Somogyi Hírlap, 2017. május (28. évfolyam, 100-125. szám)

2017-05-15 / 111. szám

14 SPORT 2017. MÁJUS 15., HÉTFŐ Ismét botlott a Joker Sport Pub együttese KISPÁLYÁS LABDARÚGÁS A végső győzelemre is esélyes Joker is­mét vereséget szenvedett a ka­posvári öregfiúk kispályás lab­darúgó-bajnokságában. - Az újabb pontvesztéssel még a har­madik helyük is veszélybe ke­rülhet. A Kaposstil FIFA Kárpá­ti Kálmán FC gólfesztivált ren­dezett a játéknapon - tájékoz­tatta lapunkat Böröczi Zoltán főszervező. - Ha nehézkesen is, de nyert a listavezető Pomeg ABC, továbbra is őrzi vezető he­lyét a tabellán. A játéknap el­ső találkozóján nagy különbsé­gű győzelmet ért el a FIFA csa­pata, a kevés ellenállást kifej­tő Kapos Atlasszal szemben. A csapat tetszés szerint érte el gól­jait. Az Öregszem az első félidő­ben még jól tartotta magát, de a későbbiek során a Pomeg átvet­te az irányítást, és rutinosabb csapat lévén közepes játékkal is megnyerte a találkozót. Az első játékrész kiegyenlített küz­delmet hozott, jól védekeztek a csapatok. A második félidőben a Gi-Fann jobban használta ki az ellenfele védekezési hibáit, s a maga javára döntötte el a talál­kozót. A nap utolsó összecsapá­sán a helyzeteit jobban kihasz­náló alakulat győzött. A Pipeli- fe kontratámadásokból szerzett gólokkal mattolta a sokat hibá­zó Joker védelmét, és megér­demelten nyert. Kun Z. Eredmények Eredmények: Kaposstil FIFA Kárpáti Kálmán FC-Kapos At­las 21-0, Öregszem-Pomeg ABC 2-6, Gi-Fann Focitársu- lás-lzomláz SE-BE Pékség 5-1, Pipelife FC-Joker Sport Pub 9-4. A bajnokság állá­sa: 1. Pomeg ABC (38 pont), 2. Kaposstil-FIFA (37), 3. Joker Sport Pub (30), 4. Gl-Fann Foci Társulás (28), 5. Izomláz-SE BE Pékség (18), 6. Öregszem (14), 7. Pipelife FC (13), 8. Ka­pos Atlas (1). A következő for­duló (május 18., csütörtök) pá­rosítása - 17.45 óra: Pomeg ABC-Pipelife FC, 18.30 óra: Kapos Atlas-Öregszem, 19.15 óra: Izomláz SE-BE Pékség- Kaposstil FIFA Kárpáti Kálmán FC, 20 óra: Joker Sport Pub- Gi-Fann Focitársulás. Molnár kiválóan kezdett DUATLON Jól kezdődött a 2017- es duatlonszezon Molnár Eni­kőnek, a MA-VIK TC sportoló­jának - tájékoztatta lapunkat a klub részéről Böröczi Antalné. - Először Veresegyházán állt rajthoz az egyetemisták orszá­gos bajnokságán, melyen ezüst­érmet szerzett. Ezt követően a sprint duatlon országos baj­nokságon Balatonbogláron az U24-es korosztályban negye­dik helyezést ért el. A követke­ző versenye a Káptalantótiban rendezett rövidtávú duatlon or­szágos bajnokság volt, melyen U24-ben a leggyorsabbként ért célba, az abszolút sorrendben is az előkelő harmadik helyen végzett, ezzel felnőtt első osztá­lyú minősítést szerzett. Kun Z. Megyei I. osztály: három körrel a vége előtt bajnok a Balatonlelle Az utolsó pillanatban mentett pontot az Atád Nehéz dolga volt Keresztúron a tabi együttes hálóőrének, Horváth Józsefnek Fotó: Zsirai Tibor Pontot fogott a házigazda Csurgó á második helyen álló Nagyatád elleni találko­zón, ám mégsem lehettek felhőtlenül boldogok: az atá- di együttes gólvágója, Niko- lics Vukan ugyanis az utol­só percben mentette dön­tetlenre a meccset. A Lel­te ellenben nyert, s így há­rom fordulóval a vége előtt már bajnoki címet ünnepel­hetett. Fenyő Gábor gabor.fenyo@mediaworks.hu A 27. FORDULÓ EREDMÉNYEI BALATONKERESZTÚR- TAB 2-0 (1-0) Balatonkeresztúr, 200 néző. V.: Újlaki. Balatonkeresztúr: Babina E. - Horváth D., Kozma M., dr. Keöves, dr. Gelencsér (Bart- ha a 69. percben) - Csáki, Bör- czi, Búza, Bakos P. - Wolf B. (Pernecz a 80. percben), Sle- zák (Bogdán T. a 84. percben). Edző: Somogyi Zsolt. Játékos­edző: Ölti Attila. Tab: Horváth J. - Naász (Sza­bó T. a 84. percben), Ladiszlai K., Pretz (Strángli az 52. perc­ben), Kleiber - Kiss G., Vida A., Kispál (Kecskés a 80. perc­ben), Tábori - Magas, Pál D. Já­tékosedző: Ladiszlai Krisztián. Gólszerzők: Wolf B. (az 1. percben), Slezák (a 77. percben). Az ifjúsági mérkőzésen: Ba- latonkeresztúr-Tab 4-1. Somogyi Zsolt MAGYAREGRES- KAPOSMÉRŐ 1-1 (0-0) Magyaregres. V.: Deák T. Magyaregres: Buchenau- er - Vízhányó, Keszthelyi B., Palkovics, Törzsök M., Simon M. (Pallósi az 52. percben), Horváth M., Lukács B., Kozá- ri, Nemes P. (Hermann a szü­netben), Reszli. Edző: Törzsök Tamás. Játékosedző: Bruncvig Róbert. Kaposmérő: Hegedűs I. - Ko­vács D. (Vörös G. az 51. perc­ben), Ferencz M., Horváth Mi­lán (Vörös M. a 60. percben), Mészáros L. (Páti a 68. perc­ben), Cséfalvay, Orgyán, Ve­tő, Takács M., Tabi, Németh D. Edző: Barna László. Gólszerzők: Reszli (a 80. percben), illetve Orgyán (a 61. percben). A Kaposmérő ifjúsági csapa­ta szabadnapos volt. A góllövőlista Az élen állók közül Nikolics Vukan és Tompa István is duplázott. Horváth Milán eltil­tás miatt nem növelhette to­vább góljai számát, így vissza­csúszott a negyedik helyre 1. Jammeh Haruna (Balato­ni Vasas / Toponár) 33 gól, 2. Tompa István (Babócsa) 25 gól, 3. Nikolics Vukan (Nagyatád) 24 gól, 4. Horváth Milán (Balatonkeresztúr) 23 gól, 5. Kovács Krisztián (Csur­gó) 21 gól. CSURGÓ-NAGYATÁD 3-3 (2-2) Csurgó, 150 néző. V: Nagy J. Csurgó: Bolla - Németh L., Beke Bálint, Proszenyák, Bódis G. (Tóth K. a 83. percben), Mar­kos (Tokai a 88. percben), Be­ke Bence, Ruzsics, Tóth Sz., Ko­vács K. (Tukszár a 85. percben), Pákái G. Edző: Beke Lajos. Nagyatád: Vörös Á. - Sza­bó P. (Csikós a 68. percben), Kolumbán K. (Brezovszky a 83. percben), Sallai M., Bútor (Kis P. a 77. percben), Kovács K., Török B. (József G. a szü­netben), Dekanics, Galamb D., Richter P., Nikolics V.. Edző: Bérdi József. Gólszerzők: Markos (a 19. percben), Kovács K. 2 (a 38. percben és az 53. percben - 11-esből), illetve Nikolics V. 2 (a 23. és a 90. percben), Török B. (a 45. percben). Az ifjúsági mérkőzésen: Csurgó-Nagyatád 3-3. Kiss Béla BALATONIVASAS- BALATONLELLE 0-2 (0-1) Siófok-Balatonkiliti (műfü­ves pálya). V.: Kiss Sz. Balatoni Vasas: Bagi - Hor­váth Gy., Lukács M. (Karsai a 77. percben), Mester G., Bo- csev, Schütz, Junghardt (Alt az 59. percben), Horváth B., Kovács N. (Joó G. az 59. perc­ben), Orosz Á., Suszter (Gadó a szünetben). Játékosedző: Hor­váth Bence. Balatonlelle: Czebei - Neu­bauer M., Gere T. (Galgóczi a 22. percben), Pap M., Balogh Botond, Fila, Gál B., Kenéz Sz., Bohata (Graszl N. a 87. perc­ben), Laczkó D. (Somogyi Z. a 90. percben), Balogh Bende­gúz (Böjté a szünetben). Edző: Deákvári Antal. Gólszerzők: Galgóczi (a 43. percben), Neubauer M. (az 55. percben). Az ifjúsági mérkőzésen: Ba­latoni Vasas-Balatonlelle 4-1. NAGYBAJOM- SOMOGYVÁR 9-1 (5-1) Nagybajom, 200 néző. V: Ta­kács M. Nagybajom: Csajági (Hor­váth B. a 60. percben) - Káro- li Gy. (Károli M. a szünetben), Bodó, Prucsi, Kiss J., Nagy A., György Zs. (Horváth M. a 63. percben), Simon R., Horváth R., Ács-Gergely, Márton Cs. Edző: Hanusz János. Somogyvár: Barátúri - Gye- nis R., Piukovics M., Horváth F., Móring M. (Piukovics I. a 60. percben), Kesztyűs, Valkó T., Rofrics Zs., Kaczur, Bogdán B. Játékosedző: Gyenis Sándor. Gólszerzők: Bodó 3 (a 25. percben, a 36. percben - 11-es- ből és a 41. percben), Ács-Ger­gely 2 (a 11. és a 89. percben), Márton Cs. 2 (a 2. és a 83. perc­ben), Kiss J. (a 61. percben), Nagy A. (a 88. percben), illetve Piukovics M. (a 34. percben). Kiállítva: Kaczur (Somogy­vár) a 71. percben belerúgott ellenfelébe. Az ifjúsági mérkőzésen: Nagybajom-Somogyvár 1-0. Törő Balázs BABÓCSA­MEZŐCSOKONYA 5-1 (3-0) Babócsa, 110 néző. V.: Bé­res L. Babócsa: Banicz B. - Krisz­tián L. (Horváth L. a 60. perc­ben), Horváth J., Keresztes K. (Mózes G. az 57. percben), Ke­resztény G., Iván D., Horváth R, Tóth R., Pandur, Tompa L, Ger- gulás (Balogh J. a 78. percben). Játékosedző: Horváth Péter. Mezőcsokonya: Horváth T. - Balogh N., Bathó, Sudár, Ko­vács Z., Tóth Cs. (Szira a 73. percben), Vendriczki, Ráko­sa, Szalai N., Kovács G., Made- ira-Lopes. Játékosedző: Juhász András. Gólszerzők: Tompa I. 2 (a 3. és a 82. percben), Pandur (a 26. percben), Gergulás (a 31. A forduló válogatottja Hegedűs István Kaposmérő ' 0 Bodó Norbert w 7 Nagybajom! AC C!) Balása Erik Karád SC ... K ovács Krisztián \ g Csurgó percben), Mózes G. (a 75. perc­ben), illetve Szalai N. (a 89. percben). Az ifjúsági mérkőzésen: Ba- bócsa-Mezőcsokonya 2-2 Czukk Sándor TOPONÁR-MARCALI1-1 (1-0) Toponár, 250 néző. V.: Agócs A. Toponár: Bogdán B. - Eu­gene, Ivusza T., Gelencsér G., Sándor G., Ato (Pető T. a szü­netben), Halász R., Farkas P. (Hornyák a szünetben), Házi A. (Kovács P. a 76. percben), Ivusza G., Haruna. Játékos­edző: Ivusza Gábor. Marcali: Háromi - Tóth N., Czimondor, Kovács B. (Sza­ka a 22. percben), Horváth E., Németh M., Garai K., Gyovai, Zsiga Sz., Somogyi V. (Kassai a 35. percben), Maros. Játékos­edző: Körösi András. Gólszerzők: Farkas P. (a 21. percben), illetve Garai K. (a 64. percben). Az ifjúsági mérkőzésen: To- ponár-Marcali 4-1. Keller Imre SEGESD-KARÁD 1-4 (1-2) Segesd, 110 néző. V.: Balikó. Segesd: Honfi - Szép Sz., Ju­hász D., Banicz B. (Csimszi a 20. percben), Sámóczi, Hor­váth L, Nagy A., Kovács G., László B. (Ámon a 73. perc­ben), Büki, Baranyai D. Edző: Nagy Attila István. Karád: Bogdán Á. - Horváth A. (Herczeg M. a 75. percben), Singer, Hadaró, Gosztonyi B., Kult, Yondo (Bíró D. a 87. perc­ben), Szűcs J. (Komáromi B. a 80. percben), Balása E., Zsib- rik, Szőnyi. Edző: Vida And­rás. Gólszerzők: Csimszi (a 31. percben), illetve Balása E. 2 (a 10. és az 55. percben), Szőnyi (a 14. percben), Hadaró (a 67. percben). Az ifjúsági mérkőzésen: Se- gesd-Karád 4-0. Pintér Tibor |A bajnokság állása 1. Balatonlelle 27 22 3 2 80-19 69 2. Babócsa 27 19 2 6 82-33 59 3. Nagyatád 27 18 5 4 71-24 59 4. Bkeresztúr 27 17 4 6 64-31 55 5. Toponár 27 16 3 8 67-37 51 6. Nagybajom 27 14 6 7 60-33 48 7. Karád 27 12 8 7 47-39 44 8. Tab 27 12 5 10 4742 41 9. B. Vasas 27 10 3 14 58-60 33 10. Marcali 27 8 4 15 39-60 28 11. Magyaregres 27 6 8 13 30-51 26 12. Segesd 27 7 4 16 38-75 25 13. Csurgó 27 6 6 15 38-69 24 14. Mezőcsokonya 27 5 7 15 40-67 22 15. Somogyvár 27 2 7 18 25-77 13 16. Kaposmérő 27 3 3 21 23-92 12 így folytatják A megye I. osztály 28. fordu­lójának párosítása. Szombat: Kaposmérő-Ba­latoni Vasas, Marcali-Nagy­bajom, Nagyatád-Balaton- keresztúr. Vasárnap: Karád- Csurgó, Tab-Babócsa, Bala- tonlelle-Toponár, Mezőcsoko- nya-Magyaregres, Somogy- vár-Segesd. Mind a nyolc mérkőzés egységesen 17 óra­kor kezdődik, míg az ifjúsági csapatokat 15 órakor szólít­ják majd pályára.