Somogyi Hírlap, 2017. augusztus (28. évfolyam, 177-203. szám)

2017-08-29 / 201. szám

14 SPORT 2017. AUGUSZTUS 29., KEDD Visszalépett a Pata lom a megye négytől MEGYEI III. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG ÉSZAKI CSOPORT A 2. FORDULÓ EREDMÉNYEI: Bodrog-Somogyszil 7-0 (az if­júsági mérkőzésen: 4-7); Osz- topán-Mernye 5-1 (az ifjúsá­gi mérkőzésen: 2-2); Szőlős- györök-Kisbárapáti 2-5 (az if­júsági mérkőzésen: 0-3 - játék nélkül). DÉLI CSOPORT A NYITÓ FORDULÓ EREDMÉ­NYEI: Lábod-Homokszent­györgy 1-1 (az ifjúsági mérkő­zésen: 0-3 - játék nélkül); Sza­bás-Gyékényes 0-1 (az ifjúsá­gi mérkőzésen: 7-1); Inke-Ber- zence 0-3 (az ifjúsági mérkőzé­sen: 3-0). MEGYEI IV. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG A NYITÓ FORDULÓ EREDMÉNYEI KAPOS CSOPORT: Taszár-Ka- posfüred II./Somodor 2-3; Zi- mány-Gamás 7-3; Orci-Ka- zsok 4-1. A Szentgáloskér-An- docs mérkőzést elhalasztot­ták, míg a Somogybabod - a Patalom visszalépése miatt - szabadnapos volt. BALATON CSOPORT: NágOCS- Balatonújlak 4-0; Balatoni Va­sas II./Ságvár-Nagyberény 0- 1; Balatonendréd-Bálványos 1- 2; Kapoly-Balatonszent- györgy 0-3; Látrány-Balaton- szárszó II./Kötcse 0-6. RINYA CSOPORT: Tapsony- Mezőcsokonya II. 2-0; Somogy- szob-Kutas 3-0; Somogyjád II./Alsóbogát-Kaposszerda- hely 2-3; Görgeteg-Bárdud­varnok 2-10; Mike-Kaposúj- lak 3-0 - játék nélkül. Fenyő G. Somogyi rangadóval kezdődött I. OSZTÁLYÚ ORSZÁGOS UTÁNPÓTLÁS-BAJNOKSÁG 15 ÉVESEK: Siófoki Bányász SE-Kaposvári Rákóczi Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia 2-3 (0-0) - a gólszerzők: Cse­resznyés, Fellenbek (11-esből), illetve Gyenes, Szederkényi, Ádám L. 14 ÉVESEK: Siófoki Bányász SE-Kaposvári Rákóczi Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia I- 1 (1-0) - a gólszerzők: Kuli- fay, illetve Horváth G. II. OSZTÁLYÚ ORSZÁGOS UTÁNPÓTLÁS-BAJNOKSÁG 19 ÉVESEK: Zalaegerszegi TE-Akadémia-Kaposvári Rá­kóczi Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia 5-0 (2-0). 17 ÉVESEK: Kaposvári Rá­kóczi Bene Ferenc Labdarú­gó Akadémia-Zalaegerszegi TE-Akadémia 1-5 (0-2) - a ka­posvári gólszerző: Albrecht. 16 évesek: Kaposvári Rá­kóczi Bene Ferenc Labdarú­gó Akadémia-Zalaegerszegi TE-Akadémia 5-0 (3-0) - a gól­szerzők: Dömötör D. 2 (egyet II- esből), Sólyom B., Kocsis Zs., Balogh A. * * * Az U19-es és az U16-os női labdarúgó-bajnokság - a Nyu­gati csoportban érdekelt a Ka­posvári Rákóczi Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia és a Sió­foki Bányász SE - a hétvégén rajtol. Fenyő Gábor Megyei II. osztály: Északon két találkozót novemberre halasztottak Berényi gólözön a rajton Bár a vendég Kiskorpád (világos szerelésben) háromszor is bevette a hetesi egylet kapuját, a gólzáporos találkozó végén mégis a házigazdák ünnepelhettek Fotó: Muzslay Péter A megyei második vonal­ban - Északon most tartot­ták a (foghíjas) rajtot, Délen pedig a második körnél jár­nak - nem fukarkodtak a gó­lokkal a csapatok. Ezek kö­zül is kiemelkedett a Bala- tonberény-Somogyvár derbi, ahol a házigazdák nyolc gól­lal küldték haza az előző sze­zonban még a megye egyben szerepelt somogyváriakat. Fenyő Gábor gabor.fenyo@mediaworks.hu ÉSZAKI CSOPORT AZ 1. FORDULÓ EREDMÉNYEI KÉTHELY-BALATONSZABADI 2-4 (1-3) Kéthely, 80 néző. V.: Virágh I. KÉTHELY: Zsámbok Zs. - Gu­lyás R., Hajdú I., Nyárádi (Bu- zsáki a szünetben), Kórosi, Hosszú B., Török R., Kolozs, Tö­rök Á., Keresztes Á. (ifjabb Ni- kula A. a szünetben), Bakonyi (Berkes Cs. a szünetben). Játé­kos-edző: ifjabb Nikula András. BALATONSZABADI: Németh A. - Keszler M., Fenyvesi M. (Né­meth R. a 62. percben), Takács P., Fenyvesi T., Baricz (Jónás P. a 67. percben), Keszler Á., Hor­váth T., Virth (Papp L. az 54. percben), Krisztin, Késmárki (Molnár F. a 78. percben). Játé­kos-edző: Molnár Ferenc. GÓLSZERZŐK: Keresztes Á. 2 (a 25. percben és a 69. percben 11-esből), illetve Keszler M. (a 27. percben), Baricz (a 39. perc­ben 11-esből), Késmárki (a 44. percben), Keszler Á. (a ól. perc­ben). AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Kéthely-Balatonszabadi 7-1. Idősebb Nikula András BALATONBERÉNY-SOMOGYVÁR 8-0 (3-0) Balatonberény, 80 néző. V.: Czár. BALATONBERÉNY: Konkoly (Rezes a 60. percben) - Vörös B., Véghelyi (Bakos Z. a 36. percben), Wolf (Károlyi I. a 62. percben), Mátyás B., Gazda G., Karancz, Horváth D. (Nyári T. az 55. percben), Bellán L., Kiss R, Bellán T. Játékos-edző: Nyá­ri Tibor. SOMOGYVÁR: Boti - Gyenis R., Kaczur (Móring M. a 70. percben), Horváth R. (Bogdán B. a 80. percben), Kackstadter (Torma a 75. percben), Laka­tos R., Horváth F., Zsámbók I. (Márkus D. a szünetben), Kesz­tyűs L., Fazekas A. (Projics a 60. percben), Gelencsér M. Edző: Gyenis Sándor. GÓLSZERZŐK: Karancz (a 36. percben), Kiss P. 2 (a 43. perc­ben és a 80. percben), Bellán L. 2 (a 44. percben és a 48. perc­ben), Gazda G. (az 56. percben), Vörös B. (a 65. percben), Bellán T. (a 75. percben). AZ IFJÚSÁGI MÉRŐZÉSEN: Ba- latonberény-Somogyvár 2-2. Horváth László BUZSÁK-LENGYELTÓTI 2-2 (1-1) Buzsák, 140 néző. V.: Cser­völgyi Sz. BUZSÁK: Horváth B. - Babina Zs. (Fazekas K. a 76. percben), Proity, Takács Gy. (Matucza A. a 67. percben), Matucza B. (Ros­ta a 63. percben), Zakariás T., Balatincz, Insperger, Kiss D., Molnár A., István P. (Zakariás Z. az 57. percben). Játékos-edző: Fazekas Krisztián. LENGYELTÓTI: Szenyéri - Ma­darász, Sipos T., Sipos B. (Ber­kes K. a 77. percben), Schmida, Szekeres G., Horváth M., Vörös D. (Kis-Gál a 73. percben), Mar­ci R., Tompa L, Izsák P. Edző: Zrínyi Miklós. GÓLSZERZŐK: Zakariás T. (a 37. percben 11-esből), Rosta (a 86. percben), illetve Marci R. 2 (a 32. percben 11-esből és a 81. percben). KIÁLLÍTVA: Izsák P. (Lengyel­tóti) a 60. percben reklamálá­sért. AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Buzsák-Lengyeltóti 2-2. Herbei László ÖREGLAK-SOMOGYJÁD 3-3 (2-3) Öreglak, 120 néző. V: Hegyi A. ÖREGLAK: Bene D. - Nagy L, Balog Zs., Balogh B., Kovács T., Izsó A., Virágh K., Virágh L., Virágh R, Márton L., Rádics A. (Virágh D. a szünetben). Játé­kosedző: Kovács Károly. SOMOGYJÁD: Tompa L. - Var­ga D. (Pápai D. a 26. percben), Kolosi, Orgyán, Sovák (Do­bos B. az 51. percben), Fésűs Á., Nagy K. (Cser D. a 70. perc­ben), Bosnyák, Nagy V., Nagy K., Franzi. Edző: Fehér László. GÓLSZERZŐK: Virágh K. 2 (a 22. percben és a 37. percben), Balog Zs. (a 69. percben 11-es- ből), illetve Fésűs Á. (a 27. perc­ben), Kolosi 2 (a 33. percben és a 43. percben 11-esből). AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Öreglak-Somogyjád 8-4. Kovács Károly A Balatonszárszó-Zamárdi- és a Balatonföldvár-Balaton- szemes-mérkőzést november 11-ére halasztották. DÉLI CSOPORT A 2. FORDULÓ EREDMÉNYEI HETES-KISKORPÁD 5-3 (2-1) Hetes. V: Schell. HETES: Horváth T. - Heizer (Lóki P. az 57. percben), Papp B., Landek M. (Éhl a 60. perc­ben), Vadas B. (Pozsonyi az 53. percben), Horváth Z. (Prucsi az 53. percben), Galabár, Horváth A., Papp M. (Reichert a 68. perc­ben), Decsi R., Zalivadnij (Nó- gely P. a 75. percben). Játékos­edző: Nógely Péter. KISKORPÁD: Nezdei - Komá­romi M., Blinczki Á., Dávid Z., Komáromi Zs. (Dózsa R. a szü­netben), Orsós R., Nagy K., Her­bei T. (Orbán 0. a 70. percben), Hortobágyi B., Szerencsés B., Blinczki D. (Szegleti a 80. perc­ben). Edző: Récsei János. GÓLSZERZŐK: Decsi R. 2 (a 4. percben és a 66. percben), Papp M. (a 9. percben), Heizer (a 47. percben), Pozsonyi (az 56. perc­ben), illetve Orsós R. 3 (a 35. percben, a 74. percben és a 75. percben). AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Hetes-Kiskorpád 2-2. BARCS-KAPOSMÉRŐ 4-1 (0-0) Barcs. V: Tóth B. BARCS: Varga Z. - Orsós L, Csankó (Papdi a 43. percben), Szabó G., Csajbók, Verőczi, Ba- án (Jakab J. a 61. percben), Pan­dur, Bogdán S., Sóvári (Szant- ner a szünetben), Banicz B. (Vucskics a 76. percben). Edző: Kelemen Géza. KAPOSMÉRŐ: Horváth Milán Richárd - Orosz G., Vadas A., Ferencz M., Hunyadi M. (Csics- kó a szünetben), Horváth Mi­lán, Prukner Zs., Mészáros L., Prukner Á., Pintér J., Orosz G. Edző: Hanusz János. GÓLSZERZŐK: Orsós I. (a 48. percben), Pandur (a 63. perc­ben), Szantner (a 66. percben), Jakab J. (a 71. percen), illetve Horváth Milán (a 83. percben). AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Barcs-Kaposmérő 5-1. CSOKONYAVISONTA- SOMOGYUDVARHELY 3-0 (1-0) Csokonyavisonta. V: Golu- bics. CSOKONYAVISONTA: Nemes G. - Csortos, Józsa B. (Kalányos S. az 59. percben), Simon G. (Ba­logh R. a 88. percben), Kövesdi, Horváth Zs., Patak Zs., Vacz- kó (Hartai a 79. percben), Hor­váth Máté I. (Hegedűs D. a 74. percben), Gáli, Horváth Máté II. Edző: Tóth Ernő. SOMOGYUDVARHELY: Breják - Rákóczi K., Kozma N., Felső (Kozma Z. a 66. percben), Sass A. , Szabó Z., Sass B. (Győrfy a 81. percben), Huber (Horváth T. a szünetben), Orosz J., Kollár, Béres A. Edző: Rituper Attila. GÓLSZERZŐK: Csortos (a 28. percben), Patak Zs. (a 85. perc­ben), Balogh R. (a 93. percben). AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Csokonyavisonta-Somogyud- varhely 1-1. CSÖKÖLY-KAPOSFÜRED 3-3 (1-2) Csököly. V: Benke P. CSÖKÖLY: Sznopek L. - Ne­mes Zs. (Jakab Cs. a 65. perc­ben), Bognár J., Benkó E., Er­dei p, Paizs, Porga (Stankovics a 85. percben), Kékesi, Bar- tal (Szkulszki az 59. percben), Sznopek B., Pór Z. Edző: Szo- ván János. KAPOSFÜRED: Vörös D. - Wágner G. (Neszményi B. az 56. percben), Belovics, Makai, Sebők A. (Buni a 65. percben), Pápai T. (Árbogászt a szünet­ben), Bunovácz (Csonka L. a szünetben), Tóth K., Tábori G., Benke G., Jankó D. Edző. Pál Gá­bor. GÓLSZERZŐK: Erdei F. (a 21. percben), Kékesi 2 (a 71. perc­ben és a 81. percben), illetve Pápai T. (a 3. percben), Belovics (a 29. percben), Tábori G. (a 90. percben). AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Csököly-Kaposfüred 0-6. MEZŐCSOKONYA-BÖHÖNYE 2-2 (2-1) Mezőcsokonya, X00 néző. V.: Babos. MEZŐCSOKONYA: Poór T. - Bázel, Rákosa, Kiss M., Kuti I., Páti (Gréczi a 65. percben), Bat- hó, Kovács Z., Magyar Z., Nav- ratil, Balogh N. Edző: Nagy At­tila István. BÖHÖNYE: Hajdú L. - Banicz R., Banicz K., Márton R. (Garai B. a szünetben), Sipos A. (Szabó Á. az 50. percben), Prokli, Ga­rai R, Csizmadia T., Tóth T., Szá­lai Zs. (Jasek a szünetben), Jan­csik. Játékos-edző: Drávecz Fe­renc. GÓLSZERZŐK: Bathó (a 18. percben), Kiss M. (a 43. perc­ben), illetve Tóth T. 2 (a 16. percben és a 85. percben). AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Mezőcsokonya-Böhönye 2-3. TARANY-JUTA1-2 (0-1) Tarany. V: Mohai. TARANY: Budai R. - Péter R. (Dékány I. a 75. percben), Ki­rály Z., Horváth T. (Milánko- vics a 25. percben), Beke A., Cziráki, Kocsis Z., Brezovszky, Benkó Á. (Kovács G. a szünet­ben), Cser V, Gödé. Edző: Bér- di József. JUTA: Vajda K. - Kaponya, Szabó A., Vadas Z. (Tóth N. a 85. percben), Balogh R, Kocsis R, Lévai Sz., Szabó M., Decsi Z. (Meksz a 68. percben), Balogh Á. (Tóth M. az 57. percben), Horváth M. Játékos-edző: Tóth Norbert. GÓLSZERZŐK: Kaponya (a 76. percben - öngól), illetve Vadas Z. (a 8. percben), Budai R. (az 57. percben - öngól). AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Tarany-Juta 3-0 - játék nélkül. A Kaposfő csapata szabadna­pos volt. A forduló válogatottja ií 5 Vajda Kálmán , Juta ^ fT? Bellán László ^ ■ 7 Balatonberény