Somogyi Hírlap, 2017. április (28. évfolyam, 77-99. szám)

2017-04-24 / 94. szám

.7. ÁPRILIS 24., HÉTFŐ SPORT 15 irtja helyét a kötelező feladatot megoldó Kaposvári KK csapata jjabb lépést tettek a nyolc iözé jutás felé Hendleinék Cooke (a labdával) az egyik legjobb volt Fotó: Baranyai Gerda Játszma nélkül maradt a vendég gödöllői együttes Magabiztosak voltak a hölgyek A brazil Araujo (balra) ismét jól játszott Fotó: Muzslay Péter i gy lépést tett a legjobb >lc közé jutás felé a kapos- i KK együttese az NB l./A jportos férfikosárlabda ko­rházi középszakaszában, ndleinék a soproniak ellen írtek hazai pályán. n Zoltán an2.kun@mediaworks.hu SARLABDA-NB I./A CSOPORT, RFIAK A középházi közép- ikasz hetedik fordulójá- n a Sopron KC együttese el- í lépett pályára a Kaposvá- KK, amelyben Kocsis Za- í és az edző Filipovics Gor- n is születésnapját ünne- lhette. A kezdeti hazai veze- >t Dufault pontjaival tüntet- el a vendégcsapat, amely Spi- két találatával került előny- i. A negyed vége aztán a ká­lváriáké volt. Wisseh pontja- al sikerült 35-28-ra alakítani : eredményt, de Tóth G. zsá- >lása a legjobbkor jött a sop- niaknak. Mindkét együttes igyon sok hibával kosárlab- izott, a Wisseh például négy ;ymás utáni közvetlen közeli abáskísérletét rontotta el, mi- ! ismét pontokat szerzett csa­jának. Cooke triplájával si- arült először tízpontnyi előnyt avácsolni, de ez sem tartott so- áig. Cooke pazar blokkja után imms zsákolt, Alekszics edző edig újabb időkéréssel pró- álta megállítani a kaposvári- kat. Johnson vált aktívabbá, neki köszönhetően nyílt ma- idt a meccs a negyedik ne- yedre is. Jól rajtoltak a haza­ik, akik próbáltak gyors akci- kat vezetni a szerzett labdák \rany, ezüst §s bronz is ütött Tatán tOPLABDA A Kaposvári Röp- abda f Akadémia Utánpót- ás Műhely három leánycsa- iata is pályára lépett a „Vol- é! 2020 Rőpsuli” tatai állomá- ;án. A szuperminiknél Dudu- ca Ingrid, a kisminiknél pedig üntér Zsanett tanítványai vol- ak érdekeltek. A szuperminiknél - a 14 csa­ját két hetes csoportba osztva uizdött a minél jobb helyezé­sekért - a Duduka Ingrid ve- ?ette kaposvári együttes (In- kei Fanni, Lőrincz Gabriella, Rőhrig Laura, Vida Eszter Dor­ka) négy győzelemmel és egy vereséggel az első helyet sze­rezte meg. A kisminiknél a Pintér Zsa­nett irányította RÖAK A csa­patának (Őszi Nóra, Őszi Jan­ka, Bóza Barbara Bianka, Né­meth Mercédesz) három győ­zelemmel és egy vereséggel a második, a B csapatnak pedig (Pilbauer Blanka, Tóth Virág Veronika, Honfi Kata, Kovács Nelli) ugyancsak három győ­zelemmel és egy vereséggel a harmadik hely jutott. Fenyő G. után, ám a jól játszó Spica is­mét visszahozta a meccsbe a Sopront. A 34. percben Fekete Ádám is időt kért 69-65-nél, s a publikum is érezte bizony el­kel a bíztatás. Hendlein öt pont­ja lendítette tovább a somogyi­akat, akik a hátra lévő időben már nem engedték ki a győzel­met a kezeik közül. Fekete Ádám: - Mint minden meccs, ez is nagyon nehéz volt. Legfontosabb célunk a győze­lem volt, ezt sikerült elérnünk. Küzdöttünk, harcoltunk, és en­nek meglett az eredménye. Ke­vesen vagyunk a rotációban, ráadásul a félidőben Grebe- nár is szólt, hogy nincs telje­sen rendben. A szurkolóink se­gítsége nélkül ezúttal biztosan nem nyertünk volna. Drágán Alekszics: - Ahhoz képest, hogy számunkra már tét nélküli volt a meccs, sike­rült jó hozzáállással kosárlab­dáznunk. Sajnos sok első szán­dékú dobást rontottunk, ennek ellenére végig egyenrangú el­lenfelek voltunk. Igazi egylab- dás meccs volt, ami akár más­képp is alakulhatott volna. További eredmények - kö­zépházi középszakasz: MAFC- Atomeró'mű SE 67-74, Vasas Budapest-JP Autó Jászberényi KSE 84-79. Középházi közép­szakasz: Kecskeméti TE Duna Aszfalt-Naturtex SZTE Szede- ák 76-78. Felsőházi középsza­kasz: az Álba Fehérvár Pueb­la Plus-Falco-Vulcano Ener­gia KC-, valamint a Szolno­ki Olaj KK-Zalakerámia ZTE KK-mérkőzéseket vasárnapi lapzártánkkal egyidőben ren­dezték. RÖPLABDA-NB I./NŐK Az el­ső két pontot ugyan a gödöllői csapat - amelyből sérülés mi­att hiányzott a válogatottban is bemutatkozhatott Szabó Ad­rienn és Takács Doroti - gyűj­tötte be, amúgy nem sok kö­zük volt a nyitójátszmához. Jól játszott a házigazda kaposvári együttes, pontos támadásokat és szép blokkokat láthattunk. Az első felvonás hőse kétségkí­vül a center Szívós Ildikó volt, aki csak ebben a játékrészben hat pontot szorgoskodott össze: nemcsak a hálónál jeleskedett, hanem ásszal is megkínálta az ellent. A hajrában ugyan négy játszmalabdát is hárítottak a gö­döllőiek, ám így sem forgott ve­szélyben a kaposvári részsiker. A folytatásban mindkét csa­pat nagy hibaszázalékkal ját­szott, mégis egyre nagyobb lett a hazai előny. A brazil légiós De­bora Ribeiro Araujo is elkezdte szaggatni a padlót, a másik két nehéztüzér, Horváth Alexand­ra és Kanizsai Dorottya is jókor szerzett fontos pontokat, a csa­patkapitány, Sitkey Mariann is kivette a részét a pontgyártás­ból, míg Bagyinka Fanni kar­mesterként vezényelte csapa­tát, a liberó Csitári Virág pe­dig nagyvonalúan gyűjtötte be és szelídítette meg a labdá­kat. A gödöllői egylet tagjai kö­zül a 65-szörös válogatott Szé­les Petra próbálta tartani a lé­pést. Már-már úgy tűnk, hogy kiütés lesz a vége, lévén a ha­zaiak már több mint tíz ponttal is mentek. A végén aztán ismét láthattunk - ezúttal három - gödöllői játszmalabda-hárítást, ám ezt még csak szépségta­pasznak sem lehetne nevezni. A harmadik, utolsó felvonás­ra aztán összekapta magát a gö­döllői együttes. Hiába vezettek azonban 23-21-re, ezután már csak a házigazda kaposváriak tudtak pontokat szerezni. Cooke jól játszott Kaposvári KK-Sopron KC KK 84-80 (18-15, 22-22, 23-20, 21-23) Kaposvár, Városi Sportcsar­nok, 600 néző. Vezette: Sza­bó G., Jakab L„ Tőzsér D. Kaposvári KK: Wisseh (17/3), Frazier (11/3), Cooke (19/9), Hendlein (14/3), Simms (6). Csere: Grebenár (2), Fodor M. (10), Baki (5/3). Vezető­edző: Fekete Ádám. Edző: Fi­lipovics Gordan. Sopron KC: Johnson (16/3), Mills (2), Myles (12/6), Du­fault (19), Tóth G. (4). Csere: Spica (15), Dénes (-), Ruják (7/3), Takács N. (5/3). Veze­tőedző: Drágán Alekszics. Edző: Csátaljay Gábor. Az eredmény alakulása: 3. perc: 2-2, 7. perc: 11-12, 12. perc: 26-22,18. perc: 38-32, 22. perc: 42-37, 27. perc: 59-48, 32. perc: 67- 59, 37. perc: 78-73. Jók: Co­oke, Wisseh, Frazier, Hend­lein, illetve Johnson, Spica, Dufault. Férflkosárlabda-NB l/A A FELSOHAZ ALLASA 1 Álba Fehérvár 30 22 8 2500-2269 0.867 2. Egis Körmend 31 21 10 2695-2423 0.839 3. Falco KC 31 20 11 2544-2421 0.823 4. ZTE KK 31 20 11 2682-2569 0.823 5. Szolnoki Olaj 31 19 12 2603-2441 0.806 A KÖZÉPHÁZ ÁLLÁSA 6. Pécsi VSK 31 18 13 2497-2481 0.790 7. Kaposvári KK 31 18 13 2438-2461 0.790 8. Szedeák 32 17 15 2539-2466 0.766 9. Kecskeméti TE 32 16 16 2417-2480 0.750 10. Sopron KC 32 13 19 2503-2466 0.703 AZ ALSÓHÁZ ÁLLÁSA 11. Atomerőmű SE 30 12 18 2414-2510 0.700 12. Jászberény 30 9 21 2331-2514 0.650 13. Vasas Budapest30 6 24 2381-2704 0.600 14. MAFC 30 5 25 2220-2559 0.583 A 7-8. helyekért kiírt pár­harc csütörtökön 19 órakor folytatódik Gödöllőn. 1. MCM-DIAMANT KAPOSVÁRI EGYETEM -PENTA-GÖDÖLLŐI RC 3-0(22,17,23) Kaposvár, Városi Sportcsar­nok, 250 néző. V:. Mezei Z., Sza­bó P. 1. MCM-Diamant Kaposvá­ri Egyetem: Bagyinka (4), Ara­ujo (11), Szívós I. (8), Horváth A. (10), Kanizsai (7), Sitkey (7). Csere: Csitári V. (liberó), Mé­száros Zs. (1), Kocsi (-), Rák (-). Vezetőedző: Zarka Péter. Penta-Gödöllői RC: Kötél Zs. (l)r Nagy K. (6), Nagy A. (1), Czi- na (9), Radomszki (4), Széles P. (14). Csere: Kovács A. (liberó), Maurer (liberó), Nagy Zs. (2), Tóth Bagi (-). Vezetőedző: Bor- kovits Zoltán. 1. játszma: 0-2, 5-2, 8-5, 10- 6,16-12, 20-17, 24-18, 25-22 (24 perc). 2. játszma: 5-1, 8-2, 10-3, 16- 7, 19-8, 20-12, 24-14, 25-17 (20 perc). 3. játszma: 5-4, 7-8, 7-11, 10­11, 15-16, 18-20, 21-23, 25-23 (25 perc). Fenyő Gábor Egy pont lett a nagyot küzdő Siófok jutalma KÉZILABDA-NB I., NŐK Fordula­tos meccset hozott a tartalé­kos, Gercsó, Nze Minko, Jezic nélkül játszó siófokiak deb­receni vendégjátéka, hol az egyik, hol a másik klub veze­tett két-három góllal. Ennél nagyobb különbség azonban sosem volt köztük. Az utol­só négy percben viszont már csak futottak az eredmény után a debreceniek, akik vé­gül egy pontot meg is mentet­tek, amire 160 másodperccel a vége előtt, kétgólos siófoki ve­zetésnél (29-31) került sor. Despotovic szépített, majd jött egy eladott labda a másik oldalon, Csáki pedig élt a lehe­tőséggel (31-31). így is a siófo­kiak támadhattak egy perccel a vége előtt, sőt Horváth Ro­land időkérése után is maradt még 38 másodpercük a győz­tes találatra. Az ellenállhatat­lan Janjusevic nyolccal a vége előtt meg is lőtte kilencedik gólját, ám a középkezdés után négynél kiállították Triscsu- kot piros lappal, és hetest ítél­tek a játékvezetők a Löki javá­ra. Ezt Csáki értékesítette, így sikerült megmenteni legalább egy pontot a házigazdáknak. Ferenczy nyolcszor , talált be a DVSC kapujába A balatoniak nagyot küzdöt­tek, Janjusevic kilenc gólja ön­magáért beszél, mindet akció­ból szerezte. Döntetlen után (28-28) az utolsó mintegy öt és fél percben szerzett nagyon fontos öt somogyi találatból hármat vállalt magára. A má­sik kettő Triscsuké volt, aki ezúttal is a legfontosabb pil­lanatokban segítette ki a csa­patot. Ki kell emelni Feren­czy teljesítményét is, aki ma­gabiztosan értékesítette a he­teseket, miután az elsőt Tris- csuk elhibázta, emellett négy akciógólt is dobott. Az utóbbitól négy találat volt a legtöbb eddig siófoki színekben, amit a Fehérvár elleni idegenbeli bajnokin ért el. A találkozón a fiatal ka­pus, Tóth Alexandra is pályá­ra léphetett, akinek ez volt az első meccse az élvonalban, melyen négy vereség után tudott újra pontot szerezni a csapata. Keszthelyi Zoltán Janjusevic kilenc gólt szerzett Debreceni VSC-TVP- Siófok KC 32-32 (17-15) Debrecen, Hódos Imre Sport- csarnok, 900 néző. Vezette: Bócz, Wiedemann. DVSC-TVP: Horváth-Pásztor - Csáki 8 (6), Punko 5, Sirián 4, Despotovic 6, Garbuz 4, Kele­men 4. Csere: Tóvizi 1, Varsá­nyi, Tóth M. Vezetőedző: An­ton Tiselj. SKC: Pastrovics - Such 4, Janjusevic 9, Agbaba J. 1, Fe­renczy 8 (4), Triscsuk 4, Erdő- si 4. Csere: Tóth Sz. (kapus), Németh Cs., M. Agbaba 2. Ve­zetőedző: Horváth Roland. Hétméteresek: 6/6 (3/3), il­letve 5/4 (3/2). Kiállítások: 6 (6), illetve 6 (4) perc. Piros lap: Triscsuk 60. perc.