Somogyi Hírlap, 2017. június (28. évfolyam, 126-150. szám)

2017-06-06 / 129. szám

14 SPORT 2017. JÚNIUS 6., KEDD Tóth Balázs aranyérmet szerzett Földváron FOGATHAJTÁS Tizenegyedik al­kalommal rendeztek Balaton- földváron kettesfogathajtó ver­senyt, melyre tizennégy hely­ről érkeztek résztvevők.- Tizenhat indulóval kezdő­dött a kétfordulós akadályhaj­tás, mely egyben Somogy-me- gyei bajnoki forduló volt - szá­molt be lapunknak Pappné Mol­nár Veronika alpolgármester.- A Magasparton megépített 670 méter hosszú, 20 (közte egy összetett) akadállyal nehezített pályát csak egyetlen-hajtó telje­sítette verőhiba nélkül és alap­időn belül az első fordulóban, így összevetésre nem került sor. A C kategóriás pontszerző ver­seny élén Tóth Balázs (Somogy- geszti KSK) végzett, Kleiber Je­nő (Siófoki Lovasegylet) és Ba­logh Bálint (Kőröshegyi Lóte­nyésztők Egyesülete) előtt. Vadászhajtásban 15-en mér­ték össze tudásukat a 480 mé­teres, 14 akadályból álló pá­lyán. Itt a győzelmet Boros Li­liána (Siófoki Lovasegylet) sze­rezte meg, megelőzve Somogyi Józsefet (BBSC, Balatonboglár) és Ágoston Gyulát (Balatonlel- le-Kishegyi LK). A Bajor Gizi Közösségi Ház munkatársai által szervezett vi­adalon (melynek versenyigaz­gatója Erdélyi Béla volt) a ver­senyen kívül indult négy fiatal hajtó emlékbe serleget és díj­szalagot kapott. Gamos A. Sikeres somogyi szereplés SPECIÁLIS DIÁKOLIMPIA A ka­posvári Bárczi Gusztáv Mód­szertani Központ, valamint Nagybajomi Tagintézményé­nek tanulói képviselték So­mogy megyét a FODISZ Atléti­kai Diákolimpia Országos Baj­nokságon, melynek Nyíregy­háza adott otthont. A kétnapos megmérettetésen számos éremmel gazdagodtak a tanulók, akik felkészítőikkel együtt az elmúlt évek legjobb eredményeit tudhatják magu­kénak. Síkfutásban Rostás Na­tália csupán egy másodperc­cel maradt le az első helyezet­Aranyéremmel térhetett haza a svédváltócsapat tői, míg Orsós József, aki egy percen belüli időt ért el 400 méteren, két tized másodperc­cel csúszott le a dobogó legma­gasabb fokáról. A kaposvári és nagybajomi diákok alkotta svédváltó pedig aranyéremmel térhetett haza. Eredmények: III. korcso­port: Síkfutás. 300 m fiú: Hor­váth László 4. hely. Lány: Ros­tás Natália 2. hely. 800 m fiú: Sárközi János 7. hely. Távolug­rás: Orsós József, 2. hely, Hor­váth László 7. hely. IV. korcso­port. Síkfutás. 400 m fiú: Orsós József, 2. hely. 1500 m fiú: Babo- di Bálint 5. hely. Súlylökés: Ba­ranyai Martin 2. hely. Svédvál­tó fiú csapat (Sárközi János, Ba- bodi Bálint, Horváth László, Or­sós József) 1. hely. Klein Péter Megyei I. osztály: a Lelle tizenegyet, a Keresztár nyolcat vágott Gólesővel zárták a szezont Gólözönnel zárták a sze­zont a megye egyes csapa­tok. A bajnok Balatonlel- le 11 alkalommal vette be a Segesd kapuját, míg a Ba­laton keresztúr nyolcig ju­tott Somogyváron, s ugyan­csak nyolc gólt láthattak a nézők a Toponár-Nagyba- jom-derbin. Fenyő Gábor gabor. fenyo@mediaworks .hu LABDARÚGÁS A 30. (záró)fordu- lóra igazából nem maradt sem­mi kérdés. Előre borítékolha­tó volt ugyanis, hogy az ezüst­re pályázó Nagyatád hazai pá­lyán legyűri a Magyaregrest, míg a szintén dobogóra pályá­zó Balatonkeresztúr is begyűj­ti mindhárom bajnoki pontot a már kiesett, utolsó helyen vég­zett Somogyvár otthonában. AZ UTOLSÓ, 30. FORDULÓ EREDMÉNYEI BALATONLELLE-SEGESD 11-1(3-1) Balatonlelle. V.: Nagy J. BALATONLELLE: Czerula (Czebei a szünetben) - Gál B. (Gere T. a 72. percben), Neuba­uer M., Balogh Bendegúz (Bol- la R a 80. percben), Balogh Bo- tond - Bohata, Fila, Pap M. (So­mogyi Z. a szünetben), Laczkó D. - Balogh L., Graszl N. Edző: Deákvári Antal. SEGESD: Honfi - Szép Sz., Sá- móczi, Kovács G., Juhász D. - Ámon, Nagy A., László B., Hor­váth A. (Patkó a szünetben) - Büki, Csimszi. Edző: Nagy At­tila István. GÓLSZERZŐK: Graszl N. 2 (a 14. és a 45. percben), Bohata 2 (a 42. és a 73. percben), Fila 2 (a 48. és az 50. percben), Lacz­kó D. 2 (az 55. és a 84. perc­ben), Balogh L. 2 (az 59. és a 64. percben), Balogh Botond (a 87. percben), illetve Nagy A. (a 21. percben). Az ifjúsági mérkőzésen: Ba- latonlelle-Segesd 2-0. NAGYATÁD-MAGYAREGRES 4-0 (1-0) Nagyatád. V.: Takács M. NAGYATÁD: Vörös Á. (Patak a 77. percben) - Kovács K. (Ga­lamb D. a szünetben), Kolum- bán, Sallai M., Török B., Sza­bó R, Dekanics, Kis P. (Csikós a 60. percben), József G. (Hor­váth M. a 60. percben), Richter P. (Tulok a 72. percben), V. Ni- kolics (Brezovszky a 77. perc­ben). Edző: Bérdi József. MAGYAREGRES: Buchenau- er - Vízhányó, Keszthelyi B., Bruncvig R. (Ferenc D. a szü­netben), Nemes R, Simon M., Horváth M., Sólyom G., Kozá­ri, Németh J., Hermann. Edző: Törzsök Tamás. Játékos-edző: Bruncvig Róbert. GÓLSZERZŐK: Richter P. 2 (a 37. és a 60. percben), Dekanics (a 48. percben), Csikós (az 59. percben). A Nagyatád ifjúsági csapata szabadnapos volt. TAB-KAPOSMÉRŐ 3-0 (1-0) Tab, 100 néző. V.: Kiss Sz. TAB: Horváth J. - Kavecz- ki, Ladiszlai K., Nádori, Kle­iber (Pál D. az 54. percben), Kiss G., Pretz (Kecskés az 58. percben), Kispál (Szabó T. a 65. percben), Csizmadia M., Magas (Vida A. a 72. percben), Vodicska K. (Strángli a szü­netben). Játékos-edző: Ladisz­lai Krisztián. KAPOSMÉRŐ: Hegedűs I. - Kovács D. (Horváth M. a 85. percben), Ferencz M., Vörös M., Orgyán (Páti a 65. perc­ben), Cséfalvay, Vörös G., Ve­tő, Takács M., Tabi, Németh D. Edző: Barna László. GÓLSZERZŐK: Csizmadia M. (a 22. percben), Strángli 2 (a 63. és a 89. percben). Az ifjúsági mérkőzésen: Tab-Kaposmérő 6-2. Gombér György TOPONÁR-NAGYBAJOM 5-3 (4-1) Toponár, 300 néző. V.: Cser­völgyi Sz. TOPONÁR: Bogdán B. - Hor- nyák, Eugene, Gelencsér G., Ivusza T., Pető T. (Kecskés a 90. percben), Farkas P. (Sán­dor G. a 67. percben), Házi Á. (Lévai G. a 86. percben), Ko­vács R, Ivusza G., Haruna (Ha­lász R. az 59. percben). Játékos­edző: Ivusza Gábor. NAGYBAJOM: Csajági (Hor­váth B. a szünetben) - Károli Gy., Ábrahám R., Prucsi (Hor­váth R. a szünetben), Kiss J., Nagy A. (Trimmel a szünet­ben), György Zs. (Károli M. a szünetben), Simon R., Kuckó, Bodó, Márton Cs. Edző: Ha- nusz János. GÓLSZERZŐK: Haruna 3 (a 19. percben - 11-esből, a 36. percben és az 51. percben), Ko­vács P. (a 30. percben), Pető T. (a 37. percben), illetve Bodó 2 (a 9. percben - 11-esből és az 55. percben - 11-esből), Trim­mel (a 72. percben). KIÁLLÍTVA: Hornyák (Topo­nár) a 84. percben ütésért. Az ifjúsági mérkőzésen: To- ponár-Nagybajom 6-4. Keller Imre KARÁD-BABÓCSA 1-0 (0-0) Karád, 100 néző. V.: Balikó. KARÁD: Bogdán Á. (Bíró D. a szünetben) - Varga K. (Ko­máromi B. a 21. percben), Sin­ger, Hadaró, Gosztonyi B., Her- czeg M. (Belényesi a 75. perc­ben), Yondo, Szűcs J. (Ábra­hám A. a 90. percben), Balása E., Horváth A., Szőnyi. Edző: Vida András. BABÓCSA: Banicz B. - Ke­resztény G., Horváth Sz., Tóth R., Krisztián L., Iván D., Hor­váth R, Horváth L., Horváth J., Gergulás (Szalai Sz. a 65. perc­ben), Tompa I. Játékos-edző: Horváth Péter. GÓLSZERZŐ: Hadaró (a 63. percben). Az ifjúsági mérkőzésen: Ka- rád Babócsa 3-2. Nagy László MARCALI-CSURGÓ 0-0 Marcali. V.: Béres L. MARCALI: Jagadics - Tóth N., Czimondor, Körösi A., Szaka (Korona a 70. percben), Kassai G. (Horváth E. a szünetben), Németh M., Zsámbók (Ga- rai K. az 56. percben), Gyovai (Potyondi a 85. percben), Haj­dú R., Maros (Kovács B. a 75. percben). Játékos-edző: Körösi András. CSURGÓ: Bolla Sz. (Bolla B. a 88. percben) - Beke Bálint, Proszenyák, Bódis G., Markos (Tokai a 87. percben), György- falvi, Beke Bence, Tukszár (Bors a 83. percben), Ruzsics, Kovács K., Pákái G. Edző: Be­ke Lajos. Az ifjúsági mérkőzésen: Marcali-Csurgó 1-2. MEZŐCSOKONYA­BALATONI VASAS 0-0 Mezőcsokonya, 30 néző. V.: Deák T. MEZŐCSOKONYA: Kéri - Ba­logh N., Bathó, Sudár, Ko­vács Z., Szalai N., Vendricz- ki, Kardos E., Cser (Rákosa az 58. percben), Magyar (Ma- deira-Lopes a 19. percben), Kovács G. (Gyenesei Z. a 64. A bajnokság végeredménye 1 Balatonlelle 30 24 4 2 94-21 76 2. Nagyatád 30 20 5 5 77-26 65 3. Bkeresztúr 30 20 4 6 74-31 64 4. Babócsa 30 19 2 9 83-39 59 5. Toponár 30 18 4 8 7742 58 6. Nagybajom 30 15 6 9 6842 51 7. Tab 30 15 5 10 5442 50 8. Karád 30 13 8 9 5043 47 9. Balatoni Vasas 30 10 5 15 63-68 35 10. Marcali 30 9 5 16 43-66 32 11. Csurgó 30 8 7 15 46-72 31 12. Magyaregres 30 7 8 15 33-56 29 13. Segesd 30 8 4 18 42-89 28 14. Mezőcsokonya 30 5 9 16 40-70 24 15. Kaposmérő 30 3 5 22 27-99 14 16. Somogyvár 30 2 7 21 27-92 13 1 Áz ifibajnokság végeredménye 1. Toponár 28 25 0 3 125-36 75 2. Nagybajom 28 21 2 5 114-32 65 3. Kaposmérő 28 20 2 6 119-58 62 4. Bkeresztúr 28 19 2 7 12042 59 5. Balatoni Vasas 28 18 2 8 112-56 56 6. Nagyatád 28 17 3 8 10348 54 7 Balatonlelle 28 14 2 12 50-54 44 8. Marcali 28 12 1 15 61-53 37 9. Tab 28 11 2 15 70-66 35 10. Csurgó 28 10 4 14 53-63 34 11. Somogyvár 28 8 3 17 59-104 27 12. Babócsa 28 5 3 20 54-118 18 13. Mezőcsokonya 28 5 3 20 53-128 18 14. Karád 28 5 2 21 38-152 17 15. Segesd 28 4 1 23 38-159 13 percben). Játékos-edző: Juhász András. BALATONI VASAS: Bagi - Horváth Gy., Bocsev, Lukács M. (Bálint M. a 73. percben), Orosz Á., Junghardt, Alt, Ko­vács N., Rencz, Bene Á., Kar­sai. Játékos-edző: Horváth Bence. Az ifjúsági mérkőzésen: Me- zőcsokonya-Balatoni Vasas 3-0 - játék nélkül. Horváth János SOMOGYVÁR­BALATONKERESZTÚR 0-8 (0-2) Somogyvár. V.: Agócs A. SOMOGYVÁR: Barátúri - La­katos R., Horváth R, Torma, Móring M., Kesztyűs, Károlyi, Valkó T., Rofrics Zs., Kaczur, Gyenis S. Játékos-edző: Gyenis Sándor. BALATONKERESZTÚR: Babi­na E. (Tóth M. a 66. percben) - Horváth D., Kozma M., dr. Keö- ves (Borbély B. az 52. percben), dr. Gelencsér A. (Bartha az 57. percben), Slezák (Bogdán T. a szünetben), Börczi, Búza, Ba­kos R, Wolf (Csáki a szünet­ben), Horváth M. Edző: Somo­gyi Zsolt. Játékos-edző: Ölti At­tila. GÓLSZERZŐK: Wolf (a 8. perc­ben), Horváth M. 3 (a 19., az 57. és a 77. percben), Csáki (a 47. percben), dr. Gelencsér A. (a 49. percben), Tóth M. (a 79. percben), Bogdán T. (a 89. perc­ben). Az ifjúsági mérkőzésen: So­mogy vár-Balatonkeresztúr Negyvenszer köszönt be Haruna Mesterhármassal zárta az éva­dot a toponári alakulat afrikai légiósa, Jammeh Haruna. A té­len a Balatoni Vasas csapatától érkezett gambiai gólvadász a Nagybajomnak köszönt be há­romszor, így utcahosszal, kerek 40 találattal nyerte a mesterlö­vészek versenyét. A balatonke- resztúri Mester Milán is triplá- zott a megye egytől búcsúzó So­mogyvár otthonában, így jó haj­rájának köszönhetően feljött a második helyre. A képzeletbe­li dobogó harmadik fokára a ba- bócsai Tompa István állhat fel. A góllövőlista élcsoportja: 1. Jammeh Haruna (Balatoni Va­sas, Toponár) 40 gól, 2. Horváth Milán (Balatonkeresztúr) 26 gól, 3. Tompa István (Babócsa) 25 gól, 4-5. (holtversenyben) Ni- kolics Vukan (Nagyatád) és Ko­vács Krisztián (Csurgó) 24-24 gól, 6. Laczkó Dávid József (Ba­latonlelle) 21 gól, 7. Szőnyi Pat­rik (Karád) 18 gól, 8. Bodó Nor­bert (Nagybajom) 17 gól. A forduló válogatottja w 5--­A Nagyatád mestere, Bárdi József (balról) elégedett lehet csapatával Fotó: Németh András