Somogyi Hírlap, 2017. szeptember (28. évfolyam, 204-229. szám)

2017-09-25 / 224. szám

Bienerth helyett Wladár lett az új elnök ÚSZÁS A Magyar Úszószövet­ség (MÚSZ) vasárnapi rendkí­vüli közgyűlésén Wladár Sán­dort választották a szervezet elnökének. Az 1980-as, moszk­vai olimpián 200 méter háton aranyérmes sportvezető - visz- szalépések nyomán - egyedü­li jelölt volt a posztra, a küldöt­tek pedig 143 igen, 5 nem és 1 tartózkodás mellett szavaz­tak bizalmat neki. A MÚSZ el­nöki széke azután vált üressé, hogy a szeptember elsején tar­tott rendkívüli közgyűlésen a tagok visszahívták Bienerth Gusztávot. MTI Szlovéniában turnézott a rekordbajnok RÖPLABDA/FÉRFIAK A harma­dik helyre volt jó a Fino-Ka- posvár férfi röplabdacsapata a Szlovéniában, Muraszombaton rendezett nemzetközi felkészü­lési tornán. A somogyiak az el­ső napon háromszettes találko­zón alulmaradtak a házigaz­da Panvita Pomgrad csapatá­val szemben, másnap a bronz­meccsen pedig ötjátszmás ösz- szecsapáson bizonyultak jobb­nak a francia Ason Orange Vol­ley együttesénél. EREDMÉNYEK: PANVITA POMGARD (SZLOVÉN)- FINO-KAPOSVÁR 3-0 A HARMADIK HELYÉRT: FINO-KAPOSVÁR­ASON ORANGE (FRANCIA) 3-2- Ahogy közeledik a bajnoki rajt, úgy lesz egyre biztatóbb a játékunk - mondta Demeter György, a Fino-Kaposvár mes­tere. - A házigazda muraszom­bati együttes tagjai már régóta együtt játszanak, összeszokot- tabb csapatuk van, ami meg is látszott a találkozón. A bronz­meccsen egy olyan francia csa­pattal találkoztunk, amely ha­sonló cipőben jár, mint mi; vé­gül a nagyobb akarat és küzde­ni tudás döntött a javunkra. A FINO-KAPOSVÁR (SZLOVÉNI­ÁBAN SZEREPELT) KERETE: Keen Cameron, Szabó Bence, Bögöly Gábor, Kalmár Ákos, Kiss Má­té, Horváth Kristóf, ifjabb Nagy Péter, Galin Nikolov (bolgár), Nagy József, Vajda Tamás, Sza­bó Barna Frigyes, Kulcsár Ad­rián, Pápai Péter. A kaposvári társulat a hétvé­gén már „élesben” játszik: a va­sárnap 17 órakor esedékes ha­zai bajnoki nyitányon a Debre­cent fogadják. Fenyő G. 14 SPORT ________ Keen Cameron és társai vasár­nap rajtolnak Fotó: Muzslay P. Megyei I. osztályú bajnokság: Bajomban tudott nyerni a Keresztúr ______________________________________________________________________________________________________________2017. SZEPTEMBER 25., HÉTFŐ A Babócsát is legyőzte a jól játszó csurgói együttes Beke Lajos elégedett lehet csapatával: egymás után harmadszor nyert a Csurgó Fotó: Németh András Az elmúlt három bajnoki fel­lépésén kilenc pontot gyűj­tött be a csurgói együttes, amely szombaton hazai pá­lyán gólzáporos összecsapá­son a Babócsát is legyőzte. Fenyő Gábor gabor.fenyo@mediaworks.hu A 7. FORDULÓ EREDMÉNYEI: CSURGÓ-BABÓCSA 4- 3 (2-2) Csurgó, 50 néző. V.: Posza. CSURGÓ: Bolla Sz. - Tóth Sz., Bozó, Pákái G., Proszenyák - Somogyi D. (Györgyfalvi a szü­netben), Bódis G. (Dingó a 90. percben), Beke Bálint, Kovács N. (Soós G. a 80. percben) - Markos (Tokai a 88. percben), Rózsi (Tukszár a 85. percben). Edző: Beke Lajos. BABÓCSA: Banicz B. - Ke­resztény G., Mangult, Hor­váth P., Krisztián L. - Bakó (Pércsi a 62. percben), Iván D., Horváth J. (Horváth L. a szü­netben), Szalai Sz. - Tompa I., Gergulás (Mózes G. a 75. perc­ben). Játékosedző: Horváth Pé­ter. GÓLSZERZŐK: Markos 3 (a 6. percben, az 55. percben és a 70. percben), Pákái G. (a 28. percben), illetve Horváth P. (a 33. percben), Iván D. 2 (a 40. percben és a 74. percben - 11-esből). AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Csurgó-Babócsa 4-0. Kiss Béla BALATONLELLE-TAB 5- 1 (3-1) Balatonlelle. V.: Kiss Sz. BALATON LELLE: Parragi - Neubauer M., Kiss K. (Kajtár a 75. percben) Pap M. (Balogh Bendegúz a 82. percben), Ba­logh Botond (Kovács K. a szü­netben), Fila, Hegedűs Gy., Mátyás K., Bohata, Graszl N. (Gál B. a 78. percben), Balogh L. Edző: Kenéz Szabolcs. TAB: Horváth J. - Kaveczki (Kleiber a szünetben), Pretz, Ladiszlai K., Kiss G., Magas (Kecskés az 57. percben), Vi­da A., Tábori T., Pál D., Nádori, Vodicska K. (Naász a 42. perc­ben). Játékosedző: Ladiszlai Krisztián. GÓLSZERZŐK: Fila (a 19. percben), Kiss K. (a 23. perc­ben), Graszl N. (a 30. percben), Bohata (a 69. percben), Balogh L. (a 78. percben), illetve Ma­gas (a 33. percben). A góllövőlista A csurgói Markos Péter há­romszor talált be a Babócsa ellen a 4-3-ra megnyert ösz- szecsapáson. ugyanezen a mérkőzésen az ellenfélnél Iván Dániel két gólt ért el, de ez kevés volt a döntetlen­hez. A góllövőlista: 1. Kuti Ri- chárd (Somogysárd - 11 gól), 2. Bohata Ádám (Balatonlel­le - 8), 2. Túrós Viktor (Balato­ni Vasas - 8), 4. Markos Péter (Csurgó - 7). 4. Mester Gellért (Balatoni Vasas - 7). AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Balatonlelle-Tab 1-2. BALATONIVASAS- MAGYAREGRES 2-0 (0-0) Siófok-Balatonkiliti (műfü­ves pálya). V: Virágh J. BALATONI VASAS: Bagi - Ge­re T. (Effoua a szünetben), Horváth B., Bene Á., Kovács N., Yondo, Sarkanti, Túrós (Sa- rang D. a 80. percben), Der- dák, Mester G. (Rózsa D. a 77. percben), Körmendy (Karsai L. a 83. percben). Edző: Vida András. MAGYAREGRES: Kéri - Si­mon R., Károli Gy., Kozári, Keszthelyi B., Sólyom G., Hor­váth M., Károli M. (Bruncvig R. a 81. percben), Palkovics, Németh J., Tabi. Játékosedző: Bruncvig Róbert. GÓLSZERZŐK: Túrós (a 49. percben), Mester G. (a 77. perc­ben). A Balatoni Vasas ifjúsági csapata szabadnapos volt. KADARKÚT-SOMOGYÁRD 1-1 (1-0) Kadarkút. V.: Böröczi. KADARKÚT: Verkman - Ba­logh Cs., Pető T., Vízhányó, Németh D., Ferenczi M., Palló- si, Tarlósi, Balogh Á., Horváth Á., Ferenczi D. Edző: Csajági Csaba. SOMOGYSÁRD: Horváth N. - Páger B., Kuti S., Szabó Zs., Páger D., Baranyai D., Marits, Szabó A., Németh Á. (Göndöcz a 76. percben), Kuti K., Kuti R. Edző: Vancsura Gábor. GÓLSZERZŐK: Pető T. (a 33. percben), illetve Kuti S. (a 82. percben). AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Kadarkút-Somogysárd 6-2. MARCALI-NAGYATÁD 0-1 (0-1) Marcali, 90 néző. V: Hegyi A. MARCALI: Háromi - Tóth N., Czimondor (Sámóczi az 56. percben), Fenusz T., Orbán R., Szabó P. (Kovács B. a szünet­ben), Németh M., Horváth E. (Szaka R. a 80. percben), Kö­rösi A., Maros (Garai K. a szü­netben), Vörös M. Játékosedző: Körösi András. NAGYATÁD: Czebei Á. - Ko- lumbán K., Kovács K., Párká­nyi (Galamb D. a 65. percben), Dekanics, Szabó R, V. Nikolics (Rácz E. a ól. percben), Kul­csár K. (Csikós a 89. percben), Kovács K., Richter R, Knippl. Edző: Készéi Ferenc. GÓLSZERZŐ: V. Nikolics (a 34. percben). A Marcali ifjúsági csapata szabadnapos volt. vusza István SEGESD-KARÁD 2-2 (1-1) Segesd, 110 néző. V.: Deák T. SEGESD: Koncz P. - Juhász D., Horváth A. (Tóth Z. a 87. percben), Bizderi, Baranyai B. (Kolló az 54. percben, Horváth Z. a 79. percben), Horváth J. (Horváth I. a 83. percben), Bü­ki, Ámon, Ruzsics, Szép Sz., Kovács R. Edző: Papp Zoltán. KARÁD: Bogdán Á. - Gosz- tonyi B., Hadaró, Horváth A. (Kreka a 70. percben), Zsib- rik, Vendriczki, Balogh R., Szűcs J., Komáromi B., Balása M., Szőnyi (Fábri Á. a 79. perc­ben). Játékosedző: Juhász And­rás. GÓLSZERZŐK: Horváth J. (a 7. percben), Kolló (a 60. perc­ben), illetve Balogh R. (a 42. percben), Hadaró (a 87. perc­ben). AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Segesd-Karád 8-0. Pintér Tibor FONYÓD-TOPONÁR 1-2 (0-2) Fonyód. V.: Nagy J. FONYÓD: Barátúri - Mercz, Baranyai D., Görcsi (Kovács N. a 64. percben), Böszörményi (Ambrus M. a 35. percben), Bérezi, Bocsev (Kelemen Sz. a 81. percben), Deme N. (Molnár Á. a szünetben), Andermann M., Vajandt Gy., Valkó T. Játé­kosedző: Deme Norbert. toponáR: Baranyai I. (Ge­lencsér Á. a 7. percben) - Nagy A., Zatykó J., Ivusza T., Hor- nyák, Kovács R, Kesztyűs (Ta­nító a 81. percben), Gelencsér G. (Baranyi D. a 70. percben), Sándor G., Ivusza G., Orsós V. Játékosedző: Ivusza Gábor. GÓLSZERZŐK: Molnár Á. (a 68. percben - 11-esből), illet­ve Sándor G. (a 16. percben), Baranyai D. (a 31. percben - öngól). kiállítva: Baranyai D. (Fo­nyód) a 82. percben. AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Fonyód-Toponár 3-6. NAGYBAJOM- BALATONKERESZTÚR 1-3 (0-1) Nagybajom, 150 néző. V: Agócs Á. nagybajom: Buchenauer - Ábrahám R., Vörös G., Nemes Gy., György Zs., Törzsök M. (Kolumbán E. a 78. percben), Weimann R., Babai, Ács-Ger- gely (Laki a 78. percben), Hor­váth M., Bodó (Trimmel a 67. percben). Edző: Bőzsöny János. BALATONKERESZTÚR: Ba­bina E. - Horváth D., Kozma M. (Ölti a 85. percben), dr. Ke- öves, dr. Gelencsér A., Hor­váth M. (Mózes G. a 80. perc­ben), Búza, Pálfi, Papp K., Ba­kos P. (Pernecz a 88. percben), Slezák (Bogdán T. az 50. perc­ben). Edző: idősebb Deákvári Antal. GÓLSZERZŐK: Nemes Gy. (a 61. percben), illetve Horváth M. (a 21. percben), Búza (a 63. percben), Bakos P. (a 70. perc­ben). AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Nagybajom-Balatonkeresztúr 0-3. Törő Balázs A bajnokság állása 1. Balatonlelle SE 7 7 0 0 30-5 21 2. Nagyatádi FC 7 7 0 0 23-5 21 3. Balatoni Vasas 7 5 1 1 23-10 16 4. Somogysárd SE 7 4 1 2 18-14 13 5. Csurgói TK 7 3 1 3 15-15 10 6. Segesdi SE 7 3 1 3 13-15 10 7. Toponár SE 7 3 1 3 14-18 10 8. Nagybajomi AC 7 3 1 3 12-16 10 9. B.keresztúr 7 3 1 3 9-14 10 10. Babócsa SE 7 3 0 4 15-22 9 11 Magyaregres 7 3 0 4 8-17 9 12. Marcali VFC 7 2 0 5 14-11 6 13. Fonyódi PSE 7 2 0 5 10-17 6 14. Karód SC 7 1 2 4 13-19 5 15. Kadarkút KSK 7 1 2 4 11-17 5 16. Tabi városi SC 7 0 1 6 6-19 1 így folytatják Csúcsrangadóval folytatódik a 8. forduló. A két százszázalé­kos csapat, a bajnoki címvédő Lelte és a Nagyatád csap ösz- sze egymással szombaton 15 órakor a Balaton partján. A PÁROSÍTÁS (kezdés 15-kor): SZOMBAT: Nagyatád-Balaton- lelle, Kadarkút-Nagybajom. VASÁRNAP: Somogysárd-Mar- cali, Tab-Balatoni Vasas, Ma- gyaregres-Csurgó, Babócsa- Segesd, Karád-Fonyód, Topo- nár-Balatonkeresztúr. A forduló válogatottja Verkman Patrik SJM* jpidarki'it Sándor Gergely 8 Toponár Markos Péter 9 Csurgó. Q Mester Gellért Balatoni Vasas 1