Somogyi Hírlap, 2017. május (28. évfolyam, 100-125. szám)

2017-05-29 / 123. szám

14 SPORT 2017. MÁJUS 29., HÉTFŐ Arattak a marcaliak a dunakeszi erőfelmérőn JU-JITSU Kudela Gábor emlé­kére rendezte meg a Magyar Sport Ju-Jitsu Szakszövetség Dunakeszin a Nyílt Ju-Iitsu Bajnokságot. A verseny lehe­tőséget adott a korábban el­méleti vizsgát tett bíróknak, hogy a gyakorlatban is bizo­nyítsák felkészültségüket.- A bajnokság egy kéthe­tes sportszakmai program zá­ró rendezvénye volt - tájékoz­tatta lapunkat Nagy Róbert, a Marcali VSzSE edzője.- Május elején előadások­kal, valamint a bírójelöltek és a versenyek adminisztráció­ját végző személyek elméleti vizsgájával kezdődött a duna­keszi program. A bírójelöltek számára Ziegler Csaba és Du­dás Péter - mint nemzetközi bírók - tartottak felkészítést, míg a verseny lebonyolítását végző adminisztrátoroknak Nagy Róbert tartott előadást. Közel hatvan fő vizsgázott az elméleti kérdésekből. A versenyzők mel­lett a bírókat is ér­tékelték a viadalon Az elméleti képzést a gya­korlati vizsga követte. A kö­zelmúltban rendezett Duna­keszi Nyílt Ju-Jitsu Bajnok­ságra Duó System, Duo Show System, Fightin System és Ne Waza System versenyszámok­ba száznegyven nevezés ér­kezett. A Marcali VSzSE Küz­dősport Szakosztályát kilenc versenyző képviselte. Gyakor­lóverseny lévén, a sportolóin­kat több kategóriában is indí­tottam. Nagyon fontos, hogy ne csak a megszokott társa­ikkal küzdjenek, hanem a le­hető legtöbb idegen ellenféllel mérjék össze a tudásukat. En­nek okán nem csak a saját ka­tegóriáikban indultak a spor­tolóink. (A saját kategóriák­ban szinte minden esetben el­ső, vagy második helyen vé­geztek a marcaliak.) Kun Z. Eredmények A marcali sportolók eredmé­nyei - Takács Gábor U10/- 34 kg fiú Fighting System: 1.; Takács Gábor U10-34 kg fiú Ne Waza System: 1.; Ta­kács Anna U10/-36 kg lány Ne Waza System: 1.; Kutor Laura U12/-44 kg lány Figh­ting System: 1.; Kustos Balázs U12/-34 kg fiú Ne Waza Sys­tem: 1.; Fülöp Rebeka U12/- 55 kg lány Ne Waza System: 1.; Dudás Virág U15/+63 kg lány Fighting System: 1.; Du­dás Virág U15/-63 kg lány Ne Waza System: 1.; Sági Cintia U21/-62 kg nő Ne Waza Sys­tem: 1.; Dudás Péter U21/-85 kg férfi Fighting System: 1.; Gáspár Lívia U21+/-62 kg női Ne Waza System: 1.; Takács Anna U10/-36 kg lány Figh­ting System: ...2.; Kutor Laura U12/-44 kg lány Ne Waza Sys­tem: ...2.; Járfás Tamás U18/- 60 kg férfi Ne Waza System: ...2.; Dudás Péter U21/-85 kg férfi Ne Waza System: ...2.; Kustos Balázs U12/-34 kg fiú Fighting System: ...3.; Járfás Tamás U18/-60 kg férfi Figh­ting System: ...3. Megyei I. osztályú bajnokság: Nagybajomban nyert a bajnok Lelle Sikerével felkapaszkodott a dobogóra a Keresztúr Két perccel a rendes játék­idő letelte előtt kicsikar­ta a győzelmet a rangadón a Nagyatád a második 45 percben végig emberhát­rányban játszó házigazda Ba- bócsa ellen, így feljött a má­sodik helyre. A babócsaiak két helyet csúsztak vissza, miután a Balatonkeresztúr egy góllal verte a Karádot. Fenyő Gábor gabor.fenyo@mediaworks.hu AZ UTOLSÓ ELŐTTI, 29. FORDULÓ EREDMÉNYEI BABÓCSA- NAGYATÁD 1-2 (1-1) Babócsa, 400 néző. V.: Agócs A. Babócsa: Banicz B. - Ha- marics, Horváth Sz., Tóth R., Krisztián L. - Iván D., Hor­váth R, Pandur (Szalai Sz. a 82. percben), Horváth J. - Ger- gulás (Keresztény G. a szünet­ben), Tompa I. Játékos-edző: Horváth Péter. Nagyatád: Vörös Á. - Kovács K., Kolumbán, Sallai M., Bútor (Tulok a 65. percben) - Szabó P. (Török B. a 62. percben), De- kanics, Kis R, József G. (Csikós a 76. percben) - Richter R, Ni- kolics V. Edző: Bérdi József. Gólszerzők: Pandur (a 21. percben), illetve Kis P. (a 26. percben), Csikós (a 88. perc­ben). Kiállítva: HamariCs (Babó­csa) a 45. percben törleszté­sért. Az ifjúsági mérkőzésen: Ba- bócsa-Nagyatád 2-4. Czukk Sándor CSURGÓ- SOMOGYVÁR 5-1 (2-0) Csurgó, 100 néző. V.: Balikó. Csurgó: Bolla - Beke Bálint (Soós G. a 82. percben), Bódis G. (Beke Bence a 75. percben), Markos (Borsi a 85. percben), Györgyfalvi (Tóth K. a 69. percben), Somogyi D. (Tokai a 85. percben), Proszenyák, Ru- zsics, Tóth Sz., Kovács K., Pá­kái G. Edző: Beke Lajos. Somogyvár: Barátúri - Gye- nis R., Piukovics M., Laka­tos R., Horváth R, Horváth R., Móring M., Valkó D., Kesz­tyűs L., Károlyi, Rofrics. Játé­kos-edző: Gyenis Sándor. Gólszerzők: Kovács K. 2 (a 10. percben - 11-esből és a 79. , #•»t«*> V - >' A kiállítás megpecsételte a házigazda babócsai együttes sorsát Fotó: Lang Róbert percben), Györgyfalvi (a 38. percben), Kesztyűs L. (a 77. percben - öngól), Markos (á 85. percben), illetve Barátúri (a 64. percben - 11-ésből). Az ifjúsági mérkőzésen: Csurgó-Somogyvár 6-1. Kiss Béla MARCALI- SEGESD 2-1 (0-0) Marcali. V.: Babos. Marcali: Jagadics - Tóth N., Czimondor, Körösi A., Haj­dú R., Horváth E. (Kovács B. a szünetben), Németh M., Ga- rai K., Zsiga Sz. (Gyovai a 73. percben), Szabó P. (Kassai a 82. perc­ben), Maros (Zsámbók a 94. percben). Játékos-edző: Körö­si András Segesd: Honfi - Szép Sz., Horváth A. (Pintér T. a szünet­ben), Csimszi, Sámóczi, Ba­logh Zs., Nagy A., Kovács G., Csatlós, Büki, Ámon. Edző: Nagy Attila István. Gólszerzők: Körösi A. (a 61. percben), Gyovai (a 80. perc­ben), illetve Büki (a 83. perc­ben). Az ifjúsági mérkőzésen: Marcali-Segesd 2-1. MAGYAREGRES­TAB 0-1 (0-1) Magyaregres. V.: Böröczi. Magyaregres: Búchenauer - Vízhányó (Ferenc D. a 75. percben), Keszthelyi B., Pal- kovics, Sólyom G., Simon M., Horváth M., Hermann (Palló- si az 50. percben) Kozári, Né­meth J., Reszli (Bruncvig R. a 69. percben). Edző: Törzsök Tamás. Játékos-edző: Brunc­vig Róbert. Tab: Ladiszlai K. - Naász, Kaveczki, Pretz, Kleiber, Kiss G., Vida A., Kispál (Vodicska K. a 65. percben), Tábori T: (Szabó T. a 92. percben), Ma­gas (Kecskés a 86. percben), Pál D. Játékos-edző: Ladiszlai Krisztián. Gólszerző: Vida A. (a 18. percben). A Tab ifjúsági csapata sza­badnapos volt. BALATONIVASAS- TOPONÁR 1-4 (0-2) Siófok-Balatonkiliti (műfü­ves pálya). V.: Agócs Á. Balatoni Vasas: Bagi - Susz­ter (Alt a 61. percben), Schütz (Karsai a 77. percben), Kovács N., Lukács M., Bene Á., Bocs­kai (Joó G. a 66. percben), Bo- csev, Orosz Á., Horváth B., Horváth Gy. Játékos-edző: Hor­váth Bence. Toponár: Bogdán B. (Kele­men T. a 77. percben) - Hor- nyák, Eugene, Ivusza T., Sán­dor G. (Farkas P. a 64. perc­ben), Pető T., Kesztyűs D., Házi Á., Kovács R, Ivusza G., Haru- na. Játékos-edző: Ivusza Gábor. Gólszerzők: Bene Á. (a 80. percben), illetve Haruna 3 (a 15., a 67. és a 81. percben), Pe­tő T. (a 24. percben). Az ifjúsági mérkőzésen: Ba­latoni Vasas-Toponár 1-4. BALATONKÉRESZTÚR- KARÁD 1-0 (1-0) Balatonkeresztúr, 150 néző. V.: Deák T. Balatonkeresztúr: Babina E. - Horváth D., Kozma M., dr. Keöves, dr. Gelencsér A., Hor­váth M., Börczi, Búza, Bakos P. (Pernecz a 88. percben), Wolf (Borbély B. a 86. percben), Sle- zák (Bogdán T. a 78. percben). Edző: Somogyi Zsolt. Játékos­edző: Ölti Attila. Karád: Bogdán Á. - Varga K., Singer, Hadaró, Zsibrik, Komáromi B. (Bíró D. a 88. percben), Yondo, Makutima, Balása E., Herczeg M. (Feri K. a 62. percben), Szőnyi. Edző: Vida András. Gólszerző: Bakos P. (a 16. percben). t Az ifjúsági mérkőzésen: Ba- latonkeresztúr-Karád 11-0. Somogyi Zsolt NAGYBAJOM-BALATONLELLE 0-2 (0-1) Nagybajom, 150 néző. V.: Godina. Nagybajom: Csajági - Károli Gy., Ábrahám R., Prucsi, Kiss J., Nagy A. (Horváth R. az 59. percben), György Zs., Simon R., Ács-Gergely (Károli M. az 52. percben), Bodó, Kuckó. Edző: Hanusz János. Balatonlelle: Czebei - Neu­bauer M., Pap M., Graszl N., Balogh Botond, Fila (Balogh Bendegúz a szünetben), Ma- karész, Bohata, Laczkó D., Böj­té, Somogyi Z. Edző: Deákvá­ri Antal. Gólszerző: Laczkó D. 2 (a 38. és a 86. percben). Az ifjúsági mérkőzésen: Nagybajom-Balatonlelle 2-1. Törő Balázs KAPOSMÉRŐ- MEZŐCSOKONYA 0-0 Kaposmérő, 120 néző.. V.: Babos. Kaposmérő: Hegedűs I. - Kovács D., Ferencz M., Páti (Vörös G. a 75. percben), Or- gyán, Cséfalvay, Horváth M., Vető, Takács M. (Benke D. a 82. percben), Tabi, Németh D. Edző: Barna László. Mezőcsokonya: Kéri - Su­dár, Rákosa (Szira a szünet­ben), Vendriczki, Tóth Cs., Bathó, Balogh N., Kovács Z., Magyar (Gyenesi Z. a 71. perc­ben), Madeira-Lopes, Szalai N. Játékosedző: Juhász András. Az ifjúsági mérkőzésen: Ka­posmérő-Mezőcsokonya 6-3. Horváth János 1. Balatonlelle 29 23 4 2 83-20 73 2. Nagyatád 29 19 5 5 73-26 62 3. B.keresztúr 29 19 4 6 66-31 61 4. Babócsa 29 19 2 8 83-38 59 5. Toponár 29 17 4 8 72-39 55 6. Nagybajom 29 15 6 8 65-37 51 7. Tab 29 14 5 10 51-42 47 8. Karád 29 12 8 9 49-43 44 9. Balatoni Vasas i 29 10 4 15 63-68 34 10. Marcali 29 9 4 16 43-66 31 11. Csurgó 29 8 6 15 46-72 30 12. Magyaregres 29 7 8 14 33-52 29 13. Segesd 29 8 4 17 41-78 28 14. Mezőcsokonya i 29 5 8 16 40-70 23 15. Kaposmérő 29 3 5 21 27-96 14 16. Somogyvár 29 2 7 20 27-84 13 A góllövőlista Az éllovas Jammeh Haruna triplázott volt csapata ellen. Kovács Krisztián duplázott, de akár több gólt is szerezhe­tett volna, ugyanis két kiha­gyott büntetőt is fűződik a ne­véhez. 1. Jammeh Haruna (Balato­ni Vasas/Toponár) 37 gól, 2. Tompa István (Babócsa) 25 gól, 3. Kovács Krisztián (Csur­gó) és Nikolics Vukan (Nagy­atád) 24 gól, 4. Horváth Milán (Balatonkeresztúr) 23 gól. Bogdán Benjámin ^ Bohata Ádám A forduló válogatottja Toponár Balatonlelle Kis Péter t g Nagyatád.^M»«—»j Horvath David Balatookeresztúr. Krisztián Lóránt . ., Babócsa Csikós Ádám Laczkó Dávid József } Balatonlelle ... Jammeh Haruna Körösi András Bakos Peter , Toponár Rákosa József Mezocsokonya így folytatják: A harmincadik, utolsó fordu­ló párosítása. VASÁRNAP: Marcali-Csurgó, Mezőcsoko- nya-Balatoni Vasas, Tab-Ka- posmérő, Toponár-Nagyba- jom, Somogyvár-Balaton- keresztúr, Balatonlelle-Se- gesd, Karád-Babócsa, Nagy- atád-Magyaregres. (A mérkőzéseket egységesen 17.00 órakor játsszák; az if­júsági találkozók a felnőttek előtt két órával, 15.00 órakor kezdődnek.).