Somogyi Hírlap, 2017. augusztus (28. évfolyam, 177-203. szám)

2017-08-18 / 192. szám

2017. AUGUSZTUS 18., PÉNTEK 14 SPORT Megyei I. osztályú bajnokság: középpontban a Fonyód-Balatoni Vasas derbi Edzés és meccs helyett sokan még az éttermekben dolgoznak Az újonc Fonyód helytállt a bajnok Lelte otthonában a bajnoki nyitányon, míg a Ba­latoni Vasas négy nap alatt tucatnyi gólt termelt: né­gyet vágtak a hazai rajton a Segesdnek, majd nyolcat a csurgói kupameccsükön. A vendégek az esélyesek, ám a házigazda Fonyód szeretne meglepetést okozni. Fenyő Gábor gabor.fenyo@mediaworks.hu A 2. FORDULÓ PÁROSÍTÁSA SZOMBAT-17 ÓRA: FONYÓD-BALATONI VASAS A nyáron hatan érkeztek az újra megye egyes Fonyódhoz. A Valkó Dávid, Valkó Tibor, Ba­rátúri Máté alkotta trió a me­gyei I. osztálytól elbúcsúzott So- mogyvárról érkezett, Geiszt Ta­más a szomszédvár Lengyeltó­tiból jött, míg Bocsev Balázs az előző szezonban a Balatoni Va­sas játékosa volt, az amúgy lei­lei Görcsi Sándor pedig a fővá­rosban játszott. Két játékosuk váltott csapatot: Takács György és Finta Balázs is Balatonlellére tette át a székhelyét.- Jó lenne meglepetést okoz­ni hazai pályán a nyáron igen­csak megizmosodott, afrikai lé­giósokat is a soraiban tudó Ba­latoni Vasas ellen, de abszolút nem könnyű a helyzet - kezdte Deme Norbert, az újonc Fonyód játékedzője. - Egy olyan csapat lesz az ellenfelünk, amely újult erővel és újult háttérrel vágott neki a bajnoki pontvadászat­nak. Ugyanakkor nálunk fél csapatra valónyi labdarúgó já­A forduló mérkőzése (várható kezdőcsapatok) Suszter Gábor Böszörményi Richárd Sarang Dániel Bőr Norbert Császár Horváth Bence Viktor Ambrus Róbert Karsai Baranyai Dávid Bocsev László Balázs Bérezi Derdák Szilveszter Danes Norbert tUzú. Deine Nur beit Balatoni Vasas Fonyód Kovács 1 Norbert téka kérdéses, ugyanis ők a ba­latoni vendéglátásban dolgoz­nak, s ugyebár ezen a hétvégén várható az utolsó nagy roham. Majd szeptembertől lesz igazi csapatunk, akkor tudunk tény­legesen együtt dolgozni. Komplett csapatra valónyi já­tékossal erősített a Balatoni Va­sas. Az előző idényben Karádon edzősködött Vida András Bíró Dáviddal, Singer Róberttel, va­lamint a kameruni Yondo Iván­nal és a kongói Makutina No- ahhal együtt érkezett. Körmen­dy Kevin az NB II.-es BFC Sió­fok játékosa volt, míg Rózsa Dá­vid Balatonszabadiból, Sarang Dániel pedig a Siófoki Bányász SE U19-es csapatától jött. Az elő­ző évadban Túrós Viktor Tamá­siban, Sarkanti Márk Sellyén, Derdák Szilveszter Szombathe­lyen az Illés Akadémián, a ka­meruni Effoua Ahanda Christi­an Hevre pedig a Hajdú-Bihar megyei II. osztályban játszott a Kótaj csapatában. A játékosok zöme nem új Vida András edző számára, lévén anno ő treníroz­ta őket a Siófoki Bányász után­pótlás-csapatában. A távozók listája jóval rövidebb: Bocsev Balázs Fonyódon, Orosz Ádám pedig Tamásiban folytatja.- Fonyódon is az a célunk, mint a többi fellépésünkön, vagyis begyűjteni a három pon­tot. Gyorsan hozzáteszem, hogy egyetlen ellenfelünket sem be­csüljük le, maximális erőbedo­bással küzdünk minden mécs­esünkön - mondta Vida And­rás, aki visszatért egykori si­kerei színhelyére, s ebben a szezonban újra a Balatoni Vasas csapatát irányítja. SZOMBAT - 17 ÓRA: BALATONKERESZTÚR­BALATONLELLE Tipikus három esélyes der­bi. A hazai mellett a vendég si­ker is elképzelhető, mint ahogy a pontosztozkodás sem kizárt. SZOMBAT - 17 ÓRA: MAGYAR EGRES - NAGYATÁD A Magyaregres bravúros győzelemmel kezdte Tabon a bajnoki pontvadászatot. Nagy kérdés, hogy hazai pályán is pontosak tudnak-e lenni a jó erőkből álló Nagyatád ellen? SZOMBAT - 17 ÓRA: BABÓCSA-SOMOGYSÁRD Jó esély van rá, hogy az amúgy hazai pályán életveszé­lyes babócsai egylet az újonc Somogysárd ellen megkezdi a bajnoki pontok gyűjtését. SZOMBAT - 17 ÓRA: KARÁD-KADARKÚT A Karád gólzáporos győze­lemmel mutatkozott be idegen­ben, míg a Kadarkút hazai pá­lyán maradt alul a bajnoki raj­ton. Meglepetés lenne a javából, ha a Karád nem tartaná otthon a pontokat. SZOMBAT - 17 ÓRA: TOPONÁR-MARCALI Érdekesnek ígérkező össze­csapásnak tűnik, főleg annak tükrében, hogy a Marcali - mi­vel lemondta a hétközi balaton- lellei kupameccsét - „rápihent” a toponári bajnokijára. SZOMBAT -17 ÓRA: CSURGÓ-SEGESD A hétközi kupameccsen sa­ját otthonában kapott nyolc gólt a Balatoni Vasas alakulatától a Csurgó, ugyanakkor a Segesd sem tűnik túl acélosnak; a baj­noki nyitányon a B. Vasastól, a legutóbbi kupamérkőzésükön pedig Nagybajomban kaptak négy gólt. Vajon melyik talál (előbb) magára? A Nagybajom-Tab mérkőzést augusztus 30-ára (szerdára) ha­lasztották. A második és a harmadik vonal is rajtol MEGYEI II. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG DÉLI CSOPORT A NYITÓ FORDULÓ PÁROSÍTÁ­SA: Kaposfüred-Hetes, Böhö- nye-Csököly, Somogyudvar- hely-Mezőcsokonya, Kapos- mérő-Csokonyavisonta, Juta- Barcs, Kaposfő-Tarany. A Kiskorpád csapata szabad­napos lesz. MEGYEI Ili. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG ÉSZAKI CSOPORT A NYITÓ FORDULÓ PÁROSÍTÁ­SA: Mernye-Bodrog, Kisbár- apáti-Osztopán, Törökkop- pány-Szőlősgyörök. A Somogyszil csapata sza­badnapos lesz. A mérkőzéseket - az augusz­tus 20-ai állami ünnep miatt - szombaton, egységesen 17 óra­kor játsszák. * * * A megyei II. osztály Északi csoportban, a III. osztály Dé­li csoportban, valamint a IV. osztály Kapos, Balaton és Ri- nya csoportban a jövő hétvégén rajtol majd a bajnoki pontvadá­szat. Fenyő G. Megyei labdarúgó Magyar Kupa: nyolcat kapott saját otthonában a Csurgó Négyszer is beköszönt Túrós Viktor MEGYEI LABDARÚGÓ MAGYAR KUPA SELEJTEZŐ A NÉGY KÖZÉ JUTÁSÉRT A négy helyett három talál­kozóval folytatódott hétköz­ben a megyei labdarúgó Ma­gyar Kupa, miután a Marca­li lemondta a balatonlellei fel­lépését. A Tab-Nagyatád der­bi sorsát egyetlen találat dön­tötte el a vendégek javára, az is 11-esből született. A másik két meccsen viszont rendesen potyogtak a gólok. A Nagyba­jom egy négyessel küldte ha­za a Segesdet, a Csurgót pe­dig saját otthonában tömte ki brutálisan a Balatoni Va­sas. Az utolsó 25 percben Tú­rós Viktor négyet vágott, s ez­zel megduplázta csapata gól­jainak a számát, lévén ekkor már 4-0-ra mentek a vendé­gek. EREDMÉNYEK NAGYBAJOM - SEGESD 4-0 (2-0) Nagybajom. V.: Böröczi. NAGYBAJOM: Horváth B. - Kolümbán E., Horváth M., Ábrahám R. (Horváth R. a A segesdiek előbb bajnokin a Balatoni Vasastól, majd a kupában a Nagybajomtól kaptak négy gólt Fotóillusztráció: Muzslay Péter szünetben), Ács-Gergely (Nagy Gy. a 60. percben), Vörös G., Kú­ti M., György Zs., Weimann R. (Nagy I. a 37. percben), Babai, Kuckó. Edző: Bőzsöny János. SEGESD: Koncz P. - Horváth A., Bizderi, Baranyai B., Tóth Z. (Horváth J. a szünetben), Bü­ki, Ámon, Kovács A., Horváth I. (Kolló a szünetben), Kovács R., Szép Sz. (Csatlós a 77. percben). Edző: Papp Zoltán. GÓLSZERZŐK: Weimann R. (a 14. percben), Babai (a 39. perc­ben), Horváth R. (a 48. perc- •ben), Kuti M. (a 89. percben). TAB-NAGYATÁD 0-1 (0-1) Tab. V.: Agócs Á. TAB: Horváth J. - Kaveczki, Naász (Szabó T. a 82. percben), Pretz, Vodicska K. (Kleiber a 66. percben), Kiss G., Magas, Vida A., Tábori, Pál D. (Kispál a szünetben), Nádori. Játékos­edző: Ladiszlai Krisztián. NAGYATÁD: Czebei - Horváth M., Kovács K., Bútor, Dekanics, Rácz E. (Kulcsár K. a szünet­ben), Galamb D. (Párkányi a szünetben), Kovács K., Török B., Patak (Tulok a 29. percben), Richter P. Edző: Készéi Ferenc. GÓLSZERZŐ: Dekanics (a 21. percben 11-esből). CSURGÓ-BALATONI VASAS 0-8 (0-3) Csurgó. V.: Erdelecz. CSURGÓ: Bolla B. - Tóth K., Beke Bálint, Soós G., Prosze- nyák, Bódis G. (Somogyi B. a 65. percben), Markos (Bors a 65. percben), Tóth Sz., Németh L., Kovács N., Pákái G. (Dingó a szünetben). Edző: Beke Lajos. BALATONI VASAS: Bagi - Yon- do (Rózsa D. az 57. percben), Singer, Túrós, Derdák, Mester G. (Suszter a 62. percben), Ko­vács N., Schütz (Karsai a 66. percben), Sarkanti, Bene Á., Horváth B. Edző: Vida András. GÓLSZERZŐK: Schütz (a Í3. percben), Horváth B. (a 22. percben), Mester G. (a 40. perc­ben), Sarkanti (az 52. percben), Túrós 4 (a 65., a 75., a 78. és a 89. percben). BALATONLELLE-MARCALI 3-0 - JÁTÉK NÉLKÜL Fenyő Gábor «