Somogyi Hírlap, 2017. április (28. évfolyam, 77-99. szám)

2017-04-18 / 89. szám

14 SPORT 2017. ÁPRILIS 18., KEDD Tíz gólt rúgott az M-Car Bérautó csapata Megyei I. osztály: drámai utolsó percek a balatonlellei rangadón A ráadásban szerzett KISPÁLYÁS LABDARÚGÁS Csőn ka forduló volt a C csoport­ban, két csapat sem tudott ki­állni, így két mérkőzésen játék nélkül kapták a három pon­tot a megjelenő csapatok. - A Sim-Team továbbra is pont­veszteség nélkül vezeti a cso­port tabelláját - tájékoztatta la­punkat Böröczi Zoltán főszer­vező. - A Royal Fröccs harmad­szor nyert zsinórban és már a hetedik helyre tornázta fel ma­gát. A Bárány Fogadó rangadót nyerve szerezte meg a három pontot. A Matracvarázs kétgó­los előnyre tett szert a találko­zó elején, azonban a félidőre az ellenfél kiegyenlített. A Royal a második játékrészben kis sze­rencsével megfordította a mér­kőzés állását, és az övék lett a három pont. A folytatásban az első félidő közepéig volt egyen­lő ellenfél az Igái alakulata, in­nentől kezdve az M-Car foko­zatosan átvette a játék irányí­tását és magabiztosan győzött. Az első játékrészben a Somogy Sportja egyenlő partner volt. A második játékrészben elhú­zott a Bárány, az ellenfél még felzárkózott, de egyenlíteni nem tudott, így nem sikerült a pontszerzés. Kun Z. Eredmények: A Maker Autó-C csoport ered­ményei: Adrenalin FC-Meg- mentők 3-0 (játék nélkül), Matracvarázs-Royal Fröccs 2-4, Pek-Snack Balaton-át- úszás-Sim-Team 0-3 (játék nélkül), Igái SE-M-Car Bérau­tó 3-10, Bárány Fogadó-So- mogy Sportja All Stars 5-3. A bajnokság állása: 1. SÍM Team (36 pont), 2. M-Car Bér­autó (31), 3. Somogy Sport­ja All Stars (24), 4. Bárány Fo­gadó (22), 5. Pek-Snack Bala- ton-átúszás (15), 6. Matracva­rázs (14), 7. Royal Fröccs (11), 8. Adrenalin FC (9), 9. Meg- mentők (7), 10. Igái SE (6). A következő forduló (április 19., szerda) párosítása - 16.45 óra: Somogy Sportja All Stars-Meg- mentők, 17.30 óra: M-Car Bér­autó-Matracvarázs, 18.15 óra: Bárány Fogadó-Pek Snack Ba- laton-átúszás, 19.15 óra: SÍM Team-lgal SE, 20 óra: Royal Fröccs-Adrenalin FC. LABDARÚGÓ NB III. A listavezető Győr a sereg­hajtó otthonában nyert, a má­sodik Érd vereséget szenve­dett Csornán, míg a harmadik Ajka győzni tudott. A 27. for­duló további eredményei: Ko- márom-Győr 0-2, Csorna-Érd 2-1, Hévíz-Andráshida 2-1, Diósd-Ajka 1-4, Videoton II.- Sárvár 0-0, Puskás Akadémia II.-Gyirmót II. . 2­-1. K. . P. [Labdarúgó NB III. ! 1. Győr 25 21 0 4 66-15 63 2. Érd 25 19 1 5 55-25 58 3. Ajka 25 14 5 6 45-29 47 4. Kaposvár 25 14 4 7 45-21 46 5. Csorna 25 14 3 8 38-28 45 6. Puskás AFC II. 26 14 2 10 45-28 44 7. Bp. Honvéd II. 26 12 5 9 52-40 41 8. III. kér. 26 12 3 11 43-34 39 9. Gyirmót II. 25 9 8 8 32-29 35 10. Videoton II. 26 10 4 12 35-44 34 11. Andráshlda 25 9 3 13 29-38 30 12. Csepel 25 8 6 11 26-31 30 13. Veszprém 25 7 7 11 23-37 28 14. Hévíz 26 7 5 14 23-36 26 15. Sárvár 25 4 8 13 13-35 20 16. Diósd 26 5 1 20 13-75 16 17. Komárom 26 3 3 20 19-57 12 pontot a babócsai egylet Csak a 90. percben dőlt el a Balatonlelle-Nagyatád rangadó sorsa Fotó: Németh András Két rangadót is játszottak a 23. fordulóban, s mind­két összecsapás sorsa izgal­mas és drámai végjátékban dőlt el. Fenyő Gábor gabor.fenyo@mediaworks.hu LABDARÚGÁS Nem lehet azt ál­lítani, hogy unalmasan teltek volna az amúgy gólzáporos Ba­latonlelle-Nagyatád rangadó utolsó percei. Két perccel a ren­des játékidő letelte előtt a ven­dég atádiak Dekanics Márk ré­vén egyenlítettek, s ekkor úgy tűnt, hogy pontosan térhetnek haza, ám a 90. percben Fila Gé­za végleg eldöntötte a találkozó sorsát. A tavasszal százszáza­lékos éllovas leilei egylet újabb győzelmével kerek 10 pontra növelte az előnyét. A Babócsa viszont ponttal tá­vozhatott Balatonkeresztúrról, miután a gólgyárosuk, Tompa István már a ráadásban, a 92. percben bevette a hazaiak ka­puját. A 23. FORDULÓ EREDMÉNYEI BALATONLELLE-NAGYATÁD 4-3 (2-0) Balatonlelle. V.: Agócs Á. Balatonlelle: Czerula - Ne­ubauer, Pap M. (Bohata a 37. percben), Kenéz Sz., Balogh Bo- tond - Fila, Gere T. (Gál B. a 80. percben), Balogh L., Laczkó D. - Kiss K. (Balogh Bendegúz a 92. percben), Böjté (Galgóczi a szü­netben). Edző: Deákvári Antal. Nagyatád: Patak - Szabó P. (Csikós a 83. percben), Kolum- bán K., Sallai M., Bútor (Török B. a szünetben) - Kovács K. (Tu­lok a 90. percben), József G. (Kis P. a szünetben), Dekanics, Ga­lamb D. - Richter R, V. Nikolics. Edző: Bérdi József. Gólszerzők: Fila 2 (a 8. és a 90. percben), Balogh Botond 2 (a 18. és a 77. percben), illetve Dekanics 2 (az 55. és a 88. perc­ben), Richter P. (az 59. percben). Az ifjúsági mérkőzésen: Ba­latonlelle-Nagyatád 3-2. BALATONI VASAS- SOMOGYVÁR 4-3 (2-2) Siófok-Balatonkiliti (műfü­ves pálya). V.: Nagy J. ‘ Balatoni Vasas: Bagi - Susz­ter (Karsai a 88. percben), Bo- csev, Mester G., Bene Á. (Lukács M. a 69. percben), Tóth D. (Joó G. az 56. percben), Junghardt Mesterlövészek A góllövőlista élmezőnyének tagjai közül egyedül csak a babócsai Tompa István kö­szönt be; az a gól viszont pon­tot jelentett a csapatának. A góllövőlista élcsoportja: 1. Jammeh Haruna (Balatoni Va­sas, Toponár) 29 gól, 2. Hor­váth Milán (Balatonkereszt- úr) 18 gól, 3-5. (holtverseny­ben) Vukan Nikolics (Nagy­atád), Tompa István (Babócsa) és Kovács Krisztián (Csurgó) 17-17 gól. (Alt a 28. percben), Schütz, Hor­váth B., Kovács N., Orosz Á. Játé­kos-edző: Horváth Bence. Somogyvár: Barátúri - Gye- nis R., Piukovics M. (Piukovics I. a 75. percben), Lakatos R., Horváth R, Valkó D., Kesztyűs, Károlyi (Móring M. a 60. perc­ben), Valkó T., Rofrics Zs., Ka- czur. Edző: Gyenis Sándor. Gólszerzők: Horváth B. 2 (a 35. és az 56. percben), Schütz 2 (a 44. és a 72. percben), illetve Valkó T. (a 8. percben), Rofrics Zs. 2 (a 34. és a 76. percben). Az ifjúsági mérkőzésen: Ba­latoni Vasas-Somogyvár 4-3. . MARCALI-KARÁD 1-1 (0-1) Marcali, 90 néző. V: Cservöl­gyi Sz. Marcali: Jagadics - Tóth N., Czimondor, Körösi A., Szaka (Zsámbók a 79. percben), So­mogyi V. (Szabó P. a 76. perc­ben), Horváth E., Garai K., Né­meth M., Maros, Zsiga Sz. (Zsi­ga J. a szünetben). Játékos-edző: Körösi András. Karád: Bogdán Á. - Varga K., Hadaró, Szűcs J. (Herczeg M. a 79. percben), Gosztonyi B., Hor­váth A., Ábrahám A. (Feh K. a szünetben), Kult, Balása M. (Belényesi a 76. percben), Balá­sa E., Szőnyi. Edző: Vida And­rás. Gólszerzők: Czimondor (a 88. percben), illetve Balása E. (a 8. percben). Az ifjúsági mérkőzésen: Marcali-Karád 2-3. Ivusza István CSURGÓ-MAGYAREGRES 0-0 Csurgó, 70 néző. V: Böröczi. Csurgó: Beke Bence - Tóth K. (Györgyfalvi a szünetben), Be­ke Bálint, Proszenyák (Németh L. a 65. percben), Bódis G., Mar­kos, Somogyi D., Ruzsics, Tóth Sz., Kovács K., Faggyas (Tuk- szár a 36. percben). Edző: Be­ke Lajos. Magyaregres: Buchenauer - Vízhányó, Bencze Sz., Palko- vics (Hermann a 65. percben), Törzsök M., Simon M. (Lukács B. a szünetben), Sólyom G., Bog- dánfi, Keszthelyi B. (Kozári a 80. percben), Németh J., Resz- li. Edző: Törzsök Tamás. Játé­kos-edző: Bruncvig Róbert. A Csurgó ifjúsági csapata szabadnapos volt. Kiss Béla SEGESD-KAPOSMÉRŐ 6-1 (4-0) Segesd, 120 néző. V: Takács. Segesd: Kolics - Szép Sz. (László B. a 72. percben), Ju­hász D., Banicz Benjamin, Sá- móczi, Horváth A., Nagy A., Ba­ranyai D., Ámon (Csimszi a szü­netben), Büki A., Kollo (Fagy- gyas a 80. percben). Edző: Nagy Attila István. Kaposmérő: Hegedűs I. - Vö­rös G., Kovács D. (Vető a 67. percben), Horváth M. (Páti a 67. percben), Orgyán, Mészáros L., Cséfalvay, Takács M., Ferenczi M., Tabi, Németh D. Edző: Bar­na László. Gólszerzők: Nagy A. 3 (a 2., a 35. és a 91. percben), Baranyai D. (a 41. percben), Büki A. (a 45. percben), Kolló (a 78. percben), illetve Orgyán (az 50. percben). Az ifjúsági mérkőzésen: Se- gesd-Kaposmérő 2-7. Pintér Tibor NAGYBAJOM- MEZŐCSOKONYA 3-1 (2-1) Nagybajom, 150 néző. V: Er- delecz. Nagybajom: Tánczos - Káro- li, Ábrahám R. (Nagy A. a 70. percben), Prucsi, Kiss J., Kuckó (Horváth M. a 70. percben), Ne­mes Gy. (György Zs. az 55. perc­ben), Simon R., Babai, Ács-Ger- gely (Kuti M. a 33. percben), Márton Cs. (Horváth R. a szü­netben). Edző: Hanusz János. Mezőcsokonya: Kéri - Su­dár, Kovács G. (Horváth T. a 62. percben), Vendriczki, Tóth Cs., Bathó, Kardos E., Cser, Balogh R., Szalai N., Madeira-Lopes (Szira a 79. percben). Edző: Ju­hász András. Gólszerzők: Kiss J. (a 37. perc­ben), Károli (a 40. percben), Horváth R. (a 77. percben), il­letve Bathó (a 29. percben). Kiállítva: Kéri (Mezőcso­konya - kapus) a 62. percben szándékos durvaságért. Az ifjúsági mérkőzésen: Nagybajom-Mezőcsokonya 12^0. Törő Balázs BALATONKERESZTÚR- BABÓCSA 3-3 (2-1) Balatonkeresztúr. V: Mód. Balatonkeresztúr: Babina E. - Ölti, Borbély B. (Czink a 66. percben), Bakos R (Slezák a 69. percben), Horváth M., Búza (Pálfi a 80. percben), Gelencsér A. (dr. Keöves a 83. percben), Kozma M., Horváth D., Bör- czi (Skoda a 75. percben), Wolf (Csáki a szünetben). Edző: Ké­széi Ferenc. Babócsa: Banicz Barnabás - Mózes G. (Horváth J. a 60. perc­ben), Horváth Sz., Hamarics, Keresztény G., Iván D., Horváth R, Tóth R. (Szalai Sz. a 83. perc­ben), Keresztes K. (Horváth L. a 60. percben), Tompa I., Gergu- lás. Játékos-edző: Horváth Péter. Gólszerzők: Börczi (a 25. percben), Wolf (a 31. percben), Bakos P. (a 47. percben), illetve Gergulás (a 43. percben), Szalai Sz. (a 84. percben), Tompa I. (a 92. percben). Az ifjúsági mérkőzésen: 8-1. TOPONÁR-TAB 2-2 (1-1) Toponár, 350 néző. V: Posza. Toponár: Bogdán B. - Hor- nyák, Eugene, Gelencsér, Sán­dor G., Ato, Halász R., Kovács R, Ivusza T., Haruna, Ivusza G. Játékos-edző: Ivusza Gábor. Tab: Horváth J. - Naász, La- diszlai K., Nádori, Kleiber, Kiss G., Kispál, Magas (Kecskés a 81. percben), Vida A., Csizma­dia M. (Strángli az 50. perc­ben), Tábori. Játékos-edző: La- diszlai Krisztián. Gólszerzők: Ivusza G. (a 9. percben), Kovács P. (a 76. percben), illetve Vida A. (a 43. percben - 11-esből), Tábori (az 51. percben). Kiállítva: Eugene (Toponár) a 44. percben könyöklésért. Az ifjúsági mérkőzésen: To- ponár-Tab 3-0. Keller Imre 1. Balatonlelle 23 19 2 2 67-18 59 2. Nagyatád 23 15 4 4 55-20 49 3. Babócsa 23 15 2 6 63-28 47 4. B.keresztúr 23 14 3 6 52-26 45 5. Toponár 23 14 2 7 60-31 44 6. Nagybajom 23 13 5 5 48-24 44 7. Karád 23 11 6 6 41-34 39 8. Tab 23 10 4 9 41-39 34 9. B. Vasas 23 9 3 11 54-49 30 10. Marcali 23 8 3 12 35-53 27 11. Segesd 23 7 3 13 34-59 24 12. Csurgó 23 6 4 13 32-59 22 13. Magyaregres 23 5 7 11 25-43 22 14. Mezőcsokonya 23 4 5 14 30-55 17 15. Somogyvár 23 1 7 15 21-55 10 16. Kaposmérő 23 2 2 19 14-79 8 így folytatják A 24. forduló párosítása. SZOMBAT: Kaposmérő-Csurgó, Magyaregres-Balatonkereszt- úr, Nagyatád-Toponár. VASÁRNAP: Babócsa-Balatoni Vasas, Somogyvár-Marcali, Ka- rád-Balatonlelle, Mezőcsoko- nya-Segesd, Tab-Nagybajom. A találkozókat szombaton és vasárnap is egységesen 16.30 órakor játsszák; az if­júsági mérkőzések a felnőt­tek előtt két órával, 14.30-kor kezdődnek. A forduló válogatottja 5 BuchenauerAndrás \ , Magyaregres , Balatoni Vasas Dekanics Márk , g Nagyatád Horváth Bence * 4