Somogyi Hírlap, 2017. május (28. évfolyam, 100-125. szám)

2017-05-22 / 117. szám

2017. MÁJUS 22., HÉTFŐ Első diadalát aratta a Kapos Atlas csapata KISPÁLYÁS LABDARÚGÁS - A kaposvári öregfiúk kispályás labdarúgó-bajnokság 17. for­dulójában először szerezte meg a három bajnoki pontot az Atlas gárdája az Öregszem ellenében - számolt be a for­duló történéseiről Böröczi Zol­tán főszervező.- A GI-Fann taktikusan játszva szerzett három pontot a joker ellen, okosan játszva abszolválták a meccset, és he­lyet cserélve ellenfelükkel a tabella harmadik helyére lép­tek előre. A nap első mérkőzé­sén a taktikusabban futballo­zó Atlas szerezte meg a győ­zelmet. Betömörültek a kapu­juk elé és kontratámadáso­kat vezetve érték el góljaikat a rosszul védekező Öregszem ellenében. A FIFA alakulata nehezen győzte le a jól véde­kező Izomláz csapatát. Szoros küzdelemben, megizzadtak a győzelemért, ami a végén egy- gólosra sikeredett. Egy talált góllal megszerezte a Gi-Fann a vezetést a meccs elején, elő­nyüket a későbbiek során to­vább növelték. A Joker végig­támadta a mérkőzést, de a há­lóba nem sikerült betalálni­uk, az ellenfél pedig a jó vé­dekezésből indított kontrák­ból gólokat ért el. Kun Z. Eredmények Az öregfiúk-bajnokság ered­ményei: Kapos Atlas-Öreg- szem 8-3, Izomláz SE BE Pékség-Kaposstil FIFA Kár­páti Kálmán FC 2-3, Joker Sport Pub-Gi-Fann Focitár­sulás 0-4. A Pomeg ABC-Pi- pelife FC mérkőzést később­re halasztották. A bajnokság állása: 1. Ka- posstil-FIFA (43 pont), 2. Po­meg ABC (38), 3. Gl-Fann Foci Társulás (31), 4. Joker Sport Pub (30), 5. Izomláz SE-BE Pékség (18), 6. Öreg­szem (14), 7. Pipelife FC (4). Az öregfiúk bajnokság kö­vetkező fordulójának (má­jus 25., csütörtök) párosítá­sa - 17.45 óra: Joker Sport Pub-lzomláz SE-BE Pékség, 18.30 óra: Kapos Atlas-Pi- pelife FC, 19.15 óra: Pomeg ABC-Kaposstil FIFA Kárpá­ti Kálmán FC, 20 óra: Öreg- szem-Gi-Fann Focitársulás. 14 SPORT ________ D arák Béla tovább növelte előnyét DARTS Pécsen folytatták sze­replésüket a darányi darts klub játékosai. A dél-dunán­túli régió steel egyéni pont­szerző versenye dél-somogyi sikert hozott. Ugyanis a dön­tőben a darányi Darók Béla 4-2-re verte a szekszárdi Haj­dú Tamást. A dobogósok okle­velet, érmet és pénzjutalmat kaptak. A harmincöt zalai, so­mogyi, tolnai és baranyai in­duló közül Kisgéczi Károly az 5., míg Kappant Béla és Tóth András a 9. helyen végzett. Ki­lenc forduló után Darók Béla nagy fölénnyel vezet összetett­ben is, 228 pontot gyűjtött ed­dig. Gamos Adrienn Megyei I. osztályú bajnokság: négyszer villant Bodó Norbert A tabi együttes tudott csak hazai pályán győzni Továbbra is veretlen tavasszal a már bajnok Balatonlelle csapata Fotó: Németh András A megyei I. osztályú bajnok­ságtól búcsúzó Kaposmé- rő négy gólt is vágott a Ba­latoni Vasasnak, mégis meg kellett elégednie az egy ponttal. Fenyő Gábor gabor.fenyo@mediawoks.hu A 28. FORDULÓ EREDMÉNYEI BALATONLELLE-TOPONÁR 1-1 (1-1) Balatonlelle. V.: Mód. Balatonlelle: Czerula - Ne­ubauer M., Pap M., Kenéz Sz. (Somogyi Z. a 77. percben), Balogh Botond - Fila, Gál B., Bohata, Laczkó D. - Galgóczi (Graszl N. a 60. percben), Böj­té. Edző: Deákvári Antal. Toponár: Bogdán B. - Hor- nyák, Eugene, Gelencsér G., Pető T. - Falka, Halász R., Há­zi Á., Kovács P. - Ivusza G., Haruna. Játékos-edző: Ivusza Gábor. Gólszerzők: Laczkó D. (a 19. percben - 11-esből), illet­ve Haruna (a 10. percben - 11-esből). Az ifjúsági mérkőzésen: Ba- latonlelle-Toponár 1-6. KAPOSMÉRŐ-BALATONI VASAS 4-4 (4-2) Kaposmérő. V.: Balikó. Kaposmérő: Hegedűs I. - Kovács D., Ferencz M., Páti (Vörös G. a 27. percben), Hor­váth M. (Benke D. a 66. perc­ben), Cséfalvay, Orgyán (Vö­rös M. a 75. percben), Vető, Ta­kács M. (Vadas A. a 73. perc­ben), Tabi, Németh D. Edző: Barna László. Balatoni Vasas: Bagi - Kar­sai, Rencz, Schütz, Orosz Á., Bocsev, Suszter, Bocskai, Lu­kács M., Horváth B., Horváth Gy. Játékos-edző: Horváth Bence. Gólszerzők: Tabi 3 (a 7., a 26. és a 33. percben), Vető (a 14. percben), illetve Suszter (a 8. percben), Horváth B. (a 40. percben), Bocskai (az 56. perc­ben), Orosz Á. (a 68. percben). Az ifjúsági mérkőzésen: Ka- posmérő-Balatoni Vasas 4-5. NAGYATÁD­BALATONKERESZTÚR 0-1 (0-0) Nagyatád. V.: Erdelecz. Nagyatád: Vörös Á. - Sza­bó P., Kolumbán, Sallai M., Bútor (Török B. a 36. perc­ben), Kovács K., Kis P. (Csi­kós a 67. percben), Dekanics, A góllövőlista Tompa István, Nikolics Vukan és Horváth Milán sem talált a kapuba ebben a forduló­ban, így az élen álló Jammeh Haruna előnye tovább nőtt. A gambiai támadó ugyanis büntetőből volt eredményes. 1. Jammeh Haruna (Balato­ni Vasas/Toponár) 34 gól, 2. Tompa István (Babócsa) 25, 3. Nikolics Vukan (Nagyatád) 24,4. Horváth Milán (Bala- tonkeresztúr) 23, 5. Kovács Krisztián (Csurgó) 22. Galamb D., Richter P., V. Niko­lics. Edző: Bérdi József. Balatonkeresztúr: Babina E. - Horváth D., Kozma M., dr. Keöves, dr. Gelencsér A., Ba­kos P. (Csáki a 77. percben), Börczi, Búza, Horváth M. (Pernecz a 89. percben), Wolf B. (Borbély B. a 82. percben). Slezák (Bogdán T. a 87. perc­ben). Edző: Somogyi Zsolt. Gólszerző: Slezák (az 59. percben). Az ifjúsági mérkőzésen: Nagyatád-Balatonkeresztúr 5-1. MARCALI-NAGYBAJOM 2-5 (1-3) Marcali, 100 néző. V.: Újla­ki. Marcali: Jagadics - Szabó P., Czimondor, Körösi A., Ko­vács B., Horváth E., Németh M., Garai K., Gyovai (Kassai a 63. percben), Zsiga Sz., Ma­ros (Szaka a 68. percben). Játé­kos-edző: Körösi András. Nagybajom: Csajági - Ká- roli, Prucsi, Kiss I., Nagy A. (Ábrahám R. a szünetben), Si­mon R., Babai G. (Horváth R. az 55. percben), Ács-Gergely, Márton Cs. (Horváth M. a 65. percben), Bodó, Kuckó. Edző: Hanusz lános. Gólszerzők: Németh M. (a 37. percben), Zsiga Sz. (a 68. percben), illetve Bodó 4 (a 21., a 30., a 40. és a 88. percben), Horváth M. (a 92. percben). Az ifjúsági mérkőzésen: Marcali-Nagybajom 3-2. Ivusza István TAB-BABÓCSA 3-0 (2-0) Tab, 140 néző. V.: Hegyi A. Tab: Horváth J. - Naász, La- diszlai K., Pretz, Kleiber, Kiss G., Vida A., Kispál, Tábori T., Magas, Pál D. Játékos-edző: Ladiszlai Krisztián. Babócsa: Banicz B. - Krisz­tián L., Horváth J., Keresz­tes K., Keresztény G., Iván D., Horváth P., Tóth R., Pan­dur, Tompa I., Gergulás. Játé­kos-edző: Horváth Péter. Gólszerzők: Naász (a 39. percben), Tábori T. (a 44. perc­ben), Vida A. (a 65. percben). Kiállítva: Horváth J. (Tab - kapus) a 85. percben a ló-oson kívül elkövetett sza­bálytalanságért. Az ifjúsági mérkőzésen: Tab-Babócsa 8-0. SOMOGYVÁR -SEGESD 1-2 (1-1) Somogyvár. V.: Béres L. Somogyvár: Barátúri - Gye- nis R., Piukovics M., Laka­tos R., Horváth F., Horváth R., Valkó D., Kesztyűs, Ká­rolyi (Móring M. a 82. perc­ben), Valkó T., Rofrics Zs. Já­tékos-edző: Gyenis Sándor. Segesd: Honfi - Szép Sz., Ju­hász D. (Patkó a 24. percben), Horváth I., Sámóczi, Horváth A. (Ámon a 82. percben), Nagy A., Kovács G., László B. (Fagy- gyas Zs. a 88. percben), Büki (Csimszi az 53. percben), Kol­lo. Edző: Nagy Attila István. Gólszerzők: Kesztyűs (a 45. percben), illetve Nagy A. (a 27. percben), Sámóczi (a 63. perc­ben - 11-esből). Kiállítva: Kolló (Segesd) a 65. percben. Az ifjúsági mérkőzésen: So- mogyvár-Segesd 6-2. KARÁD-CSURGÓ 2-3(2-1) Karád, 100 néző. V: Agócs Á. Karád: Bíró D. - Zsibrik, Singer, Hadaró, Gosztonyi B., Makutima (Komáromi B. a 66. percben), Yondo, Szűcs J. (Fe­ri K. a 82. percben), Balása E., Szőnyi, Horváth A. Edző: Vida András. Csurgó: Bolla - Beke Bálint, Györgyfalvi, Bódis G. (Tóth K. a 73. percben), Markos (Soós G. a 87. percben), Somogyi D., Ruzsics, Tóth Sz., Kovács K., Pákái G., Proszenyák. Edző: Beke Lajos. Gólszerzők: Szűcs I. (a 17. percben), Szőnyi (a 44. perc­ben - 11-esből), illetve Kovács K. (a 25. percben - 11-esből), Pápai G. (a 67. percben), Beke Bálint (a 85. percben). Az ifjúsági mérkőzésen: Ka- rád-Csurgó 2-3. Nagy László MEZŐCSOKONYA- MAGYAREGRES 0-3 (0-1) Mezőcsokonya, 80 néző. V.: Legeza. Mezőcsokonya: Horváth T. - Balogh N., Bathó, Sudár, Ko­vács Z., Szalai N. (Madeira-Lo- pes a 80. percben), Vendricz- ki, Kardos E., Cser (Tóth Cs. a 75. percben), Gyenesei Z. (Rá­kosa a szünetben), Magyar. Já­tékos-edző: Juhász András. Magyaregres: Buchenau­er - Vízhányó, Keszthelyi B., Palkovics, Lukács B., Simon M., Horváth M., Sólyom G., Kozári, Németh J., Hermann. Edző: Törzsök Tamás. Játé­kos-edző: Bruncvig Róbert. Gólszerzők: Horváth M. (a 20. percben), Simon M. 2 (a 48. és a 90. percben). A Mezőcsokonya ifjúsági csapata szabadnapos volt. Horváth János IA bajnokság állása 1. Balatonlelle 28 22 4 2 81-20 70 2. Babócsa 28 19 2 7 82-36 69 3. Nagyatád 28 18 5 5 71-25 59 4. B.keresztúr 28 18 4 6 65-31 58 5. toponár 28 16 4 8 68-38 52 6. Nagybajom 28 15 6 7 65-35 51 7. Karád 28 12 8 8 49-42 44 8. Tab 28 13 5 10 50-42 44 9. Balatoni Vasas 28 10 4 14 62-64 34 10. Magyaregres 28 7 8 13 33-51 29 11 Marcali 28 8 4 16 41-65 28 12. Segesd 28 8 4 16 40-76 28 13. Csurgó 28 7 6 15 41-71 27 14. Mezőcsokonya 28 5 7 16 40-70 22 15. Kaposmérő 28 3 4 21 27-96 13 16. Somogyvár 28 2 7 19 26-79 13 Így folytatják A megyei I. osztály 29. fordu­lójának párosítása. Szombat: Magyaregres-Tab, Balatoni Vasas-Toponár, Csurgó-Somogyvár, Marca- li-Segesd. Vasárnap: Balatonkeresztúr- Karád, Nagybajom-Balaton- lelle, Kaposmérő-Mezőcso- konya, Babócsa-Nagyatád. Mind a nyolc mérkőzés egysé­gesen 17 órakor veszi kezde­tét, míg az ifjúsági csapatokat 15 órakor szólítják pályára. A forduló válogatottja Babina Erik \ Balatonkersztúr Ladiszlai Krisztián , Tab * *.* ’ÄKW1'« Ay'/Í»' Gombér György