Somogyi Hírlap, 2017. augusztus (28. évfolyam, 177-203. szám)

2017-08-28 / 200. szám

14 SPORT 2017. AUGUSZTUS 28., HÉTFŐ Megyei I. osztály: fordított és nyert az újonc otthonában a Babócsa Túrós és Kuti Krisztián is háromszor talált a kapuba A balatonlellei Béres Ferenc (jobbra) két gólt szerzett a Toponár ellen Fotóillusztráció: MW Hamilton zárt az élen pályafutása 200. futamán AUTÓSPORT A háromszoros vi­lágbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája nyer­te a Forma-l-es Belga Nagy­díjat vasárnap, ezzel hétpon­tosra csökkentette hátrányát az összetettben vezető és most második Sebastian Vettellel, a Ferrari német versenyzőjével szemben. A 32 éves Hamil- tonnak ez az idei ötödik, és pályafutása 58. futamgyőzel­me, Spában harmadik alka­lommal intették le elsőként. A négyszeres vb-győztes Vet­tel mögött Daniel Ricciardo, a Red Bull ausztrál pilótája ért célba a harmadik helyen. A vb egy hét múlva, Olaszország­ban folytatódik. MTI Hazai siker született a Drávánál KISPÁLYÁS LABDARÚGÁS A há­zigazdák csapata hódította el a győztesnek járó kupát Drá- vagárdonyban a falunapi foci­tornán. A második hely Kas- télyosdombónak, míg a har­madik a gárdonyi „Rombo­lók” nevű öregfiúk együttes­nek jutott. A torna legjobb há­lóőre ifjabb Tatai János, a gól­királya pedig Balogh Péter lett négy találattal, mindket­ten a győztes alakulatot erősí­tették. Gamos A. Olasz Anna aranyérmet szerzett ÚSZÁS Olasz Anna aranyér­mes lett a nyíltvízi úszók női 10 kilométeres versenyében a tajvani Universiadén. A Magyar Egyetemi-Főisko­lai Sportszövetség (MEFS) tá­jékoztatása szerint a győztes magyar úszó 8,5 kilométerig a mezőnyben tempózott, ak­kor azonban ritmust váltott és az élre került, majd előnyét a célig megőrizte. Olasz Anna 2:04.12.2 óra alatt teljesítette a 10 kilométe­res távot. A többi magyar in­duló közül Sömenek Ónon Ka­talin 2:04.40.8-as eredmény­nyel az ötödik helyen zárt, míg a férfiaknál Papp Márk a tizenegyedik helyen végzett, időeredménye: 2:00.25.4 óra. Sömenek Ónon Katalin az ötödik helyen zárt. A hatalmas meleg miatt a versenyzők két órával a ter­vezettnél korábban rajtoltak, többen azonban így sem vál­lalták az indulást, négyen pe­dig nem értek célba. Olasz Anna a magyar küldöttség ti­zenegyedik érmét szerezte az egyetemisták és főiskolások tajpeji versenyén. Szatmári András, Márton Anna (mind­kettő kard), valamint Kreiss Fanni (tőr) után negyedik ma­gyarként lett aranyérmes a tajvani Universiadén. MTI A megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság harmadik fordulójában a Balatonlelle, a Balatoni Vasas és a Mar­cali is öt góllal terhelte meg aktuális ellenfele kapuját. Klein Péter sonline@sonline.hu LABDARÚGÁS A megyei élvonal legutóbbi körében a Fonyód hétgólos mérkőzésen nyert a Csurgó otthonában. A balato­ni rangadón a Vasas ötgólos si­kert aratott a Keresztúr ellen, melynek kapusát, Babina Eri­ket a második félidőben kiál­lította a játékvezető. A hazai pályán játszó újonc Kadarkút együttese bár két góllal is ve­zetett a Babócsa csapata ellen, végül a vendégek örülhettek a találkozó lefújása után. CSURGÓ- FONYÓD 3-4 (2-3) Csurgó. V: Takács M. Csurgó: Bolla B. - Tóth K., Beke Bá. (Faggyas J., a 76. percben), Bozó R, Bódis G. (Tuszkár R, a 62. percben), Markos P. (Tokai J., a 80. p.), Beke Be. (Soós G., a 62. perc­ben), Rózsi K., Tóth Sz., Pákái G., Proszenyák (Kovács N., az 52. percben). Edző: Beke La­jos. Fonyód: Barátúri M. - Val- kó D., Baranyai D., Császár V., Andermann M., Bérezi D. (Mercz L., a 88. percben), Ko­vács N., Vajandt Gy., Kovács D., Molnár Á. (Samu B., a 66. percben), Valkó. Játékos-edző: Deme Norbert. Gólszerzők: Rózsi K. (a 41. percben), Markos P. (a 43. percben), Soós G. (a 68. p.), il­letve Valkó T. (a 10. percben), Molnár Á. (a 21., és a 35. perc­ben), Andermann M. (a 75. percben). Az ifjúsági mérkőzésen: Csurgó-Fonyód 1-1. BALATONIVASAS- BALATONKERESZTÚR 5-0 (1-0) Siófok-Kiliti. V: Agócs. Balatoni Vasas: Bagi B., - Ef- foua (Bene Á., a 70. percben), Singer R., Túrós (Junhardt K., a 87. percben), Körmendy K., Derdák Sz., Mester G. (Schütz D., a 63. percben), Horváth B., Kovács N., Sarkanti M. (Kar­sai L., a 82. percben), Yon- do (Balogh T., a 77. percben). Edző: Vida András. A góllövőlista A Balatoni Vasas játékosa, Tú­rós Viktor és a somogysár- di Kuti Krisztián is mesterhár­mast rúgott ebben a forduló­ban. 1. Kuti Richárd (Somogy- sárd) 6 gól, 2. Körmendy Kevin (Balatoni Vasas) és Túrós Vik­tor (Balatoni Vasas) 4-4 gól, 3. Bohata Ádám (Balatonlelle), Ivusza Gábor (Toponár), Körösi András (Marcali), Kuti Krisztián (Somogysárd), Mester Gellért (Balatoni Vasas) és Babai Gá­bor (Nagybajom) 3-3 gól. Balatonkeresztúr: Babina E. - Keöves A., Ölti A. (Tóth M, az 57. percben), Borbély B., Ba­kos R, (Pernecz A., a 71. perc­ben), Horváth M. Búza B., Ge­lencsér A. Papp K., (Csáki R., a 66. percben), Kozma M., Hor­váth D. Edző: Deákvári Antal. Gólszerzők: Túrós V. (a 10., az 51. és a 81. percben), Mes­ter G. (az 58. percben - tizen­egyesből), Körmendy K. (a 90. percben). Kiállítva: Babina E. (az 56. percben - Balatonkeresztúr). Az ifjúsági mérkőzésen: Ba­latoni Vasas-Balatonkereszt- úr 2-8. MARCALI- KARÁD 5-0 (1-0) Marcali. V: Deák T. Marcali: Hámori Z. - Körö­si A., Kovács B. (Tóth N., a 81. percben), Orbán R., Somogyi V. (Maros B, a 60. percben), Németh M., Szabó R, Hor­váth E., Zsiga Sz. (Fischer D., a 75. percben), Fenusz T., Czi- mondor P. látékos-edző: Körö­si András. Karád: Bogdán Á. - Balogh R., Herczeg M., Horváth A., Vendriczki B., Strángli P. (Ba- lása M., a 70. percben), Gosz- tonyi B., Hadaró R., Komáromi B. (Fábri Á., a szünetben), Ba­lása E., Szőnyi P. (Belényesi L., az 57. percben). Játékos-edző: Juhász András. Gólszerzők: Körösi A. (a 29. és a 70. percben), Szabó P. (a 47. percben), Zsiga Sz. (az 53. és a 63. percben). Az ifjúsági mérkőzésen: Marcali-Karád 14-0. KADARKÚT- BABÓCSA 2-3(2-1) Kadarkút. V.: Posza. Kadarkút: Verkman P. - Ba­logh Cs., Pető T., Vízhányó G., Németh D., Vodicska B., Feren- czi M., Pallósi R., Tarlósi M., (Kalló Á., a 65. percben), Tö­rök Sz. (Ferenczi D., a 78. perc­ben), Balogh Á. Edző: Csajági Csaba. Babócsa: Bicsár J. - Iván D., Keresztény G., Mangult N., Horváth J., Krisztián L., Tom­pa L, Horváth Zs. (Pércsi M., a szünetben), Bakó B. (Mózes G., a 75. percben), Gergulás F. (Szalai Sz., a 75. percben), Hor­váth P. Játékos-edző: Horváth Péter. Gólszerzők: Balogh Á. (a 11. percben), Ferenczi M. (a 21. percben), illetve Gergulás F. (a 39. percben), Pércsi M. (a 80. és a 86. percben). Az ifjúsági mérkőzésen: Ka- darkút-Babócsa 0-7. BALATONLELLE­TOPONÁR 5-1 (5-1) Balatonlelle. V.: Böröczi. Balatonlelle: Parragi - Pap M. (Gál B., a 20. percben), Ba­logh L., Béres F. (Kovács K., a szünetben), Graszl N., Fila G., (Balogh Be., a 82. percben), Balogh Bo., Kiss K., (Gere T., a 75. percben), Bohata Á. (Galgó- czi K., a 71. percben), Neubau­er M., Mátyás K. (Kajtár B., a 84. percben). Edző Kenéz Sza­bolcs. Toponár: Hegedűs I. - Zaty- kó J., Baranyai D., Farkas R, Kesztyűs D., (Tanító T., a 79. percben), Ivusza G., Házi Á., Nagy A., Ivusza T., Orsós V., Gelencsér G. Játékos-edző: Ivusza Gábor. Gólszerzők: Bohata Á. (az 1. és a 29. percben), Balogh L. (a 3. percben), Béres F. (a 20. és a 43. percben), illetve Házi Á. (a 12. percben). Az ifjúsági mérkőzésen: Ba- latonlelle-Toponár 0-7. NAGYATÁD- TAB 2-0 (1-0) Nagyatád. V: Nagy J. Nagyatád: Czebei Á. - Ko- lumbán K., (Bútor B, a szü­netben), Csikós Á. (Tulok L., a 71. percben), Párkányi Zs., Dekanics M., Szabó R, Ga­lamb D. (József G., a 62. perc­ben), Nikolics V. (Török B., az 55. percben), Kulcsár K. (Hor­váth M., a 79. percben), Rich­ter R, Knippl Z. (Kovács K., a 67. percben). Edző: Készéi Fe­renc. Tab: Ladiszlai K. - Kaveczki B., Pretz G., Vida A., Kiss G., Hendl M. (Krezinger K., a szü­netben), Kispál R, Kátai, Tá­bori, Pintér B., Nádori M. Játé­kos-edző: Ladiszlai Krisztián. Gólszérzők: Nikolics V. (a 26. percben), Dekanics M. (a 60. percben). A Tab ificsapata szabadnapos volt. NAGYBAJOM- SEGESD 2-0 (1-0) Nagybajom. V.: Erdelecz. Nagybajom: Buchenauer A. - Kolumbán E., Horváth M., Ábrahám R., Ács-Gergely G., Vörös G., Kuti M., Nemes Gy., György Zs., Babai G., Kuckó M. Edző: Bőzsöny János. Segesd: Koncz - Juhász D., Horváth A., Bizderi L, Hor­váth J., Büki A., Ámon B., Hor­váth Z., Kovács A., László B., Kovács R. Edző Papp Zoltán. Gólszerzők: Babai G. (a 38 és 90. percben). Az ifjúsági mérkő­zésen: Nagybajom-Segesd 8-1. SOMOGYSÁRD­MAGYAREGRES 5-0 (2-0) Somogysárd. V.: Kiss Sz. Somogysárd: Horváth N. - Páger B., Kuti J., Maries L, Ku­ti R., Kuti K., Németh Á., Sza­bó A., Kuti S., Páger D., Bara­nyai D. Edző: Vancsura Gábor. Magyaregres: Kéri L. - Ká- roli G., Lukács B., Sólyom G., Tabi T., Horváth M., Simon M., Károli M., Németh J., Pal- kovics Z., Bogdánfi M. Játé­kos-edző: Bruncvig Róbert. Gólszerzők: Kuti K. (az 1., a 8., és a 81. percben), Kuti R. (az 52. percben), Németh Á. (az 56. percben. Kiállítva Pá­ger B. (a 35. percben). A So­mogysárd ificsapata szabad­napos volt. 1. Balatoni Vasas 3 3 0 0 13-1 9 2. Balatonlelle 3 3 0 0 9-2 9 3. Nagyatád 3 3 0 0 7-2 9 4. Nagybajom 2 2 0 0 5-1 6 5. Somogysárd 3 2 0 1 10-8 6 6. Toponár 3 2 0 1 5-7 6 7. Karád 3 1 1 1 7-8 4 8. Marcali 3 1 0 1 8-5 3 9. Babócsa 3 1 0 2 7-9 3 10. Segesd 3 1 0 2 2-7 3 11. Fonyód 3 1 0 2 5-9 3 12. B.keresztör 3 1 0 2 3-8 3 13. Magyaregres 3 1 0 2 3-8 3 14. Kadarkút 3 0 1 2 4-6 1 15. Tab 2 0 0 2 1-4 0 16. Csurgó 3 0 0 3 5-9 0 így folytatják A Somogy megyei első osztá­lyú labdarúgó-bajnokság ne­gyedik fordulójának párosí­tása. Nagyatád-Nagybajom, Tab-Somogysárd, Magyareg- res-Kadarkút, Babócsa-Mar- cali, Karád-Balatonlelle, To- ponár-Balatoni Vasas, Bala- tonkeresztúr-Csurgó, Fonyód- Segesd. A mérkőzések egysé­gesen 16 óra 30 perckor kez­dődnek. Az ifjúsági csapato­kat két órával ezt megelőzően szólítják majd pályára. A forduló válogatottja O, Valkó Dávid Vy 'i 7 Fonyód.—