Somogyi Hírlap, 2017. március (28. évfolyam, 51-76. szám)

2017-03-11 / 60. szám

f KÉZILABDA Újra finalista a Fino - az eddigi mérleg 17 arany és hat ezüst KÉZIL|bDA-NB I. JUNIOR NŐK: MTK^Nemzeti Kézilabda Aka­démia 25-29 (12-17). Buda­pest, vezette: Gadácsi, Szabó. Nemzeti Kézilabda Akadémia: Dányi, Németh 0. (kapusok) - Pásztor 3, Lajos 8/1, Puskás, Gi- ricz, %peth, Sallai 1, Szabó K. 2/l,Tutti, Fodor 3, Vámos P. 6/1, Kovács N., Román 4/2, Lozsi 2. Edző: Hajdú János. KÉZILABDA-NBI. IFJÚSÁGI LEÁ­Szettet sem engedtek az elődöntő három meccsén NYOK: MTK-Nemzeti Kézilab­da Akadémia 25-45 (9-21). Bu­dapest, vezette: Gadácsi, Sza­bó. Nemzeti Kézilabda Akadé­mia: Magéra, Herczeg (kapu­sok) - Lajos 2/1, Takó 3, Simon 4, Vólent 5, Vámos P., Kovács N. 3, Vörös 11, Schatzl 8, Szabó N. 2/1, Németh I. 4, Zámori 3, Ti- eff. Edző: Bohus Beáta. FÉRFI NB I. IFJÚSÁGI FIÚK: Nemzeti Kézilabda Akadémia- Pick Szeged 31-24 (17-11). Ba- latonboglár, Urányi János sport- központ, v.: Felhő, Öcsi. Nemze­ti Kézilabda Akadémia: Ander- lik 1, Jónás és Veres (kapusok) - Szöllőskei 4, Molnár Á. 1, Simo- tics 1, Bátky, Tóth P. 3, Kecskés 1, Dely, Borzas 7, Somogyi 8, Spek- hardt, Fülöp, Schäffer 3, Bálint 2. Edző: Vágó Attila. Kun Z. __________________________________________________HIRDETÉS C orner pénzváltó @ Kaposvár, MoneyGram p* io nmzttközi pénztranszfer I ti ■ i L > Pénznem 1 egységre Vétel Eladás EUR 310,00 312,99 USD 292,50 295,49 CHF 287,50 293,49 ÉRVÉNYBEN: március 10. Közületeket is kiszolgálunk! Telefon: 82/312-951 www.cornergroup.hu Nyitva mindennap: 8-21 óráig BEFEKTETÉS1ARANY-ÉRTÉKESÍTÉS HIRDETÉS CSIKY GERGELY SZÍNHÁZ 19.00 Kölcsönlakás Uray bérlet VASÁRNAP 15.00 Kölcsönlakás Berzsenyi bérlet Látássérültek számára akadálymentesített előadás www.csiky.hu A Fino-Kaposvár társulata - amely harmadszorra is le­győzte az Openhouse-Szol- noki RK Sl együttesét - már biztosította a helyét a jövő hétvégén, vasárnap kezdő­dő bajnoki döntőben. Az el­lenfelére várni kell, miután a Vegyész RC Kazincbarcika- Bp. Pénzügyőr SE párharc sorsa még nem dőlt el. Fenyő Gábor gabor.fenyo@mediaworks.hu RÖPLABDA-NB l./FÉRFIAK A há­zigazda Fino-Kaposvár lehen­gerlő 6-0-s rohammal, a szol­nokiak pedig kétségbeesett időkéréssel nyitották a bajno­ki elődöntő harmadik, egyben utolsó felvonását. A teljes kép­hez tartozik, hogy Gulyás Fe­renc edző rosszul írta be a já­tékosait, ami láthatóan teljes káoszt okozott a soraikban. A nyitójátszmában láthattuk a meccs legszebb labdamene­tét: Nagy József a földön fek­vő társai felett repülve előbb bravúros mozdulattal mentett, majd villámgyorsan talpra ug­rott, s a blokkja pontot ért. Az­tán csak úgy a mihez tartás végett hamarjában kiosztott még egyet... A folytatásban végig a Szol­nok járt előrébb; a Deme- ter-egylet csak kapaszko­dott ellenfele után, miközben mindkét oldalon szépen kivi­telezett blokkokat láthattunk. Már 24-22-re vezetett a Ti- sza-parti alakulat, amikor el­kapta a fonalat a Fino, s a má­Dávid Zoltán (szemben) 13 pontot termelt Fotó: Muzslay Péter ’<40X1 RKS\ Jöhet a finálé! Fino-Kaposvár- Openhouse-Szolnoki RK Sl 3-0 (17, 25,23) Kaposvár, Városi Sportcsar­nok, 400 néző. V.: Újházi, Bát- kai-Katona. Fino-Kaposvár: Keen (4), Dá­vid Z. (13), Vajda T. (4), Kal­már Á. (5), Bozóki (14), Nagy J. (8). Csere: Deák M. (liberó), Bögöly (5). Vezetőedző: Deme­ter György. Openhouse-Szolnoki RK Sl: Török R. (1), Varga Z. (2), Gön­czi (13), Tóth G. (2), Hum- mes-Specht (13), Rása (8). Csere: Bene R. (liberó 1), Fü­löp P. (-). Vezetőedző: Gulyás Ferenc. A mérkőzés alakulása. 1. játszma: 6-0,8-2, 8-5, 10-5,16-11,20-15, 24-16, 25-17 (23 perc). 2. játszma: 3-5, 6-8, 7-10, 13-13,15-16,16-19,19- 19,19-20,22-24, 25-24, 27-25 (30 perc). 3. játszma: 3-3,3-5,5-8, 9-10,13-13,14-16,19-20, 23-23, 25-23 (25 perc). Demeter György: - A nyitó­játszmát magabiztosan húz­tuk be, a folytatásban viszont sok hiba csúszott a játékunk­ba. Jöhet a döntő! Gulyás Ferenc: - Az elődöntő három meccse közül ez volt a legszorosabb. A második és a harmadik szettben lett volna esélyünk a játszmányerésre, de a döntő szituációkban saj­nos hibáztunk. sodik szettlabdáját értékesítet­te. Hasonló forgatókönyv sze­rint alakult a harmadik játék­rész is azzal a nem elhanya­golható különbséggel, hogy a hajrában most rendre a házi­gazdák vezettek egy ponttal, s mindjárt az első játszma- és egyben mérkőzéslabdájukat győzelemre váltották. A kettő híján 80 percig tartó összecsapáson Keen Cameron igazi karmester módjára diri­gálta az övéit, Bozóki Bence és Dávid Zoltán folyamatos tűz alatt tartotta az ellen térfelét - ketten együtt 27 pontot „kala­páltak” össze -, s Nagy József és a második szettben a Kal­már Ákost felváltó Bögöly Gá­bor is roppant fontos pontokat szerzett. A hálónál magasodó Vajda Tamásban többször is el­akadt a labda, s a liberó Deák Márk is biztos pont volt. A má­sik oldalon elsősorban a brazil légiós, Hummes-Specht Jür­gen, valamint Gönczi Imre je­leskedett. Ezzel biztossá vált, hogy nem marad érem nélkül a Fino-Ka­posvár. A kérdés úgy szól, hogy arany avagy ezüst lesz a máV- cius 19-én, vasárnap 18 órakor rajtoló bajnoki döntő vége. Mi az aranyra voksolunk... * * * A Vegyész RC Kazincbarci- ka-Bp. Pénzügyőr SE párharc harmadik felvonását - eddig mindkét csapat biztosan hoz­ta a hazai meccsét - pénteken este lapzártánkkal egy időben játszották a fővárosban. Nem lesz egyszerű a pontszerzés a javuló teljesítményt nyújtó nevesi egyunes ounonaoan Egerben javítana mérlegén a csurgói csapat KÉZILABDA-NB I., FÉRFIAK Szom baton 18 órától a hevesi me­gyeszékhelyen vendégszere­pei a Csurgói KK csapata, ahol nem lesz egyszerű a pontszer­zés függetlenül attól, hogy ok­tóberben hazai pályán fölé­nyes győzelemmel zártak Só- tonyi László tanítványai. Azon a mérkőzésen mind a védeke­zés, mind a támadójáték fan­tasztikus volt, óriási munkát végeztek a játékosok. A fölé­nyes győzelem igazi csapat­munka volt. Ezen az összecsa­páson is hasonló teljesítményt kellene nyújtani a somogyi alakulatnak a biztos siker ér­dekében. Motivációban nincs hiány, és ennek a nyertese a várhatóan teltházas mérkőzés nézőközönsége lesz. Az Eger két győztes meccs után fogadja a Csurgót, akik két vereséggel a hátuk mö­gött várják a találkozót. Mind a két csapat teljes erőbedobás­sal készül a megmérettetés­re. Dobó kapitány - a szurko­lócsapat parancsnoka - a he­lyi médiában nyilatkozott ar­ról, hogy mit gondol a talál­kozóról, és mit vár el az egri vitézektől, jelen esetben a ké­zilabdázóktól. A hetedik he­lyen állni mindjárt megnyug­tatóbb érzés, mint a kiesés ár­nyékában lézengeni - mond­Sok múlik majd a csurgói védekezésen Fotó: Szabados Árpád Változó keret Annyi bizonyos, hogy nem lesz egyszerű a csurgói pont­szerzés, hiszen a játékosállo­mány tekintetében hatalmas a változás a tavalyi és a mos­tani összeállítások között. Az­óta távozott Csurgóról a házi gólkirály Csavor, míg Bartucz, Hanusz, Pordán és Pazin is sérült jelenleg. Ennek ellené­re a két pont megszerzéséért utazik a somogyi gárda. A találkozó március 11-én, szombaton 18 órakor kezdő­dik az egri Kemény Ferenc Sportcsarnokban. ta. - Szombaton következik a Csurgó, amely mindenkor nagy kihívás. Minden bajnok­ságban akadnak mérkőzések, amelyek bravúrral lehozha­tok, ilyen volt tavaly a somo­gyi gárda, idén a Balatonfü- red. A kiugró teljesítmények dicséretesek, de csak akkor érnek sokat, ha rendszeres­sé válnak. Egyet ígérhetek a szurkolók és a magam nevé­ben is: ha a fiúk úgy küzde­nek, mint a Budakalász ellen az utolsó tíz percben, a Cegléd ellen végig, avagy a Balmaz elleni idegenbeli meccsen, akkor ismét tombol majd az aréna. Huszár Hajnalka TÖBB MINT HARMINC BAJNOKI.. TÖBB MINT NEGYVENEZER DRUKKER... TÖBB MINT HUSZONHÁROMMILLIÓ FORINTOS TÁMOGATÁSA KLUBOK RÉSZÉRŐL SZURKOLÓIKNAK.. A Nemzeti Sport kampányához számos futball klub csatlakozott, valamennyien vállalták, bogy legalább ötven százalékkal olcsóbban adják a belépőt meghatározott mérkőzésekre, de sok meccsre ingyen lehet majd bemenni. A kedvezményes szelvényeket keresse MA a Nemzeti Sportban! ! MECCSRE FÉL ÁRON! nemzetig sport