Somogyi Hírlap, 2017. május (28. évfolyam, 100-125. szám)

2017-05-16 / 112. szám

16 SPORT HÍREK Somogyi Hírlap 2017. MÁJUS 16., KEDD Darók nyerte a pontszerző viadalt DARTS A helyi Darók Béla nyakába akasztották az aranyérmet a dél-dunántú­li régió egyéni pontszerző versenyén Darányban. Klub­társai közül Kappant Béla és Kisgéczi Károly a 3., míg Nagy Barnabás az ötödik he­lyen végzett a mintegy 30 fős mezőnyben. G. A. Nem volt teli szelvény a totón TOTÓNYEREMÉNYEK A Sze­rencsejáték Zrt. tájékoztatá­sa szerint a 19. fogadási heti Totó második fordulójában a nyeremények a jövedelem- adó levonása után a követke­zők: sem 13+1 találatos, sem pedig 13 találatos szelvény nem volt. A tizenegy darab ti­zenkét találatos szelvény nye­reménye egyenként 184 635 forint. A11 találatos szelvé­nyekre egyenként 11475 fo­rintot fizetnek. A10 talála­tos szelvények nyereménye egyenként 2270 forint. A Gól­totón sem 6 találatos, sem 5 találatos szelvény nem volt. A három darab 4 találatos szelvény nyereménye egyen­ként 22 125 forint. K. Z. CSIKY GERGELY SZÍNHÁZ 14.00 A Négyszögletű Kerek Erdő Pöttöm I. bérlet www.csiky.hu HIRDETÉS Corner pénzváltó © Kaposvár, MoneyGnam. rz . -jn nemzetközi pénztranszfer I U • I 4— • Pénznem 1 egységre Vétel Eladás EUR 308.00 311,50 USD 282,00 284,90 CHF 280,50 286,50 ÉRVÉNYBEN: május 15. Közületeket is kiszolgálunk! Telefon: 82/312-951 vsrww.cornergroup.hu Nyitva mindennap: 8-21 óráig BEFEKTETÉSIARANY-ÉRTÉKESÍTÉS Három bajnoki mérkőzés óta nyeretlen a siófoki együttes A békéscsabaiak rossz sorozata szakadt meg ttl /"V \ Megint nem sikerült a pont­szerzés, a három meccs óta nyeretlen csabaiak a meccs utolsó harmadában bedarál­ták a Gál nélkül játszó bala­toniakat, akik tavasszal még nem kaptak ennyi gólt egy bajnokin sem. Keszthelyi Zoltán sonline@sonline.hu LABDARÚGÓ NB II. Mindkét csa­pat három nyeretlen meccs után javított volna, végül a csabaiak sorozata szakadt meg. Egy pont­rúgás után szereztek vezetést - nem biztos, hogy szabályos kö­rülmények közt ez meghatá­rozta a végeredményt. A Siófok­nak a folytatásban már „futni kellett az eredmény után”.- Úgy érzem, a kapusunkat akadályozták az első gólnál - mondta Disztl László, a siófoki­ak trénere, akinek szinte alig van olyan mérkőzése, hogy ne kellene csapata hátsó alakzatán változtatni. Ezúttal Gál nem lép­hetett pályára sérülés miatt.- Az első találat után a Békés­csaba fellelkesült, próbáltunk újítani, egyenlíteni, és nyilván valamilyen szinten hátul ki­nyíltunk, ebből jött még két gól és ez lett a vége. A csabaiak 363 perc után sze­reztek újra gólt, ráadásul egy ti­zennyolc éves fiatal törte meg a csendet, akinek ez a második találata volt a szezonban. Sió­foki oldalon is akadtak persze lehetőségek döntetlen állásnál, Lázár révén talán a legnagyobb, de hiába cserélt előre hármat is Disztl edző, ezúttal megint nem tudtak betalálni.- Az első félidőben nem sike­rült gólt szereznünk, pedig úgy érzem, hogy az első békéscsa­bai találatig egyértelműen job­bak voltunk, addig nagyszerű­en játszottunk - mondta Disztl edző. - Uraltuk a játékot, hátul­ról is jól építkeztünk és az el­ső félidőben volt egy hatalmas helyzetünk, ami kimaradt. Ha azt belőjük, egészen másképp alakulhatott volna a mérkőzés menete. A végeredmény talán túlzó a csabaiak javára, akik mondhat­juk, hogy mumusai a balatoni­aknak, hisz utoljára 2002-ben, tizenöt éve tudták legyőzni a li­la-fehéreket, pedig ez volt azóta a két csapat tizenkettedik ösz- szecsapása. A mostani vereség­ben az a legbosszantóbb, hogy miként Kisvárdán, úgy Békés­csabán is a pontrúgások okoz­ták a somogyiak vesztét. Ami­óta Disztl az edző, tanítványai még nem kaptak három gólt egy bajnokin sem.- Ebben a mezőnyben nincs könnyű mérkőzés, a Siófok egy nagyon jó csapat és próbáltak Pont nélkül maradt a Siófok Fotóillusztráció: Németh András Gól nélküli félidő Békéscsaba 1912 Előre-BFC Siófok 3-0 (O-O) Békéscsaba, 951 néző. Vezet­te: Németh Á. Békéscsaba: Ribánszki - Bé- nyei, Fehér Zs., Kelemen, Fabio- Viczián, Szélpál N. (Szalai D. 67. p.) - Nagy I., Gránicz (Bagi 55. p.), Pilán - Birtalan (Urbin 78. p.). Edző: Boér Gábor. Siófok: Tajti - Tamaskó, Szi­lágyi Z., Czingráber, Farkas N. - Lázár Zs., Berde - Nagy D. (Kozma 80. p.), Petneházi, Czvikovics (Kovács D 64. p.)- Elek B. (Berki 69. p.). Edző: Disztl László. Gól: Pilán 61., Birtalan 77., Kelemen 88. perc. futballozni - dicsérte a bala­toniakat Boér Gábor, a csabai tréner. A balatoniak, úgy tűnik, ki­estek a ritmusból, hisz négy egymást követő siker után a mostani már a negyedik nye­retlen találkozójuk volt. Áp­rilis 23-án nyertek utoljára, az utóbbi három meccsen pe­dig mindössze egy gólt sze­reztek, azt is a most hiányzó belső védő Gál révén. A kö­vetkező, SZEOL elleni hazai meccsen viszont újra helyre­állhat a rend. Az utolsó napon a dánokat és a svédeket is legyőztük Magyar siker Dunaújvárosban HIRDETÉS Megújult a Nemzeti Sport mobil alkalmazása Töltse le Ön is mobiltelefonjára! nemzetig sport Elérhető Android- és iOS alkalmazásként. RÖPLABDA A magyar válogatott nyerte a felkészülési tornát. MAGYARORSZÁG„A”- MAGYARORSZÁG„B” 3-1(14,-21,19,19) Magyarország „A”: Kaszap (4), Rása (16), Nagy J. (8), Né­meth Sz. (14), Szabó A. (8), Dá­vid Cs. (11). Csere: Pápai (libe­ró), Deák (liberó), Magyar B. (-). Magyarország „B”: Török R. (-), Bohnicsek (19), Juhász P. (5), Bozóki (7), Gebhardt N. (6), Banai (4). Csere: Bene R. (libe­ró), Gebhardt Á. (liberó), Kecs­keméti (4), Keen (-). DÁNIA-SVÉDORSZÁG 3-2 (-25,14,17, -17,11) MAGYARORSZÁG „A”-DÁNIA 2-3 (-17,18, -23, 21, -10) Magyarország „A”: Kaszap (1), Gergye (18), NagyJ. (^Né­meth Sz. (11), Szabó A. (10), Dá­vid Cs. (23). Csere: Pápai (libe­ró), Deák M. (liberó), Magyar B. (2), Rása (-). MAGYARORSZÁG„B”- SVÉDORSZÁG 0-3 (-18, -20, -13) Magyarország „B”: Keen (-), Bohnicsek (9), Juhász P. (7), Bo­zóki (6), Gebhardt N. (7), Banai (5). Csere: Bene R. (liberó), Geb­hardt Á. (liberó), Török R.(2), Kecskeméti (-). MAGYARORSZÁG„A”- SVÉDORSZÁG 3-0 (20,26,21) Magyarország „A”: Kaszap (4), Németh Sz. (11), Rása (11), Dávid Cs. (10), Gergye (11), NagyJ. (2). Csere: Pápai (liberó). MAGYARORSZÁG „B”-DÁNIA 3-2 (22, -20,18, -17,16) Magyarország „B”: Török R. (2), Banai (9), Bozóki (8), Juhász P. (9), Bohnicsek (20), Gebhardt N. (20). Csere: Gebhardt Á. (li­beró), Bene R. (liberó), Kecske­méti (-). Fenyő G. HIRDETÉS Mosolygós gyermekekről várunk képeket. Hírportálunk olvasó. által a legjobbnak vélt három foto beküldői értékes ajándékot kapnak. nini A közelgő gyermeknap apropóján tematikus fotóversenyt hirdet a Sonline hu Május utolsó vasárnapja a világ sok országában fontos nap. Ilyenkor ünnepük a családok legféltettebb kincseiket, a gyermekeket, melynek apropóján versenyt indítunk hírportálunkon. A beküldött képekre folyamatosan lehet szavazni, a játékot 2017. május 29-én 12 órakor zárjuk le. Részletek: Sonline.hu