Somogyi Hírlap, 2017. május (28. évfolyam, 100-125. szám)

2017-05-08 / 105. szám

14 SPORT 2017. MÁJUS 8., HÉTFŐ Megyei i. osztály: megfogyatkozva is győzött a Lelle Marcaliban Három gólt vágott a Mérő, mégis pont nélkül maradt Az éllovas Balatonlelle (kék szerelésben) Marcaliban is begyűjtötte a három pontot Fotó: Zsirai Tibor Dudás Péter bíróként is bizonyított Párizsban KÜZDŐSPORT A Ju-Jitsu Interna­tional Federation (JJIF) egyik legrangosabb versenye a Pa­ris Open Grand Slam viadal. A ju-jitsu sport világszövetsé­ge a Grand Slamet jelölte meg a 2017. év nemzetközi bírókép­zés és játékvezető-vizsga hely­színéül.- A Magyar Sport Ju-Jitsu Szakszövetségből három bíró­jelölt vehetett részt a méltán nagyhírű és rangos képzésben és bírói vizsgán - tájékoztatta lapunkat Nagy Róbert, a mar­caliak edzője.- A három jelölt egyike Dudás Péter, a Marcali VSzSE Küzdő­sport Szakosztályának sporto­lója volt. Az előadások és a vizs­gák angol nyelven zajlottak, így az angolnyelv-tudás alapfeltétel a jelölteknél. A másik alapfelté­tel, a ju-jitsu technikák alapos ismerete, ami legalább 1. dán fokozatot jelent. Szükséges volt továbbá a versenyzői múlt, va­lamint a bírói gyakorlat is. Du­dás Péter kiválóan beszél ango­lul, feketeöves, 2013-ban világ- bajnokságon második helyezést ért el és többéves bírói múlt áll mögötte. A marcali klubot immár a bírók közt is képviselik. Ziegler Csabának (Budapest), Hullám Dénesnek (Budapest) és Dudás Péternek (Marcali) el­sőként elméleti vizsgát kellett tenniük Párizsban. A sikeres vizsgát követően immár játék­vezetőként a Paris Grand Sla- men „élesben” kellett a tatamin vizsgázniuk.- A sikeres vizsga okán Du­dás Péter a sport ju-jitsu mind­három versenyszámban bírás­kodhat a nemzetközi viadalo­kon: Fighting System, Ne Wa- za System és a Duó System szá­mokban is számítanak tudá­sára - folytatta beszámolóját Nagy Róbert. - Eddig hárman tettek nemzetközi bírói vizs­gát Magyarország képvisele­tében. Kun Z. Nyolc érmet szereztek a budósok KARATE A Balaton Budo kis csapattal vett részt a budapes­ti Erzsébet-kupa nemzetközi versenyen, egyedüliként kép­viselve Somogy megyét. Har­minckét klub mintegy 300 ka- ratékája mérettette meg ma­gát: a somogyiak közül a leg­szebb eredményt Dömötör Marcell érte el, aki a 10-11 éveseknél formagyakorlatá­ra a legmagasabb pontszámot kapta. Somogyi Péter tanít­ványai összesen nyolc érem­mel tértek haza a fővárosból. Eredmények, 8-9 évesek, ka­ta:..^. Sólyom Márkó, 10-11 é., kata: 1. Dömötör Marcell, 12- 13 é., kata:...3. Hegedűs Juli­anna (valamennyien Balaton- fenyves). Juniorok, kata:...2. Szekér Bálint, 3. Susóczki Ri- chárd (mindkettő B.szárszó) és Kauer András (B.boglár). U21-kata:...2. Kauer András, 3. Szekér Bálint. Gamos A. Hiába vette be háromszor is ellenfele kapuját a se­reghajtó Kaposmérő, ismét pont nélkül maradt: a Ba- bócsa ugyanis hétszer kö­szönt be. Fenyő Gábor gabor.fenyo@mediaworks.hu A 26. FORDULÓ EREDMÉNYEI MARCALI-BALATONLELLE 1-2 (0-1) Marcali, 130 néző. V.: Börö- czi. Marcali: Háromi - Tóth N. (Korona a 73. percben), Czi- mondor, Körösi A., Kovács B. - Horváth E., Németh M., Ga- rai K., Szabó P. - Zsiga Sz. (So­mogyi V. a 38. percben), Ma­ros B. (Gyovai a szünetben). Já­tékosedző: Körösi András. Balatonlelle: Czerula - Neu­bauer M., Gere T., Pap M., Ba­logh Botond - Fila, Gál B., Bo- hata, Laczkó D. - Balogh L., Galgóczi (Böjté az 57. perc­ben). Edző: Deákvári Antal. Gólszerzők: Czimondor (a 87. percben), illetve Bohata (a 36. percben), Fila (a 82. perc­ben). Kiállítva: Balogh L. (Bala­tonlelle) a 66. percben. Az ifjúsági mérkőzésen: Marcali-Balatonlelle 2-2. Ivusza István NAGYATÁD-SEGESD 6-0 (4-0) Nagyatád. V.: Godina. Nagyatád: Vörös Á. - Sza­bó P. (Csikós az 57. percben), Kolumbán K., Sallai M., Bú­tor, Kovács K., József G., De- kanics (Brezovszky a 71. perc­ben), Galamb D. (Kis P. a szü­netben), Richter P., V. Nikolics. Edző: Bérdi József. Segesd: Honfi - Szép Sz., Ju­hász D. (Pintér T. a 81. perc­ben), Faggyas Zs., Sámóczi, Horváth A. (Kolics M. a 31. percben), Horváth I., Kovács G., László B., Büki A. (Balogh Zs. az 51. percben), Ámon. Edző: Nagy Attila István. Gólszerzők: V. Nikolics (a 20. percben), József G. 4 (a 36., az 57., a 62 és a 68. percben), Dekanics (a 44. percben). Az ifjúsági mérkőzésen: Nagyatád-Segesd 6-3. KAPOSMÉRŐ-BABÓCSA 3-7 (1-6) Kaposmérő. V.: Babos. Kaposmérő: Hegedűs I. (Hor­váth Milán Richárd a szünet­A góllövőlista Háromszor is betalált a So- mogyvár ellen Jammeh Haru- na tovább növelve előnyét, de Nikolic Vukan és Horváth Mi­lán is dupláztak. 1. Jammeh Haruna (Balato­ni Vasas/Toponár) 33 gól, 2. Horváth Milán (B.kesztúr) és Tompa István (Babócsa) 23 gól, 4. Nikolic Vukan (Nagy­atád) 22 gól, 5. Kovács Krisz­tián (Csurgó) 19 gól, 6. Lacz­kó Dávid József (Balatonlel­le) 16 gól. ben) - Ferencz M., Páti (Benke D. a szünetben), Horváth Mi­lán (Földvári az 53. percben), Mészáros L. (Vörös M. a 71. percben), Cséfalvay, Orgyán, Vető, Takács M., Tabi, Németh D. Edző: Barna László. Babócsa: Banicz B. - Krisz­tián L., Horváth Sz., Horváth J. (Szalai Sz. az 58. percben), Horváth L. (Szabó B. a 76. percben), Iván D., Horváth R, Tóth R., Pandúr (Balogh J. az 58. percben), Tompa I., Gergu- lás (Mózes G. a 40. percben). Játékosedző: Horváth Péter. Gólszerzők: Tabi (a 42. perc­ben), Mészáros L. (az 52. perc­ben), Vörös M. (a 79. percben), illetve Tompa I. 3 (a 16., a 33. és a 44. percben), Gergulás 2 (a 28. és a 30. percben), Hor­váth J. (a 35. percben), Hor­váth P. (a 88. percben). Az ifjúsági mérkőzésen: Ka- posmérő-Babócsa 11-0. MAGYAREGRES- BALATONIVASAS 4-0 (1-0) Magyaregres. V.: Erdelecz. Magyaregres: Buchenau- er - Vízhányó, Lukács B., Pal- kovics, Törzsök M., Simon M., Horváth M., Keszthelyi B., Ko- zári, Sólyom G., Reszli. Edző: Törzsök Tamás. Játékosedző: Bruncvig Róbert. Balatoni Vasas: Bagi - Kar­sai, Nemes M., Orosz Á., Ko­vács N., Mester G., Bene Á., Junghardt, Joó G., Horváth Gy., Gyarmati. Játékosedző: Hor­váth Bence. Gólszerzők: Horváth M. (a 16. percben), Reszli (az 56. percben), Lukács B. (a 68. perc­ben), Simon M. (a 74. percben). Kiállítva: Bene Á. (Balatoni Vasas) a 73. percben. A Balatoni Vasas ifjúsági csapata szabadnapos volt. MEZŐCSOKONYA­BALATONKERESZTÚR 2-2 (2-0) Mezőcsokonya, 100 néző. V.: Cservölgyi Sz. Mezőcsokonya: Horváth T. - Balogh N., Bathó, Sudár, Ko­vács Z., Cser, Vendriczki, Kar­dos E., Balogh R. (Tóth Cs. a 25. percben, Szira a 70. perc­ben), Szalai N., Madeira-Lo- pes (Rákosa a 72. percben). Já­tékosedző: Juhász András. Balatonkeresztúr: Babina - dr. Keöves, Ölti (Mózes K. a 11. percben, Csáki a 68. perc­ben), Bakos R, Horváth M., Bú­za, Gelencsér A., Slezák, Koz­ma M., Horváth D., Wolf (Per­necz a 89. percben). Edző: So­mogyi Zsolt. Gólszerzők: Balogh N. (a 2. percben), Vendriczki (a 7. percben), illetve Horváth M. 2 (a 72. és a 91. percben). Az ifjúsági mérkőzésen: Me- zőcsokonya-Balatonkeresztúr 3-6. Horváth János KARÁD-NAGYBAJOM 2-2 (1-1) Karád, 150 néző. V.: Hegyi A. Karád: Bogdán Á. - Varga K. (Herczeg M. a 66. percben), Singer, Zsibrik (Komáromi B. a 78. percben), Gosztonyi B. (Fe­ri K. a 80. percben), Kult, Yon- do, Szűcs J., Balása E., Balása M. (Makutima a 60. percben), Szőnyi. Edző: Vida András. Nagybajom: Csajági - Káro- li Gy., Árahám R. (Horváth R. az 58. percben), Prugsi, Kiss J., Nemes Gy. (Nagy A. a 28. perc­ben), György Zs. (Károli M. a 69. percben), Simon R., Babai, Ács-Gergely, Bodó (Márton Cs. a 64. percben). Edző: Hanusz János. Gólszerzők: Szőnyi (a 45. percben -11-esből), Makuti­ma (a 84. percben), illetve Bo­dó (a 9 percben), Ács-Gergely (az 58. percben). Az ifjúsági mérkőzésen: Ka- rád-Nagybajom 2-7. Nagy László TAB-CSURGÓ 1-1 (0-1) Tab, 120 néző. V: Agócs A. Tab: Horváth J. - Naász, La- diszlai K. (Csizmadia M. a 49. percben), Nádori, Kleiber, Kiss G., Kispál, Kaveczki, Vi­da A., Magas (Strángli a 70. percben), Tábori. Játékosedző: Ladiszlai Krisztián. Csurgó: Bolla - Beke Bálint, Györgyfalvi, Bódis G., Mar­kos, Somogyi D., Proszenyák (Beke Bence az 58. percben), Ruzsics, Tóth Sz., Kovács K. (Tokai a 89. percben), Pákái G. Edző: Beke Lajos. Gólszerzők: Tábori (a 73. percben), illetve Kovács K. (a 35. percben). Kiállítva: Kaveczki (Tab) a 64. percben a második sárga lap után, Györgyfalvi (Csurgó) a 77. percben a második sárga lap után. Az ifjúsági mérkőzésen: Tab-Csurgó 3-1. Gombér György SOMOGYVÁR-TOPONÁR 2-4 (1-2) Somogyvár. V.: Agócs Á. Somogyvár: Barátúri - Gye- nis R., Piukovics M., Laka­tos R., Horváth R, Horváth R., Móring M., Kesztyűs, Val- kó T., Rofrics Zs., Kaczur. Játé­kosedző: Gyenis Sándor. Toponár: Bogdán B. - Hor- nyák, Ivusza T., Falka, Sándor G., Ato, Halász R. (Bernáth M. a 87. percben), Kovács P, Pe­tő T. (Tóth A. a 91. percben), Haruna, Házi Á. Játékosedző: Ivusza Gábor. Gólszerzők: Valkó T. 2 (a 6. és a 76. percben), illetve Haru­na 3 (a 38., a 87. és a 90. perc­ben), Ato (a 41. percben). Az ifjúsági mérkőzésen: So- mogyvár-Toponár 2-4. A bajnokság állása 1 Balatonlelle 26 21 3 2 78-19 66 2. Nagyatád 26 18 4 4 68-21 58 3. Babócsa 26 18 2 6 77-32 56 4. B.keresztúr 26 16 4 6 62-31 52 5. Toponár 26 16 2 8 66-36 50 6. Nagybajom 26 13 6 7 51-32 45 7. Tab 26 12 5 9 47-40 41 8. Karád 26 11 8 7 43-38 41 9. Balatoni Vasas 26 10 3 13 58-58 33 10. Marcali 26 8 3 15 38-59 27 11. Segesd ' 26 7 4 15 37-71 25 12. Magyaregres 26 6 7 13 29-50 25 13. Csurgó 26 6 5 15 35-66 23 14. Mezőcsokonya 26 5 7 14 39-62 22 15. Somogyvár 26 2 7 17 24-68 13 16. Kaposmérő 26 3 2 21 22-91 11 így folytatják A 27. forduló párosítása. SZOMBAT: Magyaregres-Ka- posmérő, Csurgó-Nagyatád, Balatoni Vasas-Balatonlelle. VASÁRNAP: Toponár-Marcali, Nagybajom-Somogyvár, Bala- tonkeresztúr-Tab, Segesd-Ka- rád, Babócsa-Mezőcsokonya. A mérkőzéseket szombaton és vasárnap is egységesen 17 órakor játsszák. Az ifjúsági találkozók a fel­nőttek előtt két órával, 15 órakor kezdődnek.