te fel a csapatot. Klein Péter __ _______________________________ HIRDETÉS C orner pénzváltó ® Kaposvár, MoneyGmm. rx .. m nemzetközi pénztranszfer I \J U ■ IL> Pénznem 1 egységre Vétel Eladás EUR 310,00 313,50 USD 262,50 265,90 CHF 269,00 275,50 ÉRVÉNYBEN: szeptember 25. Közületeket is kiszolgálunk! Telefon: 82/312-951 www.cornergroup.hu Nyitva mindennap: 8-21 óráig befektetésiarany-értékesítés Több mint négyszáz fával verték a sereghajtó Bátonyterenyét Éllovassá lepett elő a Balatoni Vasas egylete Az éllovassá előlépett Bala­toni Vasas SE női együttese több mint 400 fával verte a sereghajtó Bátonyterenyét, míg a Közutasok-1. MCM Kaposvári TK férficsapata - szintén hazai pályán - kö­zel 300 fával maradt alul a bajnoki címre is esélyes Rép- celaki SE ellen a teke Szuper Liga negyedik körében. Fenyő Gábor gabor.feno@mediaworks.hu A 4. FORDULÓ EREDMÉNYEI TEKE SZUPER LIGA - NŐK: BALATONI VASAS SE- BÁTONYTERENYEI TK-VIKTÓRIA 7:1 (3235:2793) EREDMÉNYEK: Csornai 551- Juhászné 391; Bajer K. 507- Szalainé 512; Baracsi 568-Be- néné 468; Török B. 528-Kiss- né 473; Rubinszki 545-Varga P. 463; Sághy 536-Mártonné 486. A mérkőzés alaphangját Csornai Rita adta meg, aki 160 fával(!) verte az ellenfelét. Ba­jer Krisztinának ellenben nem ment annyira a játék, s ha csak öt fával is, de alulmaradt a pár­harcában. A folytatásban az­tán Baracsi Ágnes kerek száz fával bizonyult jobbnak az el­lenfelénél, s Török Barbara is magabiztosan győzött. A befe­jező embereknél Rubinszki Ri­Földesi Zsolt jól játszott, mégis alulmaradt Fotó: Muzslay Péter ta és Sághy Valéria sem adott esélyt, így végül több mint 430 fával nyerte a találkozót a há­zigazda Balatoni Vasas SE tár­sulata a sereghajtó Bátonytere- nyei TK-Viktória ellen. Újabb győzelmével a tabella élére ugrott a Balatoni Vasas. Ugyancsak három győzelme és egy veresége van a Rákos­hegyi VSE 1., valamint a Zala­egerszegi TE-ZÁÉV TK és az Ipartechnika Győr SE csapa­tának. A hétvégén, szombaton a fő­város felé veszi az irányt a Ba­latoni Vasas SE társulata, ahol a Fradi vendége lesz. AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Balatoni Vasas SE-Bátonytere- nyei TK-Viktória 4:0 (968:855). A házigazda siófokiak ered­ményei: lezsoviczki 491, Han- ka 477. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Szentesi TE-Tatabányai SC 6:2 (2981:2952); Ipartechnika Győr SE-Zalaegerszegi TE-ZÁ­ÉV TK 2:6 (33371:3443); Bp. Rákoshegyi VSE I.-Bp. BKV Előre SC 2:6 (3287:3309); Bp. Rákoshegyi VSE II.-Ferencvá- ros 2:6 (2808:3171). SZUPER LIGA - FÉRFIAK: KÖZUTASOK-1. MCM KAPOSVÁRITK-RÉPCELAKI SE 0:8 (3184:3477) EREDMÉNYEK: KÍS R. 489- Horváth Z. (Ritter) 566; Ma­gyar J. 529-ifjabb Móricz Z. 546; Földesi 574-Kakuk 625; Nagy G. 546-Zapletán 599; Kálny 523-Brancsek 546; Né­meth T. 523-Molnár P. 595. A bajnoki címre is esélyes, veretlenül menetelő Répce- laki SE alakulata ellen nem volt esélye a házigazda Köz- utasok-1. MCM Kaposvári TK egyletének. Egyedül csak Földesi Zsolt teljesítménye di­csérhető - más kérdés, hogy á világbajnok Kakuk Leven­te ellen nem volt esélye míg a többiek kapkodva, idegesen játszottak. A következő körben a világ legjobb tekecsapatai közé so­rolt Alabárdos-Szegedi TE ven­dégei lesznek a kaposváriak. AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉ­SEN: Közutasok-1. MCM Ka­posvári TK-Répcelaki SE 0:4 (948:1024). A házigazda kaposváriak eredményei: Fajtai 505, Sza- lay P. 443. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Zalaegerszegi TK-Ferenc- város 6:2 (3526:3403); Aj­ka Kristály SE-Balogu- nyom TK 6:2 (3288:3273); Bp. BKV Előre SC-Salgózd TK 2:6 (3199:3301); Nyíregy­házi TK-Alabárdos-Szegedi TE 1:7 (3240:3546); Szolnoki MÁV SE-Győr-Szol TC 1,5:6,5 (3246:3465). Idén már hatodik alkalommal rendezik meg a népszerű Hegylakó kupát Újra benépesül a zselickislaki katlan M0T0KR0SSZ Idén ősszel is fel­bőgnek a motorok a zselickis­laki sportcentrumban. A VI. Hegylakó kupa nemzetközi motokrosszversenyen a ha­zai mezőny mellett a környe­ző országok képviseletében is várnak indulókat a szerve­zők. - A sok pozitív visszajel­zés nyomán folytatjuk a Hegy­lakó kupák sorozatát - mond­ta a lapunknak idősebb Né­meth Kornél a rendezők kép­viseletében.- Idei versenyünkön is va­lamennyi korosztály képvise­lője nyeregbe pattanhat, hogy eldöntsék, ki a legjobb a zse­lickislaki katlanban. A fiata­labbak az 50, 65, és 85 köb­centiméteres motorokkal, míg az idősebbek az amatőr MX1 (450 ccm-ig) és MX2 (250 ccm-ig) kategóriákban mé­rik össze tudásukat. A juni­or korosztály bajnokságában ez lesz az utolsó forduló. Iga­zán izgalmas csatákra van ki­látás, lévén, hogy itt lesz a baj­nokavatás. Új klubunk, a Da- nuvia 125 Sport és Közösség- fejlesztő Egyesület növendé­kei közül az 50 ccm-es auto­mata kategóriában induló Tol­di Ádám aranyesélyes, míg az 65 ccm-eseknél Zanócz Nőéi­től várható jó eredmény. Klub­társa, az MX2-ben a junio­rok közt induló Sütő Milán is jó esélyekkel rajtol. MX2-ben Kis-Tóth Bencének szurkolha­tunk. A szenior kategóriában régi versenyzőtársam, a több­szörös bajnok Závodni Ist­ván száll nyeregbe, mellette id. Toldi Ádám és Törekes Ta­más képviseli új egyesületün­ket. A fő attrakció a Hegyla­kó kupa lesz, melyet 30 plusz 30 perces időtartamú. Az első 30 perc után percenként kie­sik az utolsó helyezett krosz- szos, így egy óra elteltével ava­tunk győztest. A program október 1-én, va­sárnap 9 órakor kezdődik a zselickislaki pályán, a Hegy­lakó kupa második fordulóját október 28-án, szombaton ren­dezik. Kun Z. Nagy iramú összecsapáson győztek a sportiskolás hokisok Bravúrral nyert a Kasi csapata JÉGKORONG U16-OS BAJNOKI MÉRKŐZÉS: FERENCVÁROS B-KAPOSVÁRI SPORTKÖZPONT ÉS SPORTIS­KOLA 2-5 (1-2,1-1, 0-2)- Nagy iramú mérkőzésen hatalmas küzdelemben szenzá­ciós győzelmet aratott serdülő­csapatunk a Ferencváros B csa­pata ellen - számolt be a mér­kőzésről Zsigmond Imre, a Ka­si vezetőedzője.- Mindenki nagyot küzdött, kapusunk, Chmelik Levente nagyon jól védett, De Paoli Vale­rio pedig igazi vezéregyénisége volt a csapatnak. Gólszerzők és gólpasszosok: De Paoli Valerio (Kónya Detre Zétény), Józsa Mi­hály (Lampert Dávid), Lampert Dávid (De Paoli Valerio), De Pao­li Valerio, Zsillé Péter (Lampert Máté, Szalontai Romeo). U16-OS BAJNOKI MÉRKŐZÉS: KAPOSVÁRI SPORTKÖZPONT ÉS SPORTISKOLA- PARTIZAN BELGRÁD 5-6 (1-2, 2-2,2-1,0-0, 0-1)- Drámai mérkőzésen ve­szítettünk a szerb csapat ellen - folytatta Zsigmond Imre. - A rendes játékidőben és a hossza- bítás után is döntetlen volt az ál­lás. A büntetőlövéseknél a hete­dik párbajban veszítettünk. Ha­talmasat küzdött csapatunk, és sikerült egy pontot szereznünk. Gólszerzők és gólpasszosok: Kó­nya Detre Zétény (Zsillé Péter), Zsillé Péter (De Paoli Valerio), Lampert Máté (Kónya Detre Zé­tény), De Paoli Valerio (Lampert Máté), De Paoli Valerio (Kónya Detre Zétény, Kalmár Csaba). U14-ES KVALIFIKÁCIÓS MÉRKŐZÉS: SPORTORSZÁGI CÁPÁK-KAPOS- VÁRI SPORTKÖZPONT ÉS SPORT­ISKOLA 9-4 (4-1, 2-2,31)- Utolsó kvalifikációs mérkő­zését is elveszítette csapatunk, ezúttal a csoport legerősebb csa­patával szemben. Gyatrán kezd­tük a mérkőzést, egy perc után már 0-2 volt az eredmény. Ren­deztük sorainkat, és egészen az utolsó harmadig pariban vol­tunk ellenfelünkkel. Aztán a harmadik harmadban megint felül kerekedett a Cápák csapa­ta - összegzett Zsigmond Imre. Gólszerzőink: Barna Sebes­tyén (Varga Tamás), Mezei Pan­na, Havadi-Nagy Bálint (Bar­na Sebestyén), Lőczi Barnabás (Barna Sebestyén). U12-ES BAJNOKI MÉRKŐZÉS: KAPOSVÁRI SPORTKÖZPONT ÉS SPORTISKOLA-KSI 2-11 Nagy arányú vereséget szenvedett a Kasi csapata a képzettebb játékosokból álló Budapesti Központi Sportis­kola alakulatától. Gólszerző­ink: Ambrus Márkó és Tisz- perger Péter. Kun Z. Az U12-es csapat jobb együttestől kapott ki Fotó: Muzslay Péter